Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default "Gibertini"de Bucuresti ?

Imi trebuie o antena offset Al de 1m.
    Ce se vede in linkul de mai jos o fi "Gibertini"de Bucuresti sau
    o fi altceva ?
    http://www.receptoaredigitale.ro/antena-satelit-gibertini-op100l-aluminiu.html

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ghita_49 View Post
    Imi trebuie o antena offset Al de 1m.
    Ce se vede in linkul de mai jos o fi "Gibertini"de Bucuresti sau
    o fi altceva ?
    http://www.receptoaredigitale.ro/antena-satelit-gibertini-op100l-aluminiu.html

si aici > http://www.catec.ro/catv-smatv/anten...op-100-al.html

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Prima este original gilbertini,a doua nu.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gigi-sat View Post
    Prima este original gilbertini,a doua nu.
    1. era foarte bine daca scriai denumirea Gibertini , corect
    2. era si mai bine daca aduceai si niste argumente ... in sprijinul afirmatiei tale .

Old Men Mentor
    Posts Thanks / Likes

cum naiba se face ca de la un magazin la altul datele tehnice se schimba cat de cat pt aceiasi antena, tocmai de asta gassc foarte pertinenta intrebarea mesajului: "ete un Gilbertini de Bucuresti"
    cred ca datele tehnice corecte sunt AICI si nicidecum pe cele doua linkuri date mai sus... chiar daca la prima vedere pe linkul al 2lea par mai apropiate de adevar (la unele capitole) sa nu mai zic ca este o diferenta mare la greutate (pe semne s-a facut putina economie la aluminiu ca mde acu e scump metalu'...)

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by antenutze View Post
    cum naiba se face ca de la un magazin la altul datele tehnice se schimba cat de cat pt aceiasi antena, tocmai de asta gassc foarte pertinenta intrebarea mesajului: "ete un Gilbertini de Bucuresti"
    cred ca datele tehnice corecte sunt AICI si nicidecum pe cele doua linkuri date mai sus... chiar daca la prima vedere pe linkul al 2lea par mai apropiate de adevar (la unele capitole) sa nu mai zic ca este o diferenta mare la greutate (pe semne s-a facut putina economie la aluminiu ca mde acu e scump metalu'...)
    Asa-i.Te intrebi ce foite de tabla,chiar aluminiu fiind,vand
    comerciantii astia.Ce rezistenta o sa aiba prezervativele astea la vanturi mai mari ?
    Dar tot ii bine ca mai scriu,unii dintre ei,o sa gasiti spre vanzare antene/magazine la care nu se specifica la caracteristici nimic.La Satmultimedia trec caracteristici incomplete,dar preturi mari,la"antene"nu completeaza rubrica unde nu au in stoc antene,etc.
    Cam greu comertul online,mai ales cand in fata calculatorului stau toti nepriceputii si neinteresatii.
    Eu as fi cumparat de multe ori antene din afara tarii,dar comenteaza astia la 1-2 antene.Si....cu transport inclus costa mai putin ca la cumpararea din tara.

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

sa nu te puna naiba sa le iei online.
    ca dupa aia trebuie sa mergi la biserica si sa te rogi sa-ti ajunga intreaga la destinatie.
    am avut un meci cu fancurier cu o astfel de antena care a fost trimisa ambalata in folie strech.
    la primirea coletului am tinut mortis sa rup folia in fata idiotului care mi-a dat-o jos din masina, mai bine zis mi-a scapat-o pe jos cand a deschis usa.
    nu avea decat 4 adancituri cam de marimea unei monede de 50 de bani motiv pentru care i-am lasat-o pe cap cretinului si am refuzat-o.
    pozele facute cu telefonul le-am trimis firmei de la care am comandat-o si aia au inceput sa suspine cand le-au primit.
    in tara asta e un risc sa transporti marfa pe care scrie fragil pentru ca oricum niste idioti ale caror singure studii aprofundate sunt cat B la permisul de conducere vor tranti niste colete pe marfa ta care oricum e "doar o bucata de tabla", nu ?!?
    cel mai bine e sa gasesti o locatie apropiata de tine de unde sa o transporti personal, sau sa gasesti o firma locala care vinde aparatura de satelit si sa ti-o aduca aia pe riscul lor.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)