Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Ct loc ocupă Androidul pe telefon

Am un Akai Neo cu memorie internă de 4GB. Nu rămne spaţiu pe care să instalezi aplicaţii noi numai vreo 100 mb mi se pare foarte puţin aştept părerile şi ndrumările voastre. Sunt ncepător n domeniu

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

dezinstaleaza aplicatii pe care nu le folosesti

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

La aplicatii spune daca intru la Setari - Aplicatii - Derscarcate -221MB utilizatii -28 MB liberi

- - - Updated - - -

La aplicatii spune daca intru la Setari - Aplicatii - Derscarcate -221MB utilizatii -28 MB liberi

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

La System/Storage ai System Memory...adica memoria minima rezervata pentru a rula sistemul de operare. Spre exemplu la Galaxy S5 e de 4,30 GB.
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by banditata View Post
    Am un Akai Neo cu memorie internă de 4GB. Nu rămne spaţiu pe care să instalezi aplicaţii noi numai vreo 100 mb mi se pare foarte puţin aştept părerile şi ndrumările voastre. Sunt ncepător n domeniu
    Root, creezi CWM Recovery asta daca nu o gasesti pe net deja facuta pentru telefonul tau, instalezi Init.d, cumperi un card de 8/16GB class 10, creezi pe card o partitie EXT3 sau EXT4 de 512mb sau 1gb, nu incerca mai mult de atat ca s-ar putea sa nu ti-o citeasca dupa, apoi cu init.d automat partita ext-3 va fi citita ca si partitie de sistem si vrei putea instala ce vrei tu. Automat, daca ai root facut poti muta pe cardul SD aplicatiile din memoria telefonului s.a.m.d.

Ai nevoie de rabdare, cauta pe google ca este imposibil sa nu gasesti. Eu pe o chinezarie cu procesor MTK si 128mb memorie interna libera i-am luat un card de 8gb class10, am facut ce ti-am spus si tie si l-am pus pe picioare. Bineinteles, a fost nevoie de timp si experimente, fiind prima data cand am facut asa ceva, dar uite ca nu l-am busit si este si acum functional.

Trebuie sa stii ce tip de procesor ai, daca este un MTK este simplu. Google is your friend.
    5W-4W-3,1E-5E-9E-10E-13E-16E-19.2E-39E-42E-45E-46E-52E

Digi Cablu/Digi Satelit Extra complet/Tivusat/UPC Optim HD
    ATX-91 + LNA177
    Yagi 3elemente vertical + dipol deschis orizontal @10m 87.5-108.0 FM
    My Youtube channel

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)