Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default se da in custodie card DIGI desperecheat cu BK si RSA

dupa cum scrie si in titlu, se da in custodie/folosinta, pt. ca nu se poate vinde din moment ce cardul e proprietatea RDS

s-a platit 100 euro la acea vreme pt. desperecheat si receptorul a fost trimis in polonia, iar in mom. de fata exista toate datele pt. ca sa functioneze perfect in sbox sau oscam

se pretinde doar contravaloarea din contract a cardului, adica 20 euro, suma care se returneaza integral in mom. in care cel care-l ia hotaraste sa nu mai plateasca abonamentul lunar care in prezent costa 29 lei si contine toate canalele inclusiv cele HD in afara de pachetul extra 2 (canalele maghiare), hbo si cinemax

cei 20 de euro reprezinta o garantie, astfel ca in caz ca nu se inapoiaza cardul, sa se poata pretinde altul nou conform pretului sau din contract

cei interesati dati pm iar apoi detaliile se discuta telefonic
    Last edited by tepei_radu; 25th August 2015 at 18:32.

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Salut, ai PM

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

nu am primit nici un pm, nu cred ca poti trimite pm daca nu ai cel putin 60 de postari pe forum

MICROCHIP Expert
    Posts Thanks / Likes

De detaliat ! in cazul unui doritor de asa ceva recomand ca, cumparatoru sa preia in totalitate abonametul nu numai cartela ! cu cartele de acest gen va recomand sa fiti proprietati sau macar sa aveti acces direct la contul onlyne rcs-rds petru a activa cardul in caz de necesitate si pentru plata onlyne al abonametului.
    ....Nu e orfan cel fara tata si fara mama, ci cel fara invatatura......

Possiamo perdonare un bambino che ha paura del buio.
    La vera tragedia della vita č quando gli uomini hanno paura della luce.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

nu exista cumparator ca nu se vinde cartela, o dau doar in custodie pe timp nelimitat si nici nu renunt la abonament pt. ca am 2 carduri pe acelasi abonament; avantajul celui care o ia consta in faptul ca nu se obliga la nimic contractual, il tine cat doreste (cardul), plateste doar abonamentul lunar si nu mai da bani pt. desperecheat cartela; avantajul meu este ca atat timp cat el plateste abonamentul lunar, celelalt card din contract va primi si el update-uri lunare, deci amandoi umblam bine

MICROCHIP Expert
    Posts Thanks / Likes

Deci pe romaneste cauti un "prost" care sa plateasca abonamet.... exact ce am scris...pentru a se evita...
    ....Nu e orfan cel fara tata si fara mama, ci cel fara invatatura......

Possiamo perdonare un bambino che ha paura del buio.
    La vera tragedia della vita č quando gli uomini hanno paura della luce.

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

hehehe fain...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

eu sa nu fi avut un asemenea card si sa primesc asa o oferta incat sa nu ma coste deloc cei 100 euro desperecherea (plus trimisul receptorului in polonia), ci doar sa platesc abonamentul lunar, acceptam fara sa ma gandesc de doua ori sa fiu "prostul" ;
    ce ai prefera sa platesc abo. si sa donez unul gratuit cuiva ca sa vezi cat sunt de marinimos? atunci nu te bagai aiurea in seama? ce ai vrut sa demonstrezi cu asta? am specificat clar conditiile donatiei, crezi ca ceilalti membrii care citesc anuntul nu au discernamant ca sa hotarasca ei insisi ce e mai bine pt. ei? au nevoie de sfatul tau de atentionare?
    sau sa-ti dau eu si 100 de euro doar sa te implor sa mi-l iei fara nici o alta obligatie?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Mie mi se pare un targ corect.
    SHALOM

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

momentan e rezervata unui domn din Suceava, si doar daca dansul se razgandeste voi contacta pe altii care-mi scriu pm, asta ca sa nu-mi fac gura de kkt

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

La mine arata ca s-a dus PM-ul...unde ? nu stiu
    Pachetul HBO nu se poate activa?
    Multumesc

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)