Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Ajutor VU Solo Mini

Salut, am achizitionat o conserva de Clud-Ibox Mini de la cineva si am numai belele cu ea, mai nou nu mai pot instala pe ea OpenPLI deoarece functioneaza cateva secunde apoi se blocheaza instant. Acum ruleaza cu BlackHole pe ea si nu indraznesc sa atasez un wireless, sa modific mai nimic prin setari ca se restarteaza instant si dupa noroc crapa si trebuie resoftata. Durerea cea mai mare este boot-ul, daca il prabusesc m-am ars ca nu am JTAG sa il reincarc si tre sa ma cert iar cu cel de la care am achizitionat-o pana imi repune boot + taxe curier. De una chipurile am scapat.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ia verifica matale sursa de alimentare , vezi nu ai condensatori umflati sau devalorizati ? Evenutal pune alta sursa . Apoi pune o imagine nfi pe seriala . Fa si upgrade la fpga . Dar in ordinea care ti-am spus . Succes !
    Last edited by niscu; 1st June 2015 at 16:59.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Se poate ca se supraincalzeste, ar trebui sa verifici racirea.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niscu View Post
    Ia verifica matale sursa de alimentare , vezi nu ai condensatori umflati sau devalorizati ? Evenutal pune alta sursa . Apoi pune o imagine nfi pe seriala . Fa si upgrade la fpga . Dar in ordinea care ti-am spus . Succes !
    verificate si rasferificate, surse de alimentare schimbate, ventilator schimbat. Te rog sa oferi mai multe detalii referitoare la update prin seriala, cu toate ca imi e cam frica sa fac asta sa nu il prabusesc iar si nu cred ca mai am sanse sa il readuc la viata fara JTAG.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Stimate domn , de'a lungul timpului mi'am format o impresie vis a vis de clone , sunt si clone foarte OK , insa DM 800 hd pvr / clona mi'a deschis ochii in ceea ce priveste alegerea unui aparat de calitate , cei care au avut cunosc cat de eficient si de calitativ a fost ( se incingea , se restarta , se... , se ... ) .
    Cam acelasi lucru ai patit cu mult laudatul Cloud ibox mini .
    Incearca sa'i scrii img prin cablu DB9 ( RS232 ) , dai cautare cu google ( how to repair Cloud Ibox mini ) sau cum consideri ....... uite ceva daca te ajuta : https://www.digitalworldz.co.uk/arch...php/f-659.html

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu mai cumparati tot felul de petarde!
    Eu am luat un Golden Media Wizard HD Vote HD acum vreun an, in speranta ca merge linie C pe el. In reteaua din casa, merge destul de bine. Dar daca il scot in alta parte se intrerupe din doua in doua minute. E o petarda care a costat aproape 300 de lei.
    SHALOM

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

N'am vrut sa'i spun omului ca ceea ce a cumparat nu'i chiar ok , este f. bine ca atunci cand cumparati ceva , incercati sa va documentati din mai multe surse .
    Un aparat reusit din gama Cloud Ibox ....este : Cloud Ibox 3 ( cu pcb original ) si Cloud Ibox 2 plus , primul bate la fund multe rec. cu traditie .

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Multumesc pentru ajutor, m-am potolit cu cloud-ibox de orice natura si model este el. Rezolvarea este in continuare o imagine Black Hole care functioneaza fara probleme, surpriza este ca am mai incercat si alte versiuni si nu functioneaza ca aceasta. M-am saturat sincer sa imi mai bat capul cu aceasta tigaie, am trecut pe Amiko.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)