Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: cosmetizare

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Default cosmetizare

exista vreo posibilitate neoficiala de a transforma un samsung led normal intr-un smart tv? cum si ce costuri implica? thanks!
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

member Expert
    Posts Thanks / Likes

Android tv pret cc 400 lei

HDMI Dongle Android Mini PC Smart TV PNI MK802-IV, WiFi, Bluetooth

Transforma televizorul intr-un Smart TV
    Mini PC-ul este special creat pentru a fi conectat direct la portul HDMI al televizorului. Astfel va puteti transforma foarte usor TV-ul intr-un Smart TV.

Android 4.2
    PNI MK802 IV are ca sistem de operare Android 4.2.2 (Jelly Bean). Jelly Bean imbunatateste performantele in intregul sistem, inclusiv comutarea rapida intre aplicatiile recente.

Procesor quad-core RK3188
    Cu un procesor puternic, Rockchip RK3188 quad core, mini pc-ul este capabil sa ruleze cele mai solicitante aplicatiisi cele mai performante jocuri.

Multitudine de aplicatii
    Puteti descarca cele mai cautate aplicatii, la fel ca de pe telefon/tableta, deoarece mini pc-ul vine preinstalat cu Google Play. Puteti pastra legatura cu cei dragi cu ajutorul retelelor de socializare: Facebook, Twitter, Skype s.a.

Control de la distanta

Un mod convenabil de a controla mini pc-ul este aplicatia gratuita de "Remote Control". Puteti folosi propriul telefon pentru a obtine acces la toate functiile pe care doriti sa le utilizati. Fie ca doriti sa folositi o tastatura sau senzorul de miscare, totul este integrat in aplicatie.

Design compact si conectivitate excelenta

In ciuda dimensiunilor compacte, mini pc-ul PNI are un design compact si o conectivitate excelenta: 1 x USB 2.0, 1 x OTG, 1 x microUSB, 1 x Micro SD.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Cu precizarea ca se misca de 10 ori mai bine ca orice smart si nu esti limitat la aplicatiile pe care vrea sau nu sa ti le dea producatorul.
    Si a doua precizare se gaseste pe e-bay la preturi muuult mai bune si mult mai performante.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Sau Minix Neo 7 / 8 - ( plus) are 4 USB , SC Card pina la 32 Giga -, WIFI+ LAN dar e un pic mai mare ( http://www.minix.com.hk/Products/NEO...ndroid-TV.html ) toate astea merg FB cu un Mouse Bluetooth microsoft sculpt confort spre ex sau cu orice Keyboard normal/ BT / Wireless .
    Eu am 7 cu Android 4.42 , si merge extraordinar ( are suport destul de bun ) urmeza sa iau -- H 8 Plus . In schimb Samsung u , daca nu are prevazut Slot ''Evolution Kit '' nu se poate .
    Last edited by Heidecken; 4th January 2015 at 13:17.

Administrator Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

zilele trecute am cumparat de la un coleg de pe forum jucaria de aici

se misca excelent, asa cum scrie si in specificatii stie si 4k
    MAGAZINE ONLINE LA CHEIE - DEMO - WWW.DIGICART.RO - Magazine online la cheie in 24 de ore, sisteme de plata integrate, module de curierat integrate.

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

da-mi te rog si mie userul ca sa il intreb de sanatate... )
    am un tv samsung pe care vreau sa il urc un pic, ma gandesc ca pentru un singur stick nu merita osteneala, nu?
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

ATENTIE! Foarte multi confunda aceste stick-uri pe hdmi cu android cu media playere , ceea ce este TOTAL ERONAT
    In primul rand androidul de pe ele este ''conceput'' pentru device-uri mobile gen : smartphone/tablete si nu media playere
    De aici si destule lipsuri intalnite la acest gen de device-uri :
    - nu stie DTS
    - nu stie Dolby Digital s.a.m.d
    - nu stie 3D blu ray.iso
    - si altele
    Ca smart tv DA sunt practice , adica navigare , web s.a de acest gen , insa pe partea de multimedia...........
    Si in final daca tot doriti astfel de device-uri , incercati si cumparativa ''box-uri/cutii'' nu stick-uri hdmi , fiindca la stick-uri in timp veti intampina destule prb. legate de :
    - disipatia calduri
    - conectica diversa
    - si altele
    A nu se intelege ca nu pot reda fisiere multimedia , insa din cauza multitudinii de fisiere/tipuri multimedia , sigur veti intampina prb. de genul :
    - nu recunoaste formatul video/nu poate reda
    - lipsa decodare sunet DTS/Dolby Digital

Administrator Expert

Posts Thanks / Likes

Eu pana acum n-am intalnit problemele de care zici, stie cam de toate. Si da, este un mediaplayer cu ajutorul softului Kodi. Pentru cat costa face prea multe, zic eu.
    Arata-mi un device care reda 100% toate formatele video, ....o "cutie"
    MAGAZINE ONLINE LA CHEIE - DEMO - WWW.DIGICART.RO - Magazine online la cheie in 24 de ore, sisteme de plata integrate, module de curierat integrate.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dannix View Post
    ....
    Arata-mi un device care reda 100% toate formatele video, ....o "cutie"
    egreat r6s cu soft imbunatatit de baieti pentru siturile de seriale online etc romanesti ...

fara suport (localizat pt Ro) orice device e pistol cu apa..

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Omul asta si cauta, ceva sa transforme un tv non-smart in smart; ca nu are posibilitatea player-ului suprem sa-i multumeasca pe toti asta-i altceva, totdeauna va exista ceva lipsa, totdeauna!
    19,2E + 0,8W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Pai tocmai asta era si ideea/atentionarea mea
    Multi daca cumpara un astfel de stick hdmi , deja vor sa faca ceea ce face un box/o cutie/un media player dedicat , in plus am scris destul de clar ca android-ul nu este INCA ''optimizat'' pt. astfel de device-uri
    Cautati pe celalalt forum in aria video si o sa puteti vedea/citi , cati ''nemultumiti'' sunt nu numai cu astfel de stick-uri hdmi , cat si cu box-uri/cutii , din cauza ca androidul inca nu este matur pe astfel de device-uri
    Ca vrei sa iti transformi tv-ul intr-un smart e una , fiind vorba mai mult de partea de browsing si ca vrei sa ai un MEDIA PLAYER e alta
    In cazul MEDIA PLAYERELOR deja e alta situatie si chiar cu ultima varianta de XBMC/KODI
    Concluzii citite/afirmate de diferiti detinatori de stick-uri usb/hdmi si/sau box-uri/cutii cu android

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hexs View Post
    egreat r6s cu soft imbunatatit de baieti .....
    Pe dracu. Vad pe forumul lor numai si numai probleme. Mari.
    SHALOM

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Pai cum a scris si Ruk22 , ntotdeauna vor exista prb.
    Insa exista diferente mari intre un media player dedicat si un stick hdmi cu android
    Cat despre XBMC/KODI asta este DOAR O INTERFATA/SOFT , insa nu numai aceasta interfata/soft e folosit in general pe device-urile cu android
    Softul de mai sus , tot atat de bine se pot folosi si pe pc-urile cu win , tablete s.a , insa principalul este ca nu stai/te raportezi DOAR LA ACEASTA INTERFATA pe device-urile pe care poate fi instalata
    Mai sunt si alte criterii de ''departajare/clasificare'' de care trebuie tinut cont
    Ma repet :
    - Doar pt. browsing DA , este ''ideal'' un astfel de device
    - Ca media player insa per general NU , fiindca se pot intimpina diferite prb. din cauza androidului ''neoptimizat''
    Ca Dannix este o ''exceptie'' de la regula sunt de acord , insa situatia/exceptia lui nu se poate generaliza (..........stie cam de toate - recunoaste ca inca nu a reusit sa testeze multitudinea de formate multimedia )
    Cititi pe celalalt forum si va veti lamuri despre ce am scris aici

Administrator Expert

Posts Thanks / Likes

Tocmai d-aia am scris ca stie cam de toate, sa nu-mi spui ca tu ai testat toate formatele multimedia.
    Daca da, spune-mi un box care stie absolut tot (repet cerinta)

La achizitionarea unui device zic ca trebuie tinut cont si de suportul oferit pe viitor.
    Jucaria testata de mine se pare ca face toti banii, am testat stickul si 4k si se descurca ok.

Intram intr-o polemica fara sfarsit, omul a cerut sfat, noi i-am dat sfaturi din propriile experiente.

SUBpedia Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dannix View Post
    Daca da, spune-mi un box care stie absolut tot (repet cerinta).
    Eu am BOX care citeşte TOT şi DE ORIUNDE şi ORICE SUPORT...

Oppo 103EU Free+Free

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)