Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default GigaBlue 800 HD SE afisaj de test - rugaminte

Salut , cine locuieste in Bucuresti si detine un GigaBlue 800 HD SE , il rog frumos sa imi trimita in pm numarului de telefon
    Vreau sa fac un test cu panoul/afisajul de la receptorul lui la placa de baza a receptorului meu
    Afisajul meu numai afiseaza nimic , iar Zildan mi-a zis ca nu s-ar sincroniza procesoarele intre ele
    Pe placa afisajului este un uprocesor care comunica cu procesorul de pe placa de baza
    Aceasta ''comunicare'' lasa de dorit in cazul receptorului meu si mi-ar trebui un alt afisaj/placa cu afisaj pt. elucidarea acestei situatii

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Si daca e dus ceva la tine pe placa la procesor (controler) si ii bulesti si controlerul lui...ce faci ?
    Pune si tu o rama pe USB si ai rezolvat problema.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Merge cu aceea rama/afisaj extern pe usb ?
    Adica acel afisaj se comporta ca afisajul lui ?
    Nu stiu daca as rezolva doar cu aceea rama/afisaj extern , fiindca mai sunt si butoanele care sunt tot din acelas uprocesor , care comanda afisajul
    Nu stiu ce ar putea strica , fiind vorba de niste impusuri de ceas si nu tensiuni
    O sa il intreb si pe Zildan sa vad ce imi zice vis-a-vis de chestiunea asta
    Daca rama/acel afisaj extern ar aveea si butone atunci prb. mea ar fi rezolvata , insa asa...
    Practic la mine neavând un ''control/vizibilitate'' de la afisaj si comanda butoanelor ''moarta'' nu pot instala nici un fel de imagine pe el
    El acum are o imagine mai veche si e functionabil in rest , numai placuta cu afisaj/butoane fiind nefunctionabila

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)