Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    In The Matrix Expert
    Posts Thanks / Likes

Default driver tuner triplu

Am instalat citeva imagini pe dm800 original cu triplu tuner dar nu am reusit sa scanez programele qam 256 , unele imagini precum newnigma2 nici nu treceau de 50 % la prima bootare posibil din cauza tunerului triplu . Driverele 1.03b si 1.04b care le-am gasit eu nu sint compatibile cu imaginile incercate , in telnet zice ceva ca ar fi pentru sim2 , driverul 2.0b se instaleaza si e ok dar nu pot scana qam 256 nici cu trick satellites.xml . Aveti vreo combinatie de imagine - driver pentru dm800 original - tuner triplu care vede qam 256 pe cablu ? eventual de unde le pot descarca ? Multumesc .

In The Matrix Expert
    Posts Thanks / Likes

am gasit combinatia cubic 1.2.0 - trialtuner 2.0b - satellites.xml modificat iar la cautare am dat optiunea single satellite , deoarece la cautarea pe rind a frecventelor nu le gasea doar pe cele cu qam 64 , pe cele cu 256 oricum setam nu vroia sa le gaseasca

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

salutare , ma ajuti si pe mine te rog de 2 zile caut un driver pt tuner triplu , am dm 800 hd clona sim 2.0.1 , exista pt asa ceva, sau o imagine ceva ms

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Nimeni nimic , un mic ajutor , ca nu reusesc nimic.

In The Matrix Expert
    Posts Thanks / Likes

http://www.girlshare.ro/35101881.1
    - arhiva cu trei drivere , instalezi cu DCC dupa care in telnetul din DCC verifici ce mesaj ti-a dat instalarea , daca ti-a dat : succesful incerci sa scanezi daca ti-a dat error incerci urmatorul driver
    - trebuie sa ai satellites.xml cu frecventele de cablu si sa setezi un LNB custom cu LOF si restul pus 000000 : http://www.dreamoem.com/showthread.p...ay-dm800se-sr4

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

sal , lasa-mi un id de cva sa putem vorbi ca eu totusi ori sunt prost , ori sunt prost , nu merge nici cum .ceva nu fac bine.sa vb sa pun totul pe curat.ms

Moderator Mentor

Posts Thanks / Likes

Nu trebuie nici un fel de driver, trialtuner mai mult incurca, scoate-l, pune orice imagine pe dm800, incarci sattelites.xml modificat, setezi "satelitul" de cablu conform celor descrise anterior, iar la cautare pe cablu, pentru a gasi canalele cu 256, trebuie pus FEC manual pe 7/8.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Intradevar fara nici un driver instalat functioneaza perfect testat pe : newnigma2 sim2_dm800se_v4.0.13_bootloader ssl84d de aici: http://www.sat-universe.com/showthre...216926&page=61 , alte imagini nu am testat .
    Multumim, @tutu....

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Multumesc pt ajutor la toti , am probat si merge pe orice imagine , merge chiar super ok.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)