Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Vand receptor DIGI liber de contract si desperecheat cu BK si RSA

receptorul e liber de contract si nu are nici datorii restante spre urmare se poate face contract nou pe loc!

pret receptor - 80 lei - si e util de tinut la casa in caz de pierdere sau inlocuire cartela el e singurul care poate scrie EMM de inlocuire BK si RSA in noul card primit
    (a nu se face confuzie EMM pt auto-update subscriptie se poate face cu orice receptor linux si nu nesecita folosirea receptorului original Digi)

pret pt. BK si RSA - 220 lei (am dat 100 euro doar pt aceasta operatie la vremea aia)

Total receptor + date desperechere = 300 lei

dupa cum se observa in poze am optat sa ramana intacta interfata JTAG pt viitoare experimente din curiozitate
    acea mufa LPT DB25 iesita pe sub carcasa in spatele receptorului nu influenteaza deloc functionarea acestuia dar la cerere se poate demonta

si pt ca increderea sa fie maxima pot eu activa cardul primit de cumparator la semnarea noului contract urmand ca sa ii fac print screen din interfata oscamului cu seria cardului functionand perfect la cereri ECM-CW urmand ca plata sa se faca doar dupa ce cumparatorul se convinge ca cardul sau functioneaza perfect cu BK si RSA furnizat
    == sau si mai bine ii fac un user cu drepturi de AU direct in oscam iar el se va conecta de la distanta (remote) cu un client de mgcamd iar astfel va vedea in interfata telnet propria lui serie de card (ce apare pe card si in contract) si de asemeni va avea si imagine pe TV vazand clar cum vin CW de raspuns ==

relatii in mesageria privata

Last edited by tepei_radu; 27th September 2015 at 13:35.

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

man ma intereseaza dar cum sunt in afara tarii vreau sa vorbim la telefon.poti sa imi dai nr pe pm?
    multumesc

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

sigur ca da tocmai am scris pm

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tepei_radu View Post

si e util de tinut la casa in caz de pierdere sau inlocuire cartela el e singurul care poate scrie EMM de inlocuire BK si RSA in noul card primit
    (a nu se face confuzie EMM pt auto-update subscriptie se poate face cu orice receptor linux si nu nesecita folosirea receptorului original Digi)
    Gresit.
    "Orce" card de Digi inlocuit se poate activa in orice aparat de Digi pe care-l ai la indemina, normal nu o sa-ti "ridice" imagine dar se activeaza. Deasemenea card-ul se activeaza si in Scam fara sa-i bagi datele. Si imperechere si subscriptie. Pui card-ul in orice aparat sau linux cu scam si sunu pt reactivare.Crede-ma ca am probat de citeva zeci de ori.
    O duminica faina la toata lumea.
    jocher

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cred ca e corect in totalitate, in scam n-am facut, dar in alta conserva (ca nu mai exista aia pereche) am activat card fara probleme

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

mai experimentati inainte sa scrieti - banuiesc ca e clar pt toti ca datele de imperechere sant in fiecare receptor si sant individuale pt fiecare in parte si receptorul urmeaza a le scrie in cardul nou primit. De fiecare data cand primesti alt card fie ca ai pierdut cardul vechi si ceri altul sau ca schimba ei sistemul din n2 in n3,4,5,etc. receptorul tau individual va scrie ACELEASI date de imperechere in noul card primit. Daca acest card nou primit il bagi in alt receptor el va primi update de prelungire subscriptie dar NICIODATA de imperechere cu vechile tale date stiute (BK si RSA) pt ca acele date individuale se afla DOAR in procesorul receptorului tau iar prin EMM trimis de ei aceste date se scriu din procesor in noul card. De ce credeti ca au nevoie si de seria fiecarui receptor in parte + seria cardului atunci cand trimit EMM de imperechere? Cu asta am terminat nu voi mai scrie pe tema asta indiferent ce replici vor aparea

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu am avut intentia sa te critic, doar sa lamurim situatia. Spre binele tuturor.
    Am activat card virgin fara sa vad vreodata conserva cu care era imperecheat.
    Conserva era la sute de km de mine (am aflat mult mai tarziu unde este, ca eram curios)
    Last edited by intel; 27th September 2015 at 20:30.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca nu l-ai dat ai PM de la mine.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

voi scrie aici in momentul in care receptorul va fi vandut .

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Ti-am lasat numar de telefon...ti-am lasat mesaje...
    Deci ce nu e bun....banii tiii trimit pe loc

T-am oferit alternativa de expediere in romania si numa de telefon romanesc sa discuti cu un amic de-al meu ( ala care i-am ascuns numele).
    Daca esti o persona corecta nu ai de ce te teme. Eu am nevoie de decoder sa fac un abonament nou.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Ca sa termin toata povestea scriu aici ca :
    Ti-am spus clar ca platesc instant inclusiv banii pt expediere local/international.
    Daca il ai in Baia Mare predarea in mana ca e mai simplu si scutim transportul.
    De restul ma ocupam eu.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

pai nu am mai intrat aseara pe forum sa vad mesajele. am uitat sa precizez in anuntul meu ca nu expediez international si nici nu sun pe numere internationale. dar daca imi oferi alternativa de a trimite la cineva in tara atunci e ok si discutam azi

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

OK sper ca maine sa reusesti sa imi trimiti decoderul.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

vandut lui picollo08 - se poate sterge!
    multumesc RDI pt gazduire

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by intel View Post
    in scam n-am facut, dar in alta conserva (ca nu mai exista aia pereche) am activat card fara probleme
    Sal.
    Am facut eu azi unul de proba si s-a imperecheat fara probleme.
    Dupa confirmare l-am lasat 2 ore in scam pe TVR1 si dupa aia l-am bagat intro conserva hasde si a luat-o din prima.
    O zi faina la toata lumea.
    jocher

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)