Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Neinteresant !! Master
    Posts Thanks / Likes

Exclamation Imperechere card(-uri) cu alt receptor cumparat !!

Salutare !
    Un caz destul simplu si nu prea.
    Unui prieten I s-a strica(iremediabil) receptorul(cred ca e Humax) dublu,cel cu 2 cardurI.E am 2 receptoare SD(cumparate) ramase dupa ce le-am inlocuit cu 2 HD si I le dau lui pentru a le imperechea cu cardurile lui
    Am sunat la relatii cu clientii si e posibil doar daca vine titularul la oricare sediu RDS RCS.
    Problema e in felul urmator,titularul e tatal lui care este in Italia,ca si el de altfel si nu ajung in Romania decat la vara
    Daca e cineva din staff-ul RDS RCS sa ma ajute,ii mltumesc anticipat
    Mentionez ca are platit in avans pe un an.
    Same shit,different day !

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

pai de ce nu trimite in tara receiverul si sa faca o sesizare sa il schimbe la domiciliu? nu are pe nimeni acolo? nu are antena instalata in Romania?
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Neinteresant !! Master
    Posts Thanks / Likes

In tara are doar amici,toata familia e in Italia si antena inclusiv si pentru orice modificare contractuala trebuie sa se prezinte oricum titularul(tatal lui),de aia am si facut apel aci pentru cineva amabil din staff care il poate ajuta(binenteles I se pun documentele sau chiar poze necesare la dispozitie pentru veridicitatea datelor)
    Same shit,different day !

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Am cautat si eu dar nu a fost nimeni amabil si nu s-a putut nicicum pana cand nu am am fost personal in POP .. sper sa gasesti pe cineva .
    DM-800 clona SIM201 bl84 , Cristor Atlas 100HD

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Fara titularul abonamentului, nu se poate official.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

dar BANII fara titular se accepta ? servicii de mare cacat ! asa se numeste asta !
    Teach me...please !

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

La fel e si la Telekom, am mai cumparat recent un receiver hd de la cineva si am vrut sa o trimit pe nevasta-mea (care lucreaza la doi pasi de un magazin Telekom) sa ia o cartela de la ei. N-au vrut, desi are aceeasi adresa in buletin, acelasi nume etc, a trebuit sa merg eu (titularul) cu buletinul samd.
    Banuiesc ca toti operatorii vor sa evite situatiile gen 'plecat cu receiverul din tara' etc.

Ma intreb daca accepta imputernicire? Teoretic n-ar avea motiv legal sa refuze.
    Last edited by bungabunga; 5th April 2016 at 16:11.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bungabunga View Post
    La fel e si la Telekom, am mai cumparat recent un receiver hd de la cineva si am vrut sa o trimit pe nevasta-mea (care lucreaza la doi pasi de un magazin Telekom) sa ia o cartela de la ei. N-au vrut, desi are aceeasi adresa in buletin, acelasi nume etc, a trebuit sa merg eu (titularul) cu buletinul samd.
    Banuiesc ca toti operatorii vor sa evite situatiile gen 'plecat cu receiverul din tara' etc.

Ma intreb daca accepta imputernicire? Teoretic n-ar avea motiv legal sa refuze.

probabil sunt sute de mii de abonati la toate DTH urile noastre , care au echipamentele in afara granitelor tarii , cu stiinta angajatilor DTH ...

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu probabil ci sigur, dar asta nu inseamna ca firmele de la noi pot incuraja chestia asta. Ce face angajatul x sau y e alta treaba, suntem aici la marginea Orientului etc.

Probabil ca tot prin 'metode orientale' se poate rezolva si problema cu lipsa din peisaj a titularului din cotract, daca nu cunosti pe cine trebuie pe la firma cu pricina. Dar sincer nu vad nici cum ar putea refuza o imputernicire, problema e ca aia costa mai mult decat 'atentia'...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)