Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Default webif - lipsa subtitrare

uneori folosesc vlc 2.1.5 prin webif ca sa urmaresc streamurile tv de pe un laptop, streamuri sunt generate de un vu duo2. am vazut ca desi imaginea video este ok, subtitrarile nu sunt redate de vlc, trebuiesc cumva setari sublimentare? daca da, unde? la vlc sau la stb (vu duo2 , imagine vti) ?

Reyes de Europa! Teacher
    Posts Thanks / Likes

La VLC.Cum setezi audio trebuie sa ai si pt subtitrare.
    Vu + Solo2 - Amiko HH - Emme Esse 115cm.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

nu vrea, nu merge ! meniu subtitrare e inactiv, am incercat pe hbo, cinemax, viasat history, adica programe care prin stb au mai multe subtritrari. prin streaming e doar ce este setat in default stb, cel putin la vlc. nu stiu cum este cu alte playere, daca a incercat cineva si are mai multe informati este binevenit cu lamuriri.
    folosesc vti 7 pe stb. daca pun black hole 2.0.1 e si mai rau- doar freezing aproape continuu pe streaming, de nici un folos, nici video nu merge

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

ia uite aici:

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

da, multumesc mult. problema e ca le mine doar tab-ul > subtitle>add subtitle file: este activ. Tab-ul Sub track nu este activ, nu am ce sa bifez...
    pe stb nu sunt probleme, se poate selecta subtitrarea dorita, dar streamul impune restrictia asta. problema este ca nu stiu de unde vine :

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

@dingo31
    Problema este de la canalul receptionat. Pentru ca ai testat pe Cinemax, precis erai pe Digi (12723H 3/4 27500). Incearca pe frecventa de Focus a Cinemaxului (11938H 7/8 28000) si o sa vezi ca merge.
    Este de la transmisie. La RCS o fi mai altfel si VLC-ul nu recunoaste DVB subtitles.

Reyes de Europa! Teacher
    Posts Thanks / Likes

Cinemax,HBO au subtitrare embbed adica hardsub , pusa pe video e imposibil sa nu o fi redat.Cel putin pe cablu asa e.
    Deci cel mai probabil programul pe care il vrei tu nu emite cu subtitrare.Incearca History de ex si ai sa vezi ca merge.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

@mariusx
    Tu nu ai inteles. Ambele Cinemaxuri au DVB subtitle. Dar cu VLC pe PC subtitrarea merge numai pe Focus. Acum e clar?

Reyes de Europa! Teacher
    Posts Thanks / Likes

Da.Extrem de clar.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

multumesc. s-a rezolvat , e ok acum ! merg subtitrarile pe toate canalele care bineinteles au subtritrari : hbo, viasat history, cinemax... etc. pe taraf tv si superone nu stiu, nu am incercat

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)