Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default E adevarat ca nu se mai va fabrica DM-500?

Nu stiu daca e adevarat dar pentru mine a venit ca o bomba acest zvon. vroiam sa imi cumpar si eu un DM-500 si am sunat la Elstar sa vad daca au pe stoc deoarece pe situl lor nu mai e afisat de vreo luna si ce imi zice doamna de acolo ca nu stie daca o sa mai primeasca deoarece au informatia ca de fapt DM nu se va mai fabrica. Doamna a spus ca furnizorul lor din ungaria a spus aceasta. Oricum mie nu imi comvine situatia.
    Daca cei de la Dream fac acest lucru atunci e grav pentru noi cu ce req ne mai delectam?
    asta e sunt cam suparat dupa ce am aflat vestea si va rog daca stiti ceva spuneti.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default Re: E adevarat ca nu se mai va fabrica DM-500?

Quote Originally Posted by alex2861
    Nu stiu daca e adevarat dar pentru mine a venit ca o bomba acest zvon. vroiam sa imi cumpar si eu un DM-500 si am sunat la Elstar sa vad daca au pe stoc deoarece pe situl lor nu mai e afisat de vreo luna si ce imi zice doamna de acolo ca nu stie daca o sa mai primeasca deoarece au informatia ca de fapt DM nu se va mai fabrica. Doamna a spus ca furnizorul lor din ungaria a spus aceasta. Oricum mie nu imi comvine situatia.
    Daca cei de la Dream fac acest lucru atunci e grav pentru noi cu ce req ne mai delectam?
    asta e sunt cam suparat dupa ce am aflat vestea si va rog daca stiti ceva spuneti.
    iti poti cumpara Relook sau Triple Dragon

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Triple Dragon si Relook ... da. au aceeasi pret ca DM500. Unul este dublu la pret celalalt aproape triplu ... recomandari excelente.

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MrMxyzptlk
    Triple Dragon si Relook ... da. au aceeasi pret ca DM500. Unul este dublu la pret celalalt aproape triplu ... recomandari excelente.
    Mda, insa sunt scule excelente.... isi merita banii.
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75°E <> 30°W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

eu te inteleg AirBoy insa poate ca omul cauta o alternativa ieftina la un receptor bazat pe linux. si daca el nu are de aruncat pe fereastra 15 milioane sau 20 de milioane pe un receptor atunci nu prea are sensul sa recomandam asa ceva. eu personal zic ca DM500 merita toti banii, fiind un receptor superb cu suport de nota 10. eu zic sa astepte pentru ca vine noul DM500, iar daca are bani, atunci mai bine un DM7025

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Exact asta e problema banii.
    Lucrez in invatamint si salariile sunt cum sunt.
    Dar parca mi-am mai revenit de cind am citit postul lui MrMxyzptlk spunind ca ar veni DM500 nou. Sa te auda Dumnezeu ca altfel o sa imi maninc nervi tot cu SS2. Nu spuna ca are ceva placa dea un receptor e mult mai comod si mai uril sa stai in pat si sa te uiti la TV, iar la SS2 tot timpul tre sa faci ceva,nu o poti folosi numai cu telecomanda iar asta cind sunt si altii din familie care vor sa vizioneze si nu se pricep la calculatoare atunci chiar ca avantajul inclina in favoarea receptoarelor.
    Oricum multumesc tuturor de ajutor si sper din inima sa nu moara Dream deoarece e un proect care a spart gheata in ce priveste acest domeniu si ar fi pacat sa lase acest segment de piata pe mina firmelor mari si cu multe RESTRICTII.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by AirBoy
    Quote Originally Posted by MrMxyzptlk
    Mda, insa sunt scule excelente.... isi merita banii.
    ai dreptate. Nu stiu cum merge Relook, dar TD nu este in nici un caz pt taranoi

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Dupa cite stiu eu DM 500 se va produce in continuare si va avea si HDD de laptop in el .
    Timisoara, DM 500 HD + DM 500 , Ant 90cm.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

DM500PVR

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

As of January the Dreambox DM500 will be sold in a new packaging incl. a security hologram.Please look out for the new packing at the time of purchase.

-nomad- Mentor
    Posts Thanks / Likes

POate din cauza asta

http://www.made-in-china.com/products/show/freemember/prod/TAyMDEwOTAwM/mic/Electrical_Electronics_Telecommunication_Broadcast ing_Digital_Satellite_Receiver_(Dreambox-500).html

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Au uitat sa puna sigla Dream Multimedia , in rest arata ca unul original :

Poate totusi va avea o sigla Drim Multimeedia , pe sistemul :Panasoanic , Soni

P.S. Nu au avut bani sa ii faca receiverului pirat nici macar o poza calumea , au copiat poza originala si au sters cu paint-ul sigla . (Se vede un mic patrat in coltul stanga sus .)

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default IN ROMANIA, NICI IN ORA EXACTA NU AM INCREDERE!!!

pentru cei care va tot lamentati de disparitia Dm500....stati la coada ca peste exact 9zile vine in romania un lot bogat de 500 originale....va mai spun intre timp cum sa procedati....e f simplu...rabdare....
    IN ROMANIA, NICI IN ORA EXACTA NU MAI AM INCREDERE!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)