Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Unhappy Problema receptie Timisoara

Buna seara
    Am nevoie de un sfat sau ajutor ! Nu mai receptionez aproape nimic din ce vedeam acum doua luni ! pe Astra 19.2 in afara de Movistar+ si Bein Sport nu mai vad nimic ! SNR-ul e zero peste tot la restul ! pe Sky UK se vad doar de la BT sport si doar SD ! pe 0.8w nu mai vad nimic ... SNR 0 la toate ! sunt conectat la servere .. liniile sunt bune ... mentionez ca am oala de 0.9m si lnb de 0.2 invacom !

multumesc ..astept sugestii !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by NickyTM View Post
    Buna seara
    Am nevoie de un sfat sau ajutor ! Nu mai receptionez aproape nimic din ce vedeam acum doua luni ! pe Astra 19.2 in afara de Movistar+ si Bein Sport nu mai vad nimic ! SNR-ul e zero peste tot la restul ! pe Sky UK se vad doar de la BT sport si doar SD ! pe 0.8w nu mai vad nimic ... SNR 0 la toate ! sunt conectat la servere .. liniile sunt bune ... mentionez ca am oala de 0.9m si lnb de 0.2 invacom !

multumesc ..astept sugestii !

pentru inceput nu mai scrie cu bold...

ai verificat daca frecventele sunt corecte ? http://www.lyngsat.com/Astra-1KR-1L-1M-1N.html

eu nu inteleg ce anume nu "vezi" .. nu mai ai vezi canalele respective in share ? sau nu mai ai semnal ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

actualizeaza si tu , settingurile acelea

nu se actualizeaza singure ...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Totusi .. antena ta e pe astra 19,2 sau pe Astra 28 ? Sky uk din cate stiu e pe 28 E ! Ai cumva o antena cu montura HH?
    Fa un update la lista de canale pt inceput .. apoi .. verifica daca merg posturile .. daca tot apar probleme ... pun pe seama unei dereglari de antena ...

In The Matrix Expert
    Posts Thanks / Likes

Serverele si liniile nu au nici o legatura cu nivelul semnalului receptionat , ai o problema pe partea de receptie : antena dereglata , lnb defect , cablu coaxial ros de soareci in pod , tuner receptor defect . Dupa numarul de posturi si disperarea in postare banuiesc faptul ca instalarea si setarea sharing-ului nu ai facut-o personal , prin urmare trebuie sa chemi pe cineva sa verifice traseul de receptie .

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Buna multumesc de ajutor ! am rezolvat cu ajutor din partea lui Victor ! LNB dus ) s-a ars probabil !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Buna multumesc de ajutor ! am rezolvat cu ajutor din partea lui Victor ! LNB dus ) s-a ars probabil !
    Victor .... ? Ponta ? )

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

toate LNB_urile duse este foarte ciudat la tine -
    dupa cum a scris raks67- una din problemele alea poate fi - dar NU cu UN LNB dus- sa nu mearga nimica

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)