Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Primera Division 2015-2018 unde ?

Romania este una dintre putinele tari din Europa in care nu se stie cine va transmite Primera Division in intervalul 2015-2018 . Aveti vreo veste ? Sunt curios daca Digi va continua sa detina aceste drepturi.
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

cred intr-un blat digi-dolce

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

chiar nu stie nimeni unde se va vedea primera SPANIA ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

se vede in share , pe feeduri si online pe toate gardurile, iar pe acestream la calitate chiar foarte buna cu comentariu profesionist si pasional direct de la mamica lor spaniola.
    labarii aia de la gigi sport lasa-i sa dea al de cheajna cu volutari, noi ne uitam la fotbal care merita vazut.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

de cand cu internet de la 100 mb/s in sus de la 29 ron pe luna nici nu mai conteaza cine/unde transmite
    ai streamuri peste tot la caliatate foarte buna

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

DREPTURI TV. Ce a pierdut Digisport n ultimul timp :
    Formula 1 transmisă de DolceSport
    Premier League transmisă de Eurosport
    Liga Campionilor şi Europa League transmise din toamnă de DolceSport şi ProTV
    La Liga transmisă n exclusivitate de DigiSport, contractul a expirat n vara acestui an !
    pentru SERIE A si LIGUE 1 digisport au facut reclama ca au pana in 2018 ! din moment ce nu au anuntat pentru la liga cred ca nu vor transmite ...parerea mea

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Si a ramas mai cu nimic . Din punctul meu de vedere Digisporturile erau singurul atu. Ca in rest sunt cam varza la toate capitolele.
    ...Traieste viata asa cum este, pt ca ti s-a dat fara sa o fi cerut, si ti se va lua fara sa fii intrebat...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ioany View Post
    Si a ramas mai cu nimic . Din punctul meu de vedere Digisporturile erau singurul atu. Ca in rest sunt cam varza la toate capitolele.
    acuma tre sa te uiti si la pret.... fa un calcul comparatic cu UPC/Telekom si vezi ca da cu virgula la aia la acelasi content oferit desigur

Reyes de Europa! Teacher
    Posts Thanks / Likes

Tinand cont ca au transmis SuperCupa cred ca e clar , nu ? Au cumparat iar drepturile.
    Vu + Solo2 - Amiko HH - Emme Esse 115cm.

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Phenom View Post
    acuma tre sa te uiti si la pret.... fa un calcul comparatic cu UPC/Telekom si vezi ca da cu virgula la aia la acelasi content oferit desigur
    Acelasi content nu are cum sa fie. Actualmente Dolce sport are content mult mai bun asta daca facem referire doar la sport. Iar ca pret nu e prea mare diferenta. Eu la Digi platesc 29 lei pe baza+extra1 iar la telekom am negociat 50 lei pe pachetul ce contine toate canalele( L )plus optiunile Hd si Hbo+Hbo comedy si am si 4 receivere Hd din care 2 cu pvr . Si care nici nu se inchid singure in timp ce te uiti la programe. La digi a ramas doar pretul mic dar pentru servicii proaste. Iar cum digisporturile au pierdut sau sunt pe cale sa piarda aproape toate competitiile principale nu cred ca mai poate prezenta vreun interes decat pentru o categorie de abonati al caror criteriu ramane strict pretul mic.
    ...Traieste viata asa cum este, pt ca ti s-a dat fara sa o fi cerut, si ti se va lua fara sa fii intrebat...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

mai sunt citeva categori, cei neinteresati de content spotiv, cei carora nu le pasa, se uita la ce le baga gigi mura-n gura, si cei care considera ca pe cind pleaca ei digi anunta achizitiile de drepturi tv (cel mai bun exemplu liga 1 din iarna asta) si ultima categorie cei legati de abonamentele cu tablete sau telefoane si nu vad sensul platii duble pentru 95% din canale ce le ofera ambii operatori.
    Uitasem de cea mai mica categorie cei care au netul de la RDS si se uita la streamuri si nu ii intereseaza limba comentariului sportiv.
    ioany o gramada de conserve pentru citeva canale hd. Cind vor introduce si ei un system gen
    DIRECTV Genie anunta-ma si pe mine si voi renunta la server linux 4x dvb-s2 + 4xdvb-c tvheadend, oscam, streaming pe tv, telefon, tableta, laptop si record direct pe server cu 12TB spatiu de stocare.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu cred ca merita sa ai in casa 10 cutii de la 3 provideri, pentru un continut de 95 % similar. Pentru 5 % exista varianta on-line.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Am citit in un articol pe un ziar de sport , fost , in fine ca digisport a luat pana in 2018 drepturile de televiziune . Acuma daca mint aia mint si eu !

link aici http://www.prosport.ro/fotbal-extern...-2018-14682970

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Au luat drepturile ieri in timpul meciului Astra cu AZ au batut din trimbitza ca vor da in continuare la liga.
    La un moment dat credeai ca anuntza doar asta in loc sa comenteze meciul.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)