Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
    Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

Default ASTRA - noua campioana a României la fotbal

felicitari unei echipe mici, dintr-un oras mic, cu pretentii mici, cu multa modestie si fara figuri de "campioana".
    indiferent de ce va face mai departe este un exemplu de modestie si munca de echipa si cel mai important lucru - de mentalitate.
    performanta se obtine muncind, nu facând spectacol si dând din gura pe la tv.

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

ca cfr cluj oricum felicitari!

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Asta e echipa? Astra Ploiesti mutata la Giurgiu (ca la Ploiesti nu venea nimeni la stadion) si care juca meciurile importante la Bucuresti. Nu stiu daca au 100 de suporteri cu vechime mai mare de 1 an. Steaua ar fi castigat campionatul doar daca cei de la Rahova ar fi prelungit "sejururile" celor 2 cu gura mare. "Soarele meu" apare la tv acum cateva saptamani si spune ca el are treaba de facut la steaua; sa vanda jucatori. Cam la asta se rezuma rolul lui acolo. Iar sumudica e un antrenor mic cu gura mare.

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000 View Post
    indiferent de ce va face mai departe este un exemplu de modestie si munca de echipa si cel mai important lucru - de mentalitate.
    Sper ca FACE inca multe. De exemplu sa intre in grupele CL.
    Cu modestia si cu datu`din gura cred ca glumesti - mai mare guraliv si tigan ca Sumudica chiar ca nu am mai vazut
    Ce sa mai vorbim de pariuri si de patronul corput, etc.
    Imaginea care tu doresti sa ne-o "vinzi" nu e deloc asa de imaculata

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Problema-i nu locul 2,ci faptul ca tot staful tehnic,jucatorii,bineanteles cu boier cacareaza erau vesnic la tv.Banuiesc ca si cateva posturi tv zilnic ni-l aratau pe cacareaza&compania,poate au beneficiat din asta,parca alte echipe nu mai erau in aceasta divizie,de ce nu,in fotbalul romanesc.Prea multa lauda,s-au facut de ras.Arbitrii probabil ca au gresit la 2 meciuri,dar nu ne spune cacareaza nimic de alte editii cand steaua a luat campionate cu arbitrii.Daca stiau fotbal marcau meci de meci 2-3 goluri,ce le faceau arbitrii atunci ?

Departe de mine sa cred ca Astra ii de campioana Romaniei,dar Steaua nu-i nici pe atat.
    Cacareaza trebuia sa-l lase pe Gîlca,nu sa-l aduca pe Radoi,ba sa mai si vanda si jucatori.
    Isi merita soarta.Mai mult,parerea mea ii ca Reghe ii mai antrenor cu gura decat Sumudica.
    Pacat de Steaua,dar condusa de absolventi de puscarie isi cam merita soarta.
    Last edited by ghita_49; 2nd May 2016 at 13:43.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by LAURI View Post
    Sper ca FACE inca multe. De exemplu sa intre in grupele CL.
    Cu modestia si cu datu`din gura cred ca glumesti - mai mare guraliv si tigan ca Sumudica chiar ca nu am mai vazut
    ce sa faca ? sa intre in Champions League nici daca joaca Astra + Steaua impreuna contra celei mai slabe echipe de acolo nu intra
    ce e in campionatul Romaniei e la nivel de MAIDAN maxim ...adica divizia D in Anglia/Franta

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

egal ce si cum, jucätorii au jucat si au castigan campionatul
    jucätorii, deci este vorba de persoana si performanta lor si nu Sumudicä sau patronul sau cine mai stiu eu
    jucätorii sant campinonii Romaniei si asta este important
    Echipa Astra este fix pix si in curand probabil nici nu mai existä, ex: Unirea Urziceni
    adevärul este inventia unui mincinos

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Felicitari echipei Astra.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Felicitari echipei Astra, felicitari Marius Sumudica.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Felicitari Astra! Nu va face fata in Liga Campionilor, dar asta e problema lor. Cred ca Steaua este singura care ar putea sa mearga ceva mai departe. Avem niste echipe foarte slabe in Romania!
    Language is merely a difference, not a barrier.
    Io non invecchio... divento vintage!

http://madalinamanole.ro
    14 iulie 1967 - 14 iulie 2010

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

si de ce crezi ca Steoaia ar fi singura care ar merge mai departe ? Are vre-un lot asa valoros si nu vedem noi microbistii de rand ? AU pierdut acum un campionat ( in care nu au mai fost ei cei ajutati de fluierasii federatiei ) si se jelesc de mama focului . Altii au fost furati ca-n codru sa li se ofere lor ( militarilor ) titluri pe tava ca deh.... meteahna comunista a ramas si dupa revolutie si va ramine . Cat despre Astra.... cu LIGA este greu intrucat nu se stie daca or mai ramine cu ceva jucatori dupa incheierea campionatului ( lipsa banilor si datoriile sunt o mare problema pentru ei ) si cu Neculica in parnaie e grele......

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

de ce cititi printre rânduri?

am spus destul de clar

este un exemplu de modestie si munca de echipa si cel mai important lucru - de mentalitate.

nu a jucat sumudica si nici patronul de la pârnaie.
    sumudica a avut gura mai mica decat reghe si in aparitiile lui nu a facut decat sa-i io dea inapoi incornoratului (daca nu stiati, nevasta lui reghe e cea mai penala curva a fotbalului din RO)
    asta e reteta succesului - mai multa transpiratie si mai putina gâlceava.
    evident ca in CL nu vor face nimic, dar cui ii pasa?
    sa nu mai vad berbecul behaind la tv e cea mai mare satisfactie.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Felicitari echipei,daca patronul era liber nu aveau sansa sa castige campionatul!

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by LAURI View Post
    Daca Sumudica nu dadea din gura, nu facea tot circul ala etc etc, nu reusea sa insufle propriilor jucatori dorinta de a lupta contra echipei lui becali si nu reusea sa ia titlul. Sa nu uitam ce s-a intamplat in pauza de iarna, cand becali si presa becalizata 'transferau' zilnic cate 2-3 jucatori de la Astra. Singurul care s-a dovedit a fi un caracter slab a fost Enache, restul s-au strans in jurul antrenorului, au format o adevarata echipa si au castigat titlul pe merit, fara discutie, cand inca mai aveau doua meciuri de disputat.

La polul opus, manelistul dmn Prodan nu a putut sa-i inchida gura patronului de mucava, care in fiecare zi desfiinta cel putin un jucator, aducea vedete etc etc. Radoi e si el un baiat cu 4 clase din Oltenia, dar ieri a punctat foarte bine acest aspect. Practic Sumudica a reusit sa uneasca in jurul lui un grup de jucatori bunicei in timp ce trio-ul puscariaso-manelistic becali-mimi-Prodan a incercat sa castige cersind penalty-uri cu o oaste de stransura, prezentata pe post de superechipa in 'ziare' gen gsp.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bungabunga View Post
    Daca Sumudica nu dadea din gura, nu facea tot circul ala etc etc, nu reusea sa insufle propriilor jucatori dorinta de a lupta contra echipei lui becali si nu reusea sa ia titlul. Sa nu uitam ce s-a intamplat in pauza de iarna, cand becali si presa becalizata 'transferau' zilnic cate 2-3 jucatori de la Astra. Singurul care s-a dovedit a fi un caracter slab a fost Enache, restul s-au strans in jurul antrenorului, au format o adevarata echipa si au castigat titlul pe merit, fara discutie, cand inca mai aveau doua meciuri de disputat.

La polul opus, manelistul dmn Prodan nu a putut sa-i inchida gura patronului de mucava, care in fiecare zi desfiinta cel putin un jucator, aducea vedete etc etc. Radoi e si el un baiat cu 4 clase din Oltenia, dar ieri a punctat foarte bine acest aspect. Practic Sumudica a reusit sa uneasca in jurul lui un grup de jucatori bunicei in timp ce trio-ul puscariaso-manelistic becali-mimi-Prodan a incercat sa castige cersind penalty-uri cu o oaste de stransura, prezentata pe post de superechipa in 'ziare' gen gsp.
    Sa nu scape din vedere nimanui ca meciurile cu Viitorul au fost castigate in"familie".Cautati pe net,va veti convinge de asta.Valoarea Stelei a fost cu mult mai mica decat o arata clasamentul.Nu stiu ce gandeste cacareaza puscariasul,dar eu la Reghe i-as da liber,mai ales ca nu a respectat contractul dea face pe Steaua campioana.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)