Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default driver wifi NewNigma2 4.0.12 DM800se wi-fi (2.10)

Se da:
    DM800se (sim 2.10) wfi incorporat.
    Problema:
    Cu ultima imagine instalata NewNigma2 4.0.12 nu vede wifi-ul.
    Intrebarea:
    Unde/cum as putea afla ce cipset este la wifi, ca eventual poate instaland driver-ul sa rezolv problema ?
    p.s. ca e de la driver sunt sigur 100%, caci cu imagine mai veche (3.3.2) il vede din prima si functioneaza impecabil.
    Multumesc

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Din moment ce postezi non-stop la sectiunea Dreambox,ma gandesc ca ai dreambox original cu sim 2.10 ,altfel cred ca ai vedea sectiunea Clone,asa ca linistit poti cere suport pe forumul producatorului aflat aici http://www.dream-multimedia-tv.de/bo...rd&boardID=102 , sau pe forumul celor de la newnigma de aici http://board.newnigma2.to/wbb3/index...Index&facb3283.
    In caz ca e clona,ar fi bine sa postezi la sectiunea potrivita si in al doilea rand sa ceri ajutorul celor care ti le vand ,in special aici la www.dreamoem.com .
    Mi se pare o nesimtire maxima sa faci bani cu clone chinezesti,si sa nu ai habar sa lucrezi cu ele,si pe urma sa vii sa ceri altora sa isi piarda din timpul lor liber cautand raspunsuri pentru tine,ca sa mai faci un ban ''cinstit''.
    Spor la cautat raspunsuri!
    Cheers!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

N'are dom'le DM 800 orijinal , omu'i "frate" cu chinezu ....... asta'i jobu lui

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Va obliga cineva sa luati de la el aduceti fratilor si voi din China cine va opreste, nu vreau sa aprind spiritele pe aici dar daca nu puteti ajuta omu nu il criticati si nu deviati de la subiect. Daca a postat unde nu trebuia rog un moderator sa stearga postarea .
    Stiti o vorba de ale noastre :" Omul sarac moare de necazul altuia "

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@gilboa
    Nimeni nu are nimic cu el,din partea mea poate sa vand chinezarii cu tona,dar daca tot esti asa impaciuitor,ia intreaba-l de cate ori a donat macar 5 euro pentru hosting-ul acestui forum in toti anii de cand se ocupa cu comert de aparatura satelit?
    E usor sa vii sa intrebi zilnic cate ceva pe aici,sa isi piarda altii timpul sa caute raspunsuri pentru el,ca pe urma sa poata linistit sa isi sfatuiasca clientii la telefon,din moment ce a gasit cu atata efort solutia la probelemele lor,nu?
    Mi s-ar parea de bun simt si civilizat,daca tot vinzi ceva,sa ai macar habar cum functioneaza,din moment ce asta iti este afacerea,nu?
    In fine,din partea mea moderatorii pot sa ii dea si o medalie de ''comerciantul anului'' ,sau sa ii doneze membrii forumului niste bani sa isi ia ochelari,pentru a putea vedea mai repede sectiunea "clone".
    Cheers!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)