Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default O INFORMATIE VA ROG PENTRU DIGI TV..

Buna seara tuturor si la multi ani.Pentru ca ma gandesc sa fac un abonament la digi tv in Grecia(am gasit un dealer neoficial) as vrea sa intreb daca trebuie sa platesc 1 an in avans(bineinteles cumpar si receptorul oficial-sau nu trebuie?).Inca o intrebare..dupa un an o sa am pe gratis pachetul de baza si platesc numai ce vreau sa vad in plus?
    Multumesc mult

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

1 an pachetul de baza gratis cu obligatia prelungirii cu inca un an.treba cu
    plata inainte pe un an e garantia dealerului ca nu trebuie sa plateasca a-
    bonamentul pentru tine,in acest fel scazindu-i profitul.pentru a rezilia con-
    tractul dealerul trebuie sa returneze cartela,conserva se pare ca nu are de
    fapt pret,ori sa achite 100$(sper ca suma inca e actuala)pentru cartela.
    noroc,nirolf

you said "member" huh! Teacher
    Posts Thanks / Likes

La cine ai gasit in GR si cat iti ia.Abonamentele se fac oficial numai in RO pe numele si adresa din Romania.Acolo se trimite si factura lunara.Stiu un arab in Atena care cerea 100 euroi peste tariful normal.Daca ai pe cineva in tara roaga-l sa faca abonament pe adresa lui si sa iti trimta decodorul pe autocar.Poti sa il platesti si pe un an inainte , el oricum va plati lunar factura.Dupa un an conform ofertei de la Digi tv platesti abonamentul integral.Adica platesti si pachetul de baza care l-ai avut gratuit in primul an.Asta la Digi tv.
    Ai alta varianta cu Focus sat de la care poti cumpara decodorul si ai prima luna gratuit si apoi cumperi cartele ,le razuiesti si le comunici telefonic numarul de pe cartela si numarul de pe cartele din decodor si iti prelungesc abonamentul .Se poate si cu SMS dar numai din RO.Deasemeni poti lua si decodorul gratuit in custodie.
    Exista si Max tv care dau numai cartelele si decodor iti iei tu .Daca te hotarasti la varianta asta ,trebuie sa vezi ce decodor iti iei ca sa faca auto update.La astia nu sunt sigur dar poti plati pe un an in avans.
    Asta stiu asta spun .Daca am dat vreo informatie gresita o sa ma corecteze ceilalti (are cine)

P.S. Daca ai gasit pe cineva care e de incredere si iti ia o suma decenta in plus poti sa nu te complici si sa iei de la el

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

mersi pentru raspunsuri,
    Este un roman care are si reclama la un ziar romanesc(din Grecia) si cere 220 de euro pentru receptorul si 1 an abonament la pachet de baza.Mi-a zis ca daca vreau sa vad pachetele extra,maxpax,telesport dupa o luna se face si platesc la el diferenta si aranjeaza el.Problema era cu buletin romanesc(pentru ca eu sunt cetatean grec),dar o rezolva el.Am niste prieteni romani in Bucuresti si in tara,dar nu vroiam sa-i obosesc cu chestia asta.
    Numai pentru digi am gasit de aceea am intrebat pentru pachetele care are si despre oferta care am vazut pe site-ul lor.

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by silvertaur
    mersi pentru raspunsuri,
    Este un roman care are si reclama la un ziar romanesc(din Grecia) si cere 220 de euro pentru receptorul si 1 an abonament la pachet de baza.Mi-a zis ca daca vreau sa vad pachetele extra,maxpax,telesport dupa o luna se face si platesc la el diferenta si aranjeaza el.Problema era cu buletin romanesc(pentru ca eu sunt cetatean grec),dar o rezolva el.Am niste prieteni romani in Bucuresti si in tara,dar nu vroiam sa-i obosesc cu chestia asta.
    Numai pentru digi am gasit de aceea am intrebat pentru pachetele care are si despre oferta care am vazut pe site-ul lor.

1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

cu ce anume te-ai surprins?

you said "member" huh! Teacher
    Posts Thanks / Likes

Probabil e surprins din cauza ca facand un calcul aproximativ platesti pret dublu.Fa-ti rost de decodor ,cu antena te pot ajuta eu daca esti in Atena si pentru un mic efort in plus cu aceiasi bani ai in plus pachetul digi complet pe 2 ani.

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gavrild
    Probabil e surprins din cauza ca facand un calcul aproximativ platesti pret dublu.Fa-ti rost de decodor ,cu antena te pot ajuta eu daca esti in Atena si pentru un mic efort in plus cu aceiasi bani ai in plus pachetul digi complet pe 2 ani.
    Cam asta vroiam sa mimez si eu...
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

stire de ultima ora! in spania s-or mai ieftinit otzara ca acuma e cererea mai mica....

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gavrild
    Antena am montat-o eu si prind toate frecventele de digi tv la intelsat(+prind si thor bineinteles) si am pus si un lnb in plus si prind si sirius.Mai am o antena pe astra+hotbird.Stiu ca e pret dublu,dar nu pot face rost de decodor.Daca ma poti ajuta cu decodor si abonamentul iti raman dator.Stau in Atena.Oferta de 1 an gratis pachetul baza mai este valabila si cu ce conditii?Daca e valabila este pentru primul an sau pentru al doilea?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

SILVERTAUR.
    Locuiesti in Atena?
    Omule, tu esti si zgarcit,vrei pret oficial,cineva sa isi rupa curu sa cumpere decodor ,sa se ingrijeasca de abonament,sa sune cand apar probleme cu aparatu si tu sa stai in fotoliu si sa te uiti la televizor?
    Si asta la pret de ROMANIA?
    Poti sa astepti mult si bine.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Pai..eu n-am zis asa ceva,ai inteles gresit(zgarcit cu siguranta nu sunt,deja platesc acum de 5 ani nova care costa 56 de euro pe luna si am luat acum si pachetul MTV).Desigur o sa dau bani in plus,dar altceva am intrebat.Daca oferta mai e valabila si daca da,pachetul baza e gratis in primul an sau in al doilea?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Oferta mai este valabila si pachetul de baza este gratuit in primul an cu conditia sa se faca contractul pe numele adresa si CNP-ul cuiva care nu are sau nu a avut pina acum niciodata pe datele lui personale Digi...in caz contrar nu se beneficiaza de oferta cu baza gratis un an de zile...

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by zozosat
    Oferta mai este valabila si pachetul de baza este gratuit in primul an cu conditia sa se faca contractul pe numele adresa si CNP-ul cuiva care nu are sau nu a avut pina acum niciodata pe datele lui personale Digi...in caz contrar nu se beneficiaza de oferta cu baza gratis un an de zile...
    Iti multumesc foarte mult zozosat!Asta am vrut sa aflu,este un detaliu f.important.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)