Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Recomandare receptor

Recomandare receptor HD satelit suma disponibila 500 ron poate fi si second.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

merita asta banii
    vreau sa schimb AMIKO ALIEN 8900 care nu stie cccam pe asta plus diferenta

http://olx.ro/oferta/nou-cloud-ibox-...e-ID1Y3Pd.html

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

VU+zero e un receptor super Ok. Cu 585 lei poti lua de la satmultimedia galati . Foarte seriosi oamenii si receptorul super ok. www.satmultimedia.ro .\ Trebuie tinut cont si de suportul de software .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Te sfatuiesc sa-l iei pe asta:
    http://olx.ro/oferta/nou-vu-cloud-ib...tml#b779057e4b
    Merita

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yope2a View Post
    Te sfatuiesc sa-l iei pe asta:
    http://olx.ro/oferta/nou-vu-cloud-ib...tml#b779057e4b
    Merita
    teapa , cu '' garantie '' 12 luni .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Foarte bine ai spus!Asa numita garantie verbal care de fapt este valabil pn i-ai pus banii in mn!Dup care tupu si la gar!Citeste te rog acest anunt de pe Olx,in special ultimul aliniat:http://olx.ro/oferta/cloud-ibox3-triplu-tuner-dvb-c-s-t-enigma2-ID5aWYG.html#64e94956d2

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

bun atunci de unde sa cumpar daca gosnerg nu e bun?

help cu un link ceva..... o adresa

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Fa si tu o intrebare la atotstiitorul GOOGLE .

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Prb. cu astfel de vanzatori se poate intalni pe orice forum , mai ales ca produsul in cauza numai era nou ( exemplu lui Thomasstar )
    Practic cumparatorul are POSIBILITATEA DE A ALEGE , deci nu il FORTEAZA NIMENI SA CUMPERE de la astfel de vanzatori
    Cine cumpara de la astfel de vanzari isi asuma un RISC PROPIU , mai ales daca respectiva ''garantie'' e doar verbala
    Si pe acest forum se pot gasi useri care vand receptoare aduse din china
    Insa ma repet , VINA E IN MARE PARTE A CUMPARATORULUI CARE SI-A ASUMAT ACEST RISC PROPIU
    Ca sa numai scriu ca si eu personal am fost stan-patitul la cumpararea unor produse it de la un magazin on-line de renume ca apoi acel magazin sa fie cumparat de alta firma si ''la revedere'' ganatie chiar si in scris , deci.......

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Receptor satelit SkyboxF5S

cred ca de cccam client e bun
    si e hd

ieftin ca braga

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

OOO
    OPTIBOX evoM7
    asta merita 310 lei?

Old Men Mentor
    Posts Thanks / Likes

am mai spus-o si o repet pana se va pricepe principiul alegerii unui receptor. in primul rand cel care doreste sa cumpere un receptor trebuie sa se gandeasca bine: CE DORESTE SA FACA CU EL, adica ca sa fiu mai explicit, vrea sa-l foloseasca pt programele codate oficiale cu CARD, vrea sa-l foloseasca pt IKS sau SKS, vrea sa-l bage la schimbat linii sau numai FTA, vrea sa aiba ceva Multimedia mai aparte sau functionalitati bazice, vrea sa aiba cu sistem Linux(stie sa utilizeze acest sistem?) sau nu vrea sa-si bata capul cu invatatul mersului Pinguinului sau Androidului si vrea ceva conventional.
    dupa ce si-a raspuns la aceasta intrebare (PERSONALA) si si-a fixat si bugetul in functie de oferta pietii (aici Google este de mare ajutor) poate trece la cautat receptorul respectiv. la aceasta faza intervine o chestie f simpla la alegerea care trebuie facuta plecand de la faptul ca: cel mai bun receptor este acelea care are SUPORTUL TEHNIC cel mai eficient, deoarece degeaba iti iei un receptor de sute de euro daca in spatele lui nu este o echipa serioasa care sa se ocupe CONSTANT de softul aparatului si de programele adiacente pt buna lui functionare. acest aspect este simplu de aflat: cauti pe Google "firmware urmat de numele receptorului" si vezi imediat daca sunt firmware actualizate pt acest aparat, care sa contina si datele de care este interesat cel care cumpara (posibilitate client sau server de sharing, norme de criptaj dorite, CI+ sau alte chestii) cand au fost actualizate aceste firmware ultima data si cu ce frecventa sunt actualizate acestea, programe (editoare de canale, sau adonuri folositoare , etc) si daca este cazul deabia atunci se poate trece la faza urmatoare, cautarea aparatului in shopuri sau online unde este mai ieftin banuiesc si unde clientul poate avea o oarecare incredere in vanzator oferita de experienta altora sau de tipul de magazin etc. intrebare: "ce receptor imi recomandati" sau "ce sa-mi cumpar" sunt tot atat de neadecvate ca atunci cand intrebati pe cineva: "ce haine sa-mi cumpar si de ce culoare", nu merge, fiecare are gusturile, preferintele si nevoile lui de aceia nu ati sa vedeti niciodata la mine sa recomand un receptor sau altul decat daca cineva intreaba precis ce isi doreste sa faca cu acest receptor, ce programe sa poata vedea si poate nici atunci nu este OK de recomandat deoarece apar cazuri (cum de altfel am avut chiar aici la un receptor HD) in care pot fi multumiti mii de oameni si unul care-i mai pretentios sau care poate nu obtine ceea ce si-a dorit de la acest obiect sa vina si sa reproseze achizitia facuta.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

De felul meu nu imi place sa postez de dragul de a avea mai multe posturi sau fara rost! Dar aici ma vad nevoit sa imi dau si eu cu parerea ! In primul rand ma enerveaza cand se deviaza de la subiect ! Omul a cerut un sfat referitor la un receptor HD , alti useri ii dau si link-uri catre anumite produse! Toate bune si frumoase dar eu ma vad nevoit sa spun pentru cei care insinueaza ca Goznerg e"tepar" cu cele 12 luni garantie! Mai oameni buni ati cumparat de la el? Acuma sincer ? Sau suntem pe principiul hai sa aruncam cu noroi ca de scapam de el din curte ! Eu pot sa va spun doar atat . Am cumparat de la el doar dm500s si dm800hd , de sunt mai "retard" si nu am chef de experimente cu tot felul de imagini , resoftari sau alte cacaturi! Atunci cand a crapat vreo scula omu a fost ok , a raspuns la telefon , am trimis jucaria , a venit reparata! Ba din contra , de in ziua de azi cand te calicesti la 50 de lei si iei de pe forum tot feluri de pocnitori de dreamuri sau alte nebunii tot pe el l-am sunat . Si colac peste pupuaza si spre invidia altora a reparat dreamul contra cost bineinteles ca de asa mi se pare firesc si mie ! Deci daca mai sunteti alti "patiti " ca mine spuneti sau taceti , altfel cadem in penibil !
    Revenind la cerintele userului la un receptor HD , pot doar recomanda un dm800hd , cu din astea am lucrat se comporta decent ca reader de carduri mioritice iar in sharing super ok!
    PS . Ironia sortii ca un dm800hd sa fie luat chiar de la userul banditata ! Si da avea ssl76c si da nu stiam cum sa fac sa ii pun o imagine noua , prin dream up nu merge , web nici atata Si ghici ce , il intreb pe goznerg ce e de facut ! Omu imi trimite fisierele magice , si acuma am imagine de la openpli ! Deci se poate dar ma mai intreb asa oare cand porti o discutie cu cineva mai stiti ca exista "salut , te rog frumos, multumesc" sau doar pe tonuri ca de am dat bani suntem proprietar si pe casa omului de a vandut !
    Craciun fericit tuturor!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rock5 View Post
    OOO
    OPTIBOX evoM7
    asta merita 310 lei?
    Daca e in stare buna de functionare, merita !

Notă: Vizionarea programelor Pay TV fără un abonament valabil este ilegală
    Discuţiile purtate si fişierele disponibile aici sunt n scop experimental şi educaţional !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)