Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
    Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Liga Campionilor şi Europa League din 2015:doar la Dolce si ProTv

COMUNICAT DE PRESĂ
    DATA 23 decembrie 2014
    Bucureşti

Dolce Sport, singurele canale TV care vor transmite următoarele 3 sezoane ale UEFA Champions League şi UEFA Europa League.

Telekom Romania Communications a cştigat drepturile exclusive pentru TV, online si aplicaţii mobile ale UEFA Champions League şi ale UEFA Europa League, pentru perioada 2015-2018. Astfel, dintre canalele de televiziune cu plată din Romnia, cele Dolce Sport vor fi singurele care vor difuza cele mai importante competiţii fotbalistice intercluburi din Europa.

Cele mai mari staruri ale fotbalului mondial vor putea fi văzute, n următoarele 3 sezoane, n meciurile transmise pe toate canalele Dolce Sport (4 canale SD şi două canale HD), dar şi prin platforma Telekom TV Web & Mobile.Drepturile includ difuzarea tuturor meciurilor, inclusiv UEFA Super Cup, n direct sau n reluare, precum şi rezumatele de la miezul nopţii din fiecare competiţie şi magazinele săptămnale.

De asemenea, opțiunea free to air a fost achiziționată de PRO TV. Acest post va transmite n zilele de marți și miercuri cte un joc din Liga Campionilor (cel mai important) și joi va alege un meci din Liga Europa.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

... nasol moment

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

4 canale SD și două HD care-s ălea două,ei au doar unul,deocamdată....

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

este super nasol momentul
    sa ne reamintim ce a pierdut digi in ultimul timp

canalele trustului intact care sunt la upc si dolce
    discovery care sunt la upc si dolce
    liga 1 care este la upc si dolce
    champ league si europa league care vor fi la dolce

Daca se mai duce si Spania si Italia atunci nu mai vad nici un motiv sa ramanem abonati pe cablu si dth la aceasta companie

Quote Originally Posted by onutd View Post
    ... nasol moment

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Nasol momentul, misto coliva... Eu de la Digi nu ma misc, imi trag un Bein Sports oficial si eu la Romtelecom sau UPC nu ma duc nici daca primesc gratis toate serviciile. Oricum Liga 1 se vede prin aplicatia de pe smart tv.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by serpiko View Post
    Nasol momentul, misto coliva... Eu de la Digi nu ma misc, imi trag un Bein Sports oficial si eu la Romtelecom sau UPC nu ma duc nici daca primesc gratis toate serviciile. Oricum Liga 1 se vede prin aplicatia de pe smart tv.
    si daca se vor evapora si eurosporturile?

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Pai tocmai am zis ca decat sa imi mai iau un abo la Dolce imi iau un Bein Sports la care o sa am in jur de 25-26 de canale de sport cu cele care vor fi introduse pana in primavara si o sa am tot sportul, incluzand F1 si MotoGP din mai multe unghiuri, SuperBike, 3 meciuri din NBA pe noapte, NHL... TRUE Full HD, PIP, transmisii in sistem conferinta, comentarii in engleza, franceza si spaniola. Din ianuarie o sa transmita si Turk SuperLig deoarece au cumparat Digiturk cu tot cu Lig TV. Si asta la un cost mediu lunar de sub 20 de euro.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Si eu sint interesat de un abonament la Bein Sports.
    Poate imi dai ceva detalii de modul achizitionarii.
    Rapidist pur singe...

Reyes de Europa! Teacher
    Posts Thanks / Likes

Dolce au 2 canale HD .
    Si cine v-a pacalit pe voi ca e sub 20 euro lunar
    Din ce am citit eu e peste 40-50.Si da,au cumparat DigiTurk si se pare ca si drepturile pt Spania la Champions League.Eu nu inteleg cum de nu se sesizeaza comisia europeana,astia pun monopolu pe tot,am auzit ca si prin anglia isi baga coada.
    Vu + Solo2 - Amiko HH - Emme Esse 115cm.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by serpiko View Post
    Pai tocmai am zis ca decat sa imi mai iau un abo la Dolce imi iau un Bein Sports la care o sa am in jur de 25-26 de canale de sport cu cele care vor fi introduse pana in primavara si o sa am tot sportul, incluzand F1 si MotoGP din mai multe unghiuri, SuperBike, 3 meciuri din NBA pe noapte, NHL... TRUE Full HD, PIP, transmisii in sistem conferinta, comentarii in engleza, franceza si spaniola. Din ianuarie o sa transmita si Turk SuperLig deoarece au cumparat Digiturk cu tot cu Lig TV. Si asta la un cost mediu lunar de sub 20 de euro.
    Mai e vorba si de marimea antenei pentru canele Bein.....care e dimensiunea minima pt o receptie cat de cat stabila in Bucuresti?
    [email protected] HD51,[email protected] HD2400, T90 5e-28e, offset 80-1w

Reyes de Europa! Teacher
    Posts Thanks / Likes

2 metri...................

- - - Updated - - -

2 metri...................
    Vu + Solo2 - Amiko HH - Emme Esse 115cm.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

@MariusX esti total pe langa subiect si deraiezi precum trenurile pe caile ferate din India. Un abo anual pentru pachetul Bein Sports Arabia pachetul full costa 19 dolari pe luna iar marea majoritate a resell-relior il vand cu 200 euro pe un an http://www.tvcorner.com/product_info...roducts_id/687. In Bucuresti si in sudul tarii Bein Sports Arabia intra si cu o antena de 1,4 metri de pe satelitul Es'Halil pozitionat la 25,5 grade este dar pentru o receptie buna si sigura cu rezerva de semnal se recomanda o antena de 1,9m , vezi aceste date intr-un topic deja existent despre acest pachet la sectiunea RDI Romania. Nu are nici o treaba Comisia Europeana cu un pachet pay tv pentru zona MENA. Da, sunt prezenti si in Europa in Franta si se pare ca din vara for fi si in Spania dar aici vorbim de alte canale si pachete grupate individual pentru fiecare piata in parte, deci esti total pe langa subiect. Ce, Sky nu este deja prezent in 3 tari?

@Paulino incearca la www.tvcorner.com sau pe ebay.co.uk unde sunt o gramada de selleri consacrati cu feedback foarte mare. Eu in principiu o sa apelez TV Corner. Vezi ca sunt mai multe tipuri de receptoare oficiale ale lor, doar Pace type 3 acela ofera toate functiile gen cursele de F1 si Moto GP sa fie vazute de pe mai multe camere, Multiplex-uri, PIP, PVR.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Acum problema se pune in felul urmator: cardul de Bein Sports merge si in share?
    Ma gindesc ca am putea imparti costul abonamentului...
    Rapidist pur singe...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Nu prea merge, am inpresia ca receptorul acesta Pace type 3 merge sa mai dea in inca o camera dar nu sunt sigur. La 200 de euro pe an zic ca totusi nu e o cheltuiala mare... Bine aici lasand deoparte costul receptorului dedicat.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)