Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Digi Mobil creste volumul de trafic de date mobile la abonamentele Optim si Avantaj

Incepand cu 01 iunie 2016, Digi Mobil creste volumul de trafic de date mobile in reteaua 3G, inclus in abonamentele Optim 2, Optim 3, Optim 5 si Optim Nelimitat, precum si Avantaj 2, Avantaj 3, fara costuri suplimentare pentru clientii noi si existenti, persoane fizice si juridice.

Astfel, abonamentul Optim Nelimitat, cel mai atractiv si de succes din oferta Digi Mobil, va avea cea mai mare crestere a volumului de trafic la viteza maxima, de la 5 GBytes/luna la 10 GBytes/luna. In acelasi timp, abonatii Optim 2, Optim 3, Optim 5, Avantaj 2 si Avantaj 3 vor beneficia de o crestere de pana la 2 GB, ajungand astfel la trafic lunar de date mobile inclus de pana la 5 GBytes.

In plus, toate pachetele de servicii din portofoliul Digi Mobil includ internet NELIMITAT, clientii putand naviga pe internet chiar si dupa terminarea traficului inclus in abonament, insa la viteze de acces mai scazute.

Preturile abonamentelor din portofoliul Digi Mobil incep de la 1,94 euro/luna (TVA inclus) si includ, in functie de pachetul ales, minute nelimitate in reteaua Digi (fix-mobil), dar si in alte retele nationale si internationale (fix-mobil), sute de SMS-uri, trafic lunar de date mobile de pana la 10 GBytes in reteaua 3G si de pana la 30 GBytes la viteza maxima in reteaua 4G. In plus, Digi Mobil le ofera clientilor sai posibilitatea de a achizitiona telefoane inteligente cu plata in rate, fara dobanda.

Abonamentele sunt aliniate in totalitate nevoilor si cerintelor clientilor Digi Mobil: voce, trafic de date mobile NELIMITAT la toate pachetele, o gama variata de echipamente si continut media disponibil gratuit prin aplicatia Digi Online si platforma Digi Play
    sursa http://www.rcs-rds.ro/comunicat?id=508

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Doar ca incepe sa nu mai mearga nici roamingul voce desi ei nu au acoperire. Adica sa platesti abonamentul degeaba.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

nu se mai merita deloc digi. Telekom, Orange si Vodafone au venit cu picioarele pe pamant si iti ofera aceleasi beneficii cu vreo 5 euro in plus. Decat sa te duci intr-o retea sa ai surpriza ca nu poti initia un apel mai bine dai 5 euro si esti cu adevarat fericit.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Mai bine ar baga bani in acoperire.Sunt zone in Bucuresti cand nu poti initia un apel de voce.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@scary: Si daca am 4 abonamente, ce fac?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

La mine reteaua este super OK. Am semnal intotdeauna, si nu folosesc roamingul. In Hunedoara am si 4G.

Notă: Vizionarea programelor Pay TV fără un abonament valabil este ilegală
    Discuţiile purtate si fişierele disponibile aici sunt n scop experimental şi educaţional !

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Ce sa fac cu atția GB dacă nu au acoperire n zona urbană.
    Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
    Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Pai "marirea" asta e cu "talc"
    Au marit "capacitatea" ca sa "ascunda" lipsa semnalului chiar si in capitala
    Or fi ei "cei mai....." la serviciile fixe , dar la cele mobile inca lasa de dorit

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Nici eu nu sunt multumit de ei dar folosesc un abonament optim nelimitat asa cum merge.Pentru rezerva am o cartela telekom cu o oferta de 2 .Netul in zona mea merge binisor am cam 5Mb In alte parti viteza e foarte proasta nu trece de 2Mb.
    Din cite am observat anul asta sint subtiri la capitolul investitii.

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

E jalnica acoperirea in Bucuresti chiar si pe partea de voce, iar cu datele mobile e tragicomedie in stare pura.

Ce e interesant e ca stick-ul ala de la ei merge decent in zone din Bucuresti unde datele de pe abonamentul de voce sunt sublime si 4g dar nu merg deloc.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by isr2002 View Post
    @scary: Si daca am 4 abonamente, ce fac?
    am trecut toate numerele pe orange, in orange family. Platesc 6 euro tva inclus la fiecare numar si am nelimintat plus 1 gb internet pe fiecare. Pe doua numere am abonament separat de net, cu 10 gb inclusi.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)