Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
    Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default WWE PPV New Year's Revolution-luni dimineta!

Hi All,

WWE Raw prezinta:PPV New Year's Revolution,

1.Evenimentul principal din aceasta noapte este The Eliminaton Chamber Match pentru titlul de campion suprem la Raw:Chris Master vs. Carlito vs. Shawn Michaels vs. Kurt Angle vs. Kane vs. John Cena.

2.Big Show vs. Triple H

3.Campionul Intercontinental Ric Flair vs. Edge

4.Gregory Helms vs. Jerry "The King" Lawler

5.Ashley vs. Maria vs. Torrie Wilson vs.Victoria vs.Candice Michelle in Bra & Panties Gauntlet Match

6.Woman's Champion Trish Stratus vs. Mickie James

Intrucit nu putem spune de pe acum pe ce transponder-satelit Atlantic Bird 1-12,5W-se transmite acest spectacol in direct,rugam pe cei interesati sa viziteze RDI-ul la News Forum luni dimineata,09.01.2006,dupa ora 02.00.Pentru cei ce n-au acces direct la internet pot incerca urmatoarele feed-uri pe satelitul mentionat:tr.10959H,6111,3/4;tr.10995H,6111,3/4;tr.11052H,6111,3/4;tr.11645H,5632,3/4;tr.11664H,6111,3/4;
    tr.11690H,5700,3/4;tr.12714H,6111,3/4.

succes si vizionare placuta,satelescu

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Am gasit 2 feed-uri pana acum pt PPV:
    11043H 6111
    si
    11052H 6111
    Vizionare placuta!

P.S. Dl. satelescu daca mai ai si alte feed-uri as fii recunoscator.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

ps.-New Year Revolution se transmite pe Atlantic Bird 1-12,5W,

tr.11042H,6111,3/4 si 11052 H,6111,3/4,satelescu

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi energyps2,numai cei doi transponderi mentionati sint folositi pentru NY R;cel de la 11042 e pentru versiunea Uncut!Daca,totusi,sint folositi si alti transponderi am sa te anunt.vizionare placuta,satelescu

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default probleme

Hi All!

Nu stiu cauza dar la mine din pacate dintre cele 2 feeduri mentionate doar 11052 a mers normal pe receptorul strong 6355. Cealalta frecventa s-a vazut cum sa vad canalele 4:2:2 pe alte receptoare (macroblocuri).

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Hi Satelescu!

Transmisia a fost 4:2:2! de aceea n-am reusit sa receptionez numai cu SS2.
    Signalé par stanley_cassidy le 08/01/2006 ŕ 23:33
    67 Commentaires

Atlantic Bird 1 (12.5°W)

Fréquence: 11043 - Pol: H - SR: 6111 - FEC: 3/4

Catégorie: Sport - Catch

Transmis en: MPEG-2 4:2:2

Infos: NOW WWE NY Revolution

Tu cu ce receptor ai reusit sa vezi emisiunea pe 11043?

Kope

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi Kope,

M-am folosit de Strong 4500 pentru cautarea feed-urilor,dar am vizionat NY R. pe ProDVB pentru ca doream sa-l inregistrez.Versiunea uncut,precum ti-a dat seama si tu, a fost transmis in 4.2.2.,si pe acest transponder am stat.Din pacate captura cu ProgDVB-ului,ultima versiune,este de nevizionat.Trebuie sa caut un alt player pentru inregistrare.Doresc sa incriptionez aceste gale si sa le am intr-o videoteca personala.Mi se pare ca englezii folosesc tot mai des feed-uri in 4.2.2.,cum a fost si NY R pentru BSkyB.Se prea poate ca si urmatoarele gale sa fie transmise in MEPG 4.2.2..Nu sint sigur,dar probabil ca ProgDvb nu stie sa inregistreze bine in aceasta norma,din lipsa codec-urilor sau foloseste prea mult Ram?
    Sper ca Royal Rumble,la sfirsitul lunii,sa-l pot inregistra ca lume,iar pe de alta parte,din punct de vedere al wrestlingului si al conceptie sa fie mai bun decit ce-am vazut luni dimineata.M-a cam dezamagitm NY Rev. din multe puncte de vedere,in special ca,desi si-a insusit ideea de la Eric Bischoff,de-o luna concediat,a vrut cu orice pret sa-si puna ampreta personala fara sa aiba imaginatiea de-a-si masca intentiile.Plus ca wrestling-ul a cam lipsit din acesta gala,cu mici exceptii.Partea de spectacol a precumpanit in dauna wrestlng-ului dar in nota minora.Chiar si Elimination Chamber a fost dezamagitor,nu pentru ca au iesit mai devreme favoritii,ci prin felul cum au au fost eliminati.Si tare ma bate gindul ca totul a fost inscenare,nu prea reusita,de-a-i smulge centura de campion lui John Cena.Prea mult il agasa multe la campion,dar cel mai mult dorea sa schimbe scenariul in asa fel incit noul,e un fel de a spune, personaj introdus si campion la Raw,Edge sa fie o unealta,una antipatica,prin care Vince McMahon sa-si impuna conceptia mefistofelica la
    Raw.A si declarat recent ca nu mai vrea sa fie Mr.Nice Guy{ma intreb mai mult retoric,cind a fost?...}Daca ai fost atent la genericul Raw-ului din ultimele saptamini,nu cred ca ti-a scapat un amnunt care,mie mi-a dat de gindit mai demult,si anume ca de fiecare data genericul se termina cu un Edge rinjind demonic.Si aceste generice sint purtatoare de mesaje subliminale,prin care putem decripta ideea ce sta la baza acestor spectacole.

Tu ce parere ai?Sper sa vedem ceva mai bun data viitoare,satelescu

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Hi Satelescu!

Probabil nu reusesti sa vizionez din cauza codecurilor Sa nu stergi inregistrarea pt ca daca instalezi cateva codecuri si un player mai bun s-ar putea sa-ti mearga!Si eu am inregistrat emisiunea cu ProgDVB , la mine merge excelent, doar ca ocupa prea mult spatiu -8,7 giga- de aceea fara comprimare nici nu incape pe un singur dvd.
    Din pacate RAW-ul nu mai e ceea ce a fost. Au plecat foarte multi wrestleri buni la SM, a migrat si the world heavyweight championship tot la aceasi companie si interventiile lui VinceMcMahon sunt total dezgustatoare.

Ai PM!

Kope

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Fiindca ma-ti ajutat in trecut si pe mine cu vizionarea acestui show, vreau sa va spun celor cativa iubitori ai wrestlingului de aici si care vad ca isi doresc sa colectioneze aceste showuri ca exista posibilitatea de a face download de pe internet chiar in ziua disputarii showului cu un program numit bitcomet

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi mihairol,

Am si inregistrat ieri primul Raw de pe Bitcomet.Dar tot mai sigur ramine captura cu placa SS2,cu unul din playere consacrate,sau cu receptorul care are PVR!Pentru a putea lua aceste spectacole trebuie sa aveti o rata de transfer destul de buna in reteaua de internet la care sinteti arondati.
    Cind mai afli ceva despre wrestling,anunta-ne pe forum,satelescu

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi All,

Fisierul video WWE Raw de pe Bitcomet din aceasta saptamina e o inregistrare cam naspa luata de pe Sky Sport 3{BSkyB},care de fapt este transmisia feed-ului de pe sat.NSS 7-22W,11648H,5632,3/4,de marti dimineata insa cu reclamele englezesti.Ca atare,cei care nu reusesc sa vada Raw-ul de marti dimineata de pe satelitul mentionat au acum sansa sa vada show-ul aproape complet si nu abreviat asa cum e transmis pe feed-ul celor de la Premiere de pe Pan 3R-43W.Imaginile capturate de pe acest ultim satelit,fie si cu ProgDVB,sint cu mult mai bune decit cele preluate de pe Bitcomet!
    satelescu

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

satelescu. bitcometul e un program de download consacrat. totusi exista feed-uri de raw care sa functioneze? si ma refer la raw live

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi energyps2,

...Dupa stiinta mea,Nu!,si nu asa cum ni-l ofera Bitcomet,gratuit.Singura cale de a vedea Raw live pe internet e cea oficiala,cu tot tacimul,direct de la producator,de la adresa www.wwe.com.Ce ne ofera ei sa vedem,din cind in cind, pe pagina lor sint parti selectate dintr-un meci sau altul,dar mai mult din motive publicitare.Daca vrei sa vezi tot meciul te trage de mineca sa platesti.Probabil ca exista o retea a lor la care platesti un abonament sau platesti ca la VOD.Asta e partea de internet.Cit priveste transmisia Raw Live via satelit,nici pe aceasta cale nu avem norocul sa-l vedem in direct.Totusi s-a mai intimplat,ce-i drept cam foarte rar,ca in turneul companiei prin Europa,in special in Anglia,spectacolul sa fie transmis in direct pentru englezi,in unele cazuri codat,cum s-a intimplat,mi se pare cu turneul prin Germania,din noiembrie trecut,a Survivor Series.Feed-ul de la 22W e,cum stii deja,folosit de mai bine de un deceniu de englezi,prin anii'90 si era difuzat marti dupamasa,iar pentru nemti,vineri dimineata.Revenind,trebuie sa ai noroc chior ca in aceste turnee europene sa dai peste o transmisie live.Si nu poti afla in ce sistem de codare transmit.Fiind saptaminale si avind loc la ore imposibile pentru europeni,dar si pretul de transmisiune mai mare,englezii si nemtii deopotriva platesc doar partea de feed in formatele pe care le doresc,la englezi Raw-ul este aproape intreg,la nemti el vine editat,asta include si cenzurarea partilor violente,citeste cu singe.Si totusi...,daca eu sau altcineva de pe acest forum afla intimplator de o astfel de transmisie sa ne dea de veste neintirziat.
    satelescu

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

vreau sa spun ca aseara am vazut Monday Night Raw in direct pe SkySports3 si era in direct... deci undeva trebuie sa fie feed-ul ala... e codat sau ... nu l-a gasit inca lumea?

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi energyps2,

Nu stiu ce-ai vazut,dar tare m-as mira sa vezi in direct Monday NIGHT Raw?!? Depinde la ce ora ai vazut[ora New York-lui{dimineata la noi} sau GMT?{sau miezul noptii}].Din ce spui in mesajul tau,inteleg ca vezi canalul Sky-ului cu un receptor de-al lor,sau ai reusit sa decriptezi prin placa DVB-ului?Indiferent cum ai vazut SSport3,sint curios,poate nu numai eu,sa stim cum se poate vedea acest canal,care-se mai intimpla si cu alte programe TV din pachetele BSkyB-ului-sa fie provizoriu liber.Daca ai vazut Raw-ul,marti dimineata,pe la ora 01.00,atunci ai avut noroc orb si nu putem decit sa te invidiem prieteneste pentru aceasta sansa,dar daca ai prins "Raw-ul de Luni Seara,dupa ora Bucurestiului,incep sa pun la indoiala vestea pe care ne-o dai cu atit entuziasm.As dorii sa fie precum ne informezi!Pentru conformitate,cum se spune in termen legal,ne spui ce-ai vazut la Raw-ul de Luni Seara,adica meciuri?Sper sa nu ne dai rezultatele si meciurile de la Monday Night Raw de pe feed-ul{11648 H,5632,3/4} NSS 7,de marti dimineata,transmis cu regularitate a doua zi pe acest satelit?
    Sper ca punind atitea semne de intrebare la informatia pe care o lansezi sa nu te simti ofensat de indoielile mele.Sint sigur doar de un lucru din ce spui,ca atunci cind englezii preiau in direct Raw-ul saptaminal o fac rar si, cum spuneam intr-un raspuns anterior,feed-ul folosit este codat.
    Daca ne-ai spune mai multe{amanuntele cerute de mine mai sus},am putea sa ne facem idee despre ce e vorba.Pina atunci,sub beneficiul indoieli,ramii sa te bucuri singur de ce-ai descoperit.Daca vrei sa ne impartasesti ce ti-am cerut,atunci data viitoare vom putea sa fim alaturi de tine la acest eveniment.Si cum te stiu inimos,din interventiile tale pe forum si prin programele tale pentru Strong,asteptam un raspuns pe masura.
    Adevarul si Generozitatea face Umanitatea,satelescu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)