Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 2 of 2
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Pangu jailbreak - safe ?

Salutare,

Pentru cei care vor sa-si faca Jailbreak sau care si-au facut Jailbreak cu Pangu va sfatuiesc sa cititi cu atentie ce va urma sa scriu:

Mi-am facut Jailbreak pe tableta si pe telefon cu Pangu, tin sa precizez ca nu am adaugat alte repo-uri in Cydia decat cele default.
    Am observat la un timp ca ma tinea bateria mai putin, si la telefon si la tableta.
    Acasa am un gateway custorm (pfsense) cu care pot vedea toate conexiunile prezente in retea ptr fiecare IP in parte. Am observat ca telefonul meu, plus tableta facea un stream de 10mbps constant de cateva ori pe zi catre mai multe IP-uri din Africa.
    La scurt timp am primit un mail de la la firma de Clouding unde hosting-ul de mail and so on, in care ma anuntau ca de pe adresele mele de mail se trimit mail-uri spam la greu, mai tarziu am verificat ca acele mailuri se trimiteau de pe telefonul meu si nu numai.
    Asa ca daca vreti sa va faceti JB ganditi-va de mai multe ori

O seara buna

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

cu 3k sau fara? am facut jb la toate versiunile pana in prezent si nu am avut probleme , intotdeauna iau ce se posteaza safe de pe twitter , multe dintre ele testate , niciodata prima aparitie sau beta , la ios 8 am stat pana au scos 1.2.1 parca pana a fost safe. apoi ....te poti verifica si tu , exact cum ai zis vazand unde ai conexiuni daca ai , dar nu am avut .....oricum dupa redsn0w ... totul sa dus pe pewla....:P)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)