Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default RDS dubleaza viteza la internet

RDS dubleaza viteza la internet pentru clientii care au FiberNet 50 fara costuri suplimentare si fara obligativitatea prelungirii contractului.
    Astfel Fiber Net 50 care costa 29 lei/luna devine Fiber Net 100.

Intrebarea mea este urmatoarea: clientii care au deja Fiber Net 100 la pretul de 39 lei/luna vor beneficia de scaderea pretului abonamentului ?

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ibiza View Post
    Intrebarea mea este urmatoarea: clientii care au deja Fiber Net 100 la pretul de 39 lei/luna vor beneficia de scaderea pretului abonamentului ?
    N-ai sa vezi
    Ca trece tineretea, nu-i mare paguba...
    Problema e ca trece si batranetea...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Pe site-ul lor FiberNet 100 costa acum 29 lei.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Clientii care au deja Fiber Net 100 la pretul de 39 lei/luna beneficiaza de Fiber Net 200 fara costuri suplimentare.
    Rapidist pur singe...

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Mda, in timp ce clientii monopolului telekom din rural au 2 Mb/s la 5 euro

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Eu stiu ca pot trece la Fiber Net 200 fara costuri suplimentare dar cu prelungirea contractului cu 1 an.

Time to update ? Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by paulino View Post
    Clientii care au deja Fiber Net 100 la pretul de 39 lei/luna beneficiaza de Fiber Net 200 fara costuri suplimentare.
    Eu am Fiberlink 100. Viteza de download a rămas tot de maxim 100 Mbps in teste. De asemenea, a fost emisă și factura pe luna decembrie, tot la prețul de 39 lei.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

In contul client la mine apare Fiber Net 2. Nu stiu cand s-a modificat. Fiber Net 2 este totuna cu FiberNet 200 ?

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Pot spune ca de ceva timp au crescut si la abonamentele mai vechi de 15 Mbps la 50 fara costuri/contract nou ...
    Probabil este mai simplu pt ei dpdv management

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dragonlexus View Post
    Eu am Fiberlink 100. Viteza de download a rămas tot de maxim 100 Mbps in teste. De asemenea, a fost emisă și factura pe luna decembrie, tot la prețul de 39 lei.
    Routerul nu poate mai mult, incearca cu un router gigabit si o sa vezi diferenta.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ibiza View Post
    In contul client la mine apare Fiber Net 2. Nu stiu cand s-a modificat. Fiber Net 2 este totuna cu FiberNet 200 ?
    fiber 2 = 100Mb

pachetele acum sunt :

Fiber50
    Fiber100
    Fiber200
    Fiber500
    Fiber1000

Fiber1 devine fiber50 si fiber2 devine fiber100.
    Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
    La fel si cand esti prost ...
    __________________________________________________ _____________________________________________

In The Matrix Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by term2 View Post
    Pot spune ca de ceva timp au crescut si la abonamentele mai vechi de 15 Mbps la 50 fara costuri/contract nou ...
    Probabil este mai simplu pt ei dpdv management
    au crescut preturile sau vitezele ? ca nu am gasit nicaieri specificat dublarea vitezei la cablelink , si nici speedtest nu confirma : maximul e batut in cuie pe undeva pe la 19 mega

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Au crescut viteza gratuit si fara alte obligatii la clientii cu Fiber 50. Practic a disparut abonamentul de 50.

Am sunat la call center si dupa ce l-am informat pe băiețașul ala de aceasta schimbare, m-a pus pe hold aprox 10 min dupa care mi-a confirmat ca am dreptate.

L-am intrebat daca clientii care aveau deja Fiber 100 beneficeaza de reducerea abonamentului de la 39 la 29 lei. Dupa o alta pauza de cateva minute mi-a confirmat ca actualii clienti au posibilitatea sa treaca la noul tarif doar cu prelungirea perioadei contractuale cu 12 luni.
    Oare o fi adevarat?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Da, e adevarat. Fiberlink 50 e modificat automat in Fiberlink 100, fara sa faca nimic clientul. Modificarea se face din oficiu doar la clientii cu Fiberlink 50! Cei care aveau Fiberlink 100 la 39 lei trebuie sa ceara trecerea de la Fiberlink 100 la Fiberlink 200, singura conditie fiind prelungirea abonamentului cu 12 luni, tariful ramanand neschimbat (39 lei). Atentie! Daca faceti modificarea prin punct de lucru RDS s-ar putea sa se modifice si celelalte abonamente (de ex. daca aveti Digi Mobil asociat (gratuit) - oferta care nu mai exista - va modifica pentru fiecare mobil asociat in abonamente de 2 euro). Ca sa treceti la oferta noua, Fiberlink 200, fara sa modifice nimic, doar sa se prelungeasca perioada contractuala cu 12 luni sunati la call center si cereti trecerea la Fiberlink 200 de la Fiberlink 100 telefonic. Telefonic nu se modifica nimic Cel putin asa era in urma cu 2 luni.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Probabil in cazul celor care acum platesc 39 lei pentru Fiberlink 100, aflati in afara perioadei contractuale, si care nu au nevoie de Fiberlink 200, se poate modifica tipul de abonament de net. Se incheie un nou contract de net, pe 12 luni, pentru Fiberlink 100 cu 29 lei. Nu lucrez la RDS, nu stiu exact detaliile, dar puteti intreba telefonic.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)