Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 2 of 2
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Se poate face o comutare intre doua module CI CAM pe un TV cu un slot CI?

Se da un Smart TV(concret sa zicem un LG cu WebOS) care are un slot CI.
    Pe CATV se dau doi operatori care ofera CI CAM. Se poate pune un dispozitiv in slotul CI prin care sa se comute cumva cele doua CAM-uri? Ideea e sa se evite interschimbarea fizica de CAM-uri in slot-ul CI.
    Considerind ca sunt multe TV-uri cu intrari separate DVB-S si DVB-C/T, este destul de probabil sa se doreasca sa se comute intre doi operatori cu doua potentiale CI CAM. Din pacate, n-am vazut inca doua sloturi CI pe un TV. Exista solutii pentru asta ?

Am vazut pe un alt thread, ca se poate folosi sharing pe TV Samsung. Se poate oare instala si un emulator, echivalent cu vplug de pe PC cu Windows?

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by vasile View Post
    Se da un Smart TV(concret sa zicem un LG cu WebOS) care are un slot CI.
    Pe CATV se dau doi operatori care ofera CI CAM. Se poate pune un dispozitiv in slotul CI prin care sa se comute cumva cele doua CAM-uri? Ideea e sa se evite interschimbarea fizica de CAM-uri in slot-ul CI.
    Considerind ca sunt multe TV-uri cu intrari separate DVB-S si DVB-C/T, este destul de probabil sa se doreasca sa se comute intre doi operatori cu doua potentiale CI CAM. Din pacate, n-am vazut inca doua sloturi CI pe un TV. Exista solutii pentru asta ?

Am vazut pe un alt thread, ca se poate folosi sharing pe TV Samsung. Se poate oare instala si un emulator, echivalent cu vplug de pe PC cu Windows?
    se poate rezolva aceasta problema in principiu.daca imi poti da mai multe detalii chiar si in p.m.
    triax tsd 110, 1 w, 5 e

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)