Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default 4 abonamente Digi satelit

Salutare,
    Am 4 abonamente (mai vechi) la Digi satelit cu cate un receptor pe fiecare contract in parte.
    Intrebare: petru a plati de x2 ori mai putin - pot sa modific contractele in asa fel ca sa ma fac cu doar doua contracte cu cate doua receptoare pe fiecare ?
    Multumesc

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Trebuie sa renunti la doua abonamente, si receptoarele sper ca le ai cumparate, altfel o sa platesti chirie cand o sa transferi cele doua receptoare.
    Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
    Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

La DiGi, pe un contract, se pot folosi 3 receptoare: 2 cumpărate și unul n custodie (pentru care plătești chirie). Ține n totalitate de bunăvoința reprezentantului RDS dacă vrea să te ajute și să-ți modifice abonamentul. Și eu am fost n situația ta iar la sediu RDS mi sa spus: sigur se poate, reziliem toate contractele, predați cartelele și reveniți peste 2 zile să vă facem un contract nou. Mie nu mi-a convenit procedura (reziliere+predare cartele) așa că am renunțat. Sunt tare curios ție ce o să-ți zică.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Pai asa vad si eu procedura: renunt la doua contracte si fac doua atasari noi (avand in vedere ca am receptoarele in proprietate).
    Intrebarea este cat platesc.
    Desigur ca gratuit nu poate fi. Evident ca o sa platesc doua activari noi (la carduri), receptoarele le am (inseamna ca zero lei).
    Ce alte plati oare ?
    Cu predarea e mai greu (si nu merg la aceasta), am toate receptoarele insirate prin toata Europa....

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Nici o altă plată, doar 50 lei activare pentru fiecare cartelă.

Junior Member Teacher
    Bucale si citeadata prin provincie la 50 km de bucuresti
    Posts Thanks / Likes

La intersectia Bdul Uverturii cu Dezrobirii in Bucuresti este un punct RCS, unde pentru satelit e un tip foarte dezghetat si care poti face orice transformare (evident legala).Omul iti ofera solutiile iar tu alegi.
    A fost foarte flexibil chiar daca la mine toate serviciile solicitate au durat peste o ora (satelit, net si telefonie).

PRODI eu as face altfel la tine.
    Un abonament de doua receptoare proprietate si unul custodie (in total 3). Iar al 4 lea il iei la alt abonament.Daca esti titular pe abonamente si reziliezi este musai sa aduci cartele la toate.

antena 0,9 m Al (clona) pe
    16 E +19 E

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

ce poti face cu cartelele de la digi tv..

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by george_bradu View Post
    ce poti face cu cartelele de la digi tv..
    Pai acu sunt numa bune dimineata la parbrizul masinii
    ----------------------------------------------

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)