Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Intrebare pentru idiotul care alege meciurile transmise de Digisport !

Desi Digisport detine drepturile pentru campionatul Portugaliei pe teritoriul Romaniei de ce in acest moment cand NU EXISTA nici o transmisiune LIVE pe NICI UN CANAL DIGISPORT nu se transmite meciul Guimaraes - Benfica din campionatul Portugaliei ? De ce DERBY-ul Sporting Lisabona - FC Porto care incepe la ora 22:45 nu este transmis de catre Digisport desi unul dintre cele 3 DERBY-uri ale campionatului si mai este si meciul dintre locurile 1 si 2 din clasament care poate fi decisiv pentru titlu. Mare idiot, in conditiile in care exista canale libere si se transmit numai reluari la ora desfasurarii meciului pe Digisport 3 si Digisport 4. Aviz amatorilor meciul incepe la ora 22:45 si este pe Sport TV 1 Portugal si poate fi o sansa imensa pentru Sporting Lisabona in tentativa de a redeveni campioana dupa 15 ani cand a cucerit titlu cu Boloni pe banca si Marius Niculae in teren.
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

Cred că dacă ai un asemenea limbaj nu o să primești un răspuns

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

maine- poimaine o sa vedem cricket la digisport... numai ei stiu ce fel de transmisiuni fac , politica o fac ei in niciun caz clientul.O sa iti raspunda doar ca au 4 canale de sport si mai mult ca sigur aveti telecomanda deci puteti comuta pe alt canal digisport , nu?

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Mi se pare o mare tampenie sa ai drepturile pentru un campionat cum este cel al Portugaliei si sa nu transmiti derby-urile decat cand iti aduci aminte, mai ales ca sunt decat trei derby-uri mari si late: Porto - Benfica, Benfica - Sporting si Sporting - Porto . Nu vi se pare aiurea ?
    @Serpiko

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

le sunt comentatorii in vacanta si nu are cine transmite decat femeia de serviciu.
    si decat sa se faca de cacao cu inculta aia mai bine baga reluari.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu stiu ce meciuri au transmis cei de la Digi pana acum insa stiu ca echipele tari ale campionatului si.au vandut separat drepturile de televizare si este posibil ca Digi sa nu aiba drept de transmisie pt meciurile de acasa ale echipelor mari ale campionatului....desi daca mergem pe analogia primera division are trebui sa poata transmite!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Drepturile internationale se vand pentru tot campionatul, acea vanzare de drepturi de care ai amintit tu are treaba doar pentru piata interna din Portugalia si sunt 3 contracte individuale pentru Benfica, FC Porto si Sporting Lisabona pe cate 10 ani de zile la fiecare dintre aceste 3 echipe.
    @Serpiko

Moderator Mentor

Posts Thanks / Likes

Bine ati inceput anul vad, cu apelative de mare valoare La multi ani !
    yada yada

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

nu inteleg de unde pana unde atita inversunare, in ziua de azi cind orice desculti care alearga dupa o bashica se vede pe toate gardurile tu inca preferi sa vezi meciuri doar pe gardul din fata casei tale?
    Largeste-ti nene orizontul nu mai astepta nimic de la gigi, pe de alta parte cit platesti pentru sport la ei cam de atit si primesti.
    Si daca vor da cricket ce ?! o avea si ala fanii lui , daca studiezi putin statisticile echipelor si jucatorilor + conditiile terenurilor si forma lor vei vedea ca faci mai multi bani din pariurile pe cricket decit la fotbal unde blaturile sunt in floare iar fara insider info esti ars.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by terrabyte View Post
    nu inteleg de unde pana unde atita inversunare, in ziua de azi cind orice desculti care alearga dupa o bashica se vede pe toate gardurile tu inca preferi sa vezi meciuri doar pe gardul din fata casei tale?
    Largeste-ti nene orizontul nu mai astepta nimic de la gigi, pe de alta parte cit platesti pentru sport la ei cam de atit si primesti.
    Si daca vor da cricket ce ?! o avea si ala fanii lui , daca studiezi putin statisticile echipelor si jucatorilor + conditiile terenurilor si forma lor vei vedea ca faci mai multi bani din pariurile pe cricket decit la fotbal unde blaturile sunt in floare iar fara insider info esti ars.
    1. Eram plecat la parintii mei in alta localitate si ei nu au decat Digi cablu.

2. L-am vazut pe un site unde se vede lacrima Sport TV 1 Portugalia.

3. Dar am ramas cu un gust amar cand un provider de canale de sport anunta ca au drepturile pentru un campionat de fotbal cum este cel al Portugaliei si prefera sa transmita reluari in loc sa transmita unul dintre derby-urile ale acelui campionat, mie personal Sporting Lisabona - FC Porto mi se pare un meci de anvergura europeana si un derby.
    @Serpiko

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)