Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Cat credeti ca va tine D+ hacked?

Rog pe fiecare sa isi dea cu parerea cat anume va tine "minunea" cu D+. Desi nu sunt pesimist simt ca in curand se va intuneca din nou.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

cred ca va tine cateva luni bune pana vor schimba cardurile
    Fiti Aliati
    Dreambox

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Cat credeti ca va tine D+ hacked?

Eu unul zic ca nu se incheie luna Ianuarie si D + o sa inceteze sa mai mearga Nu prea le sta lor in fire sa piarda atat de multi bani. In curand o sa schimbe ei ceva..... am un feeling
    SS2+ECHOSMART 790+H-H+ANTENA1.2

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default D+ hacked

Pai au mai schimbat cardurile acum vreo 4-5 luni..Credeti ca isi pot permite sa le schimbe asa des...Eu personal cred ca nu... Paulino

The Master of the Beasts Mentor
    Posts Thanks / Likes

Daca nu tine cat a tinut data trecuta cel putin o luna tot o sa tina , deja duduie hard-urile de cate filme intra pe ele si se rosesc dvd-rw-urile de atatea discuri prajite , iar cei care sunt interesati sa schimbe cardurile nu o fac ei curand din cel mai banal motiv...banii...si de ce sa se chinuie ? pt. cateva luni iar ?
    N2 is real ... enjoy all...

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu prea le sta lor in fire sa piarda atat de multi bani.
    adica? sa intelegem ca cei cu abonamente vor renunta la ele? dintr-un alt
    punct de vedere piata se satureaza si numarul noilor clienti scade vertiginos.numarul clientilor nu se mareste cu cei care prefera " metode
    alternative".noroc,nirolf

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Normal ca nu o sa renunte nimeni la abonamente. Cine este prost sa se mai increda in ziua de astazi intr-un patch aparut peste noapte? Problema cea mai mare va fi PPV-ul, deoarece nu vor mai veni comenzi. O mare parte din abonatii oficiali isi vor trage un receptor nou cu emu peste BOX-ul OFFICIAL si dai Taguiilla tatah ...

In alta ordine de idei, privind cardurile, sa stiti ca frecusul cu preschimbarea la 4 luni a acestuia nu-i pe placul nimanui. Nici abonatului nu-i convine sa-l tot pui sa-si taie cu foarfeca sau sa predea cardul vechi. Sa nu mai vorbesc de opearator si firma care furnizeaza sistemul de codare, daca fabricarea unui card costa 1 euro + expedierea prin posta inca 1 euro, la cate milionane de abonati au, calculati si voi costurile ... Dar poate costul unui card este mult mai mare ...

ovex

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default reply

Eu nu cred ca vom apuca sfarsitul lui februarie cu d+ open.

"Say hello to my little friend"

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu zic ca, ori va tine 3-4 luni , ori va pica foarte repede....
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75°E <> 30°W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default D+

Ai cumva probleme cu "matematica"
    Unde e pierderea de bani Sau crezi ca "abonatii" renunta la abonamente pentru "cartele pirat"
    <luky> Nu cred ca matematica mea joaca un rol important in aceasta problema.... a fost doar o parere personala.Am spus ca D+ si nici un alt operator nu-si permite sa piarda bani, fie ei si putini. Asa cum a spus si Ovex pirderile grele sunt si vor fi la PPV.
    Si ca sa vezi ca am dreptate sunt dispus sa fac pariu cu tine pe o bere rece la vara ca nu tine mai mult de luna Ianuarie minunea. Ce spui esti de acord?
    SS2+ECHOSMART 790+H-H+ANTENA1.2

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Buna,
    Se poate ca D+ sa ia exemplu TPS-ului francez,sa nu uitam ca legea antipirataj este aspra in Spania si in afara li se rupe si in alta ordine de idei sa nu uitam batalia pentru sistemele de codare care se da vezi VideoGuard,lucruri care noi cei multi nu le vedem...
    Sanatate
    Fane0b

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

De acord cu @Airboy...daca exista vreo contramasura eficienta aceea va fi aplicata in urmatoarele citeva zile,iar in cazul in care singura solutie ar fi schimbarea din nou a cartelelor atunci avem la dispozitie min. doua luni de zile in care putem sa ne bucuram de acest pachet...desigur doar cei care reusesc sa receptioneze Hispasat pt. ca cu siguranta,,minunea''de pe Astra va tine foarte putin...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)