Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Vand receptor DIGI liber de contract fara restante si desperecheat cu BK si RSA

intermediez vanzarea unui receptor DigiTV, liber de contract, fara restante, cu toate datele necesare functionarii cartelei in alte receptoare linux, inlaturand astfel obligativitatea de a te uita prin intermediul receptorului ft. mediocru oferit de operator

respectivul a incheiat contractul si a predat cartelele cand a fost in tara, lasandu-mi mie sa-i vand receptoarele.
    Au fost 2 pe acelasi contract, ambele desperecheate. Desperecherea a costat doar ea 100 euro la vremea aceia + costul transportului in polonia + pret receptor cumparat proprietate personala

Pretul in prezent este de 300 lei fix pe tot receptorul, in stare excelenta cu tot cu telecomanda, pret in care se primeste si BK + RSA

exista 2 variante -
    1). sa se faca contract nou pe loc pe noul receptor primind astfel cartela in custodie
    2). cei care au deja contract in desfasurare, pot opta pt. inlocuire receptor existent pe motiv de pierdere/nefunctionare, iar astfel se intocmeste un proces verbal la caserie unde se imperecheaza cartela existenta cu seria noului receptor introdus in baza de date (cost 0)

plata, transport si alte detalii in pm

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu in locul tau as sterge toata povestea asta cu desperecheatul. Nu este nimic de a te lauda sau legal in asta.
    Odata desperecheat numai ai ce sa faci cu JTAG-ul decat daca doresti sa faci update la software.
    Si daca il vinzi despecheat cum spui tu nu poti decat sa salvezi datele intrun fisier si sa i le dai omului cadou..ca oricum acelea nu se schimba.
    Altfel risti sa se arzi componentele interne. Vad acolo tot felul de cabluri care atarna si fac contact la masa.
    Ce e asa mare grozavie sa faci un jtag la un receptor vechi si epuizat moral, din punct de vedere tehnic ?
    Nicaieri in lumea asta nu se face reclama la asa ceva pe un forum public.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

la fel ca Ponta care a demisionat tinand cont de "vocea strazii" am vrut sa-ti fac si eu pe plac dar nu mai pot edita anuntul.
    Oricum receptorul e proprietate personala asa ca omul (proprietarul) e indreptatit sa faca ce vrea cu el , daca vrea poate taia procesorul in 2 si sa puna poze pe net cu tot procesul , cine-l opreste?
    Si nu vad nimic ilegal in faptul ca proprietarul de drept se uita la abonamentul platit oficial in alt receptor fata de ce i-a fost dat de catre operator , lumineaza-ma , unde e aici ilegalitatea?
    Si daca i-a paradit softul prin update gresit si i-a legat jtagul sa scrie in el soft nou , din nou te intreb , unde e aici ilegalitatea ? e cumva procedura tabu sau softul jkeys ilegal de folosit si nu stiu eu
    E pus acolo doar "educational" sa se joace cu cititul de cate ori are omu chef si bineinteles ca firele alea cu rezistente ce atarna acolo nu stau asa decat in poza , cand functioneaza receptorul ele sunt izolate fata de carcasa si receptorul functioneaza bine mersi si cu ele acolo

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Conserva aceea de la DIGI nu iti apartine in totalitate. Imperecherea este facuta tocmai cu scopul de a te bloca sa folosesti cardul in alte receptoare decat cel furnizat de DIGI.Treaba asta s-ar intelege de la sine. De asta se semneaza proces verbal de predare primire la casierie. Dar sa nu exageram..ai dreptate poti sa faci ce vrei cu el , ca oricum trebuie sa platesti abonament

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Mai pompay, talamba ce esti.
    Omul are decoder in proprietate.
    Eu am cumparat unul de la el si e bun.
    Pun curvele in genunchi pe el si le f** in cur, ca e al meu si fac ce vreau.
    Platesti trasfer de proprietate la RCS ca sa ti-l ia in gestiune chiar daca ai dovada ca e al tau cumparat . ( e cam ilegal da asa-i in Romania )
    In rest daca el nu ti-l da ti-o dau eu.
    Sus.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

salut ,mai e valabil anuntul? nu se intelege exact daca ai 1 sau 2 buc. la vanzare dar imi face iarasi figuri focusul la update si as vrea sa ma asigur ca am un card valabil in caz ca hotarasc astia de la focus sa adopte anul asta imperecherea la fel ca in cazul conax simulcrypt a UPC din ungaria

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

au fost doua rec. pe acelasi contract, unul a fost vandut pe olx si mai este una buc. receptor disponibila

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

inca valabil.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Valabil in continuare

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

BK si RSA disponibil pt punerea imediata a cardului in retea

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Inca valabil.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Ultimul receptor desperecheat disponibil

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Inca de actualitate

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Salut !
    Cred ca tot eu il nasesc
    Cauta-ma.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tepei_radu View Post
    Ultimul receptor desperecheat disponibil
    daca va fi disponibil in august sint interesat eu. sint in italia si vin in romania doar in august.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)