Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Redline TS 180 HD PLUS

Detin acest receptor (Redline TS 180 HD PLUS) de aproximativ 2-3 luni. Multumesc d-lui Isar pentru promptitudine si deschidere. In proportie de 75-80% sunt multumit de acest produs, avand in vedere raportul calitate pret si toate optiunile prezente pe receptor. Una din problemele intampinate in aceasta perioada este cea legata de soft. Sunt cateva bug-uri, mai ales dupa update la versiunea actuala 13.34. Am incercat sa discut in scris cu producatorii, dar nu am ajuns la un rezultat deosebit. Acum ma intreb daca nu exista vre-o versiune de soft NEOFICIAL care sa functioneze pe aceasta platforma. Imi aduc aminte de Dream unde erau foarte multe posibilitati in aceasta directie. Ce spuneti, credeti ca putem afla mai multe impreuna? Multumesc anticipat tuturor celor care se vor implica in acest thread. Inca ceva: nu sunt chiar la inceput in ale receptiei satelit, dar mai mult de hotbird si thor nu am experienta. Nu stiu la ce nivel m-as putea cataloga. As risca sa spun incepator. Oricum ar fi extraordinar sa gasim o solutie in descoperirea unui nou OS pentru acest model de receptor, care din punct de vedere hardware sta foarte bine. Pe net il veti gasi si ca TL400W (UN FEL DE MODEL EUROPEAN). Va multumesc.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Nimeni nu are nici o idee? As completa ca am facut un update la noua varianta de soft oficial v14.30. S-a imbunatatit timpul de schimbare de la un canal la altul. In schimb au aparut niste bug-uri care nu erau la versiunea de soft precedenta. Acestea se manifesta in sectiunea de internet (youtube, vimeo etc). Revin cu intrebarea. A reusit cineva sa puna un alt soft pe aceste dispozitive sau dispozitive similare din aceeasi clasa TS? Multumesc.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

contacteaza pm satenicu

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Multumesc pentru sugestie.

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Am răspuns pe PM
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)