1. Se zvoneste ca din toamna vom avea UEFA Champions League si Europa League si la Digisport , cei de la Telekom nefiind satisfacuti cu rating-urile Dolce Sport cat si cu incasarile din reclame din timpul transmiterii celor doua competitii. Asa ca cei de la Telekom au vazut ca ies mai bine daca impart drepturile cu cei de la RCS-RDS, cum au facut pentru La Liga si cum fac acuma si cu F1, ca nu se bulecesc oamenii gramada la ei doar pentru UCL si UEL. Cu bani dati pe cele doua competitii mai puteau mari zona de acoperire FTTH.

2. Se zvoneste ca in urma bunei relatii dintre Orange si Telekom va rasari in oferta Orange TV pachetul Dolce Sport.

3. Se zvoneste o rebranduire a celor de la Dolce si la care s-ar lucra intens in birouri. Ceva gen Dolce Sport vor deveni T-Sport 1,2,3,4, etc si cica aceasta rebrandurie va atinge si canalele MOOZ ... Si de asemenea lansarea unor canale proprii gen T-Cinema 1 si 2 si altor cateva canale de filme, documentare si pentru copii... SA VEDEM, a zis ORBUL...

4. Se zvoneste ca odata cu mutarea latrinelor se pare ca de data asta pe bune vor trece in HD pana in toamna... Nu se stie daca toate sau doar Antena1.

5. Se zvoneste ca Vodafone va inghiti pana la urma insipidul si incolorul operator UPC Romania, d-aia cei de la Orange au zis sa se logodeasca cu cei de la Telekom pana nu e prea tarziu. Cei de la Vodafone alergand disperati pe unele piete sa ofere servicii integrate Quad Play. STIU CA ZVONUL ESTE VECHI DAR SE FAC PASI MARUNTI IN ACEASTA DIRECTIE, macar pe unele piete gen Romania unde cei doi operatori cam au fiecare ce nu are celalalt si viceversa.

TOT CE AM SCRIS AICI SUNT DOAR ZVONURI SI VORBE ADUNATE DIN MAI MULTE LOCURI, MI-AR PLACEA SA SCRIE PE ACEST TOPIC UNII MAI INFORMATI DECAT MINE SA MAI ADUCA ARGUMENTE SAU SA MAI ADUCA INFORMATII NOI LA CEEA CE AM SCRIS EU, VA MULTUMESC.