Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Cum se ajunge la un server de cardsharing?

Mi-am pus antena, ss2, motor. Desi am diverse chei nu pot sa vad Discovery (nu, mersi, nu-mi trebuie in portugheza, english would do fine ) si-mi lipsesc programele romanesti (nu, mersi, TVR International mi se pare insipid).
    Exista undeva tutorials din care sa pot invata ce sunt si cum se folosesc sculele de cardsharing (despre care am in prezent doar o idee aproximativa), sau utilitarele de tip "brute-force" (despre care numele ma cam duce cu gandul la ce-ar servi). Nu, multumesc, croatii aceia or fi ei baieti destepti dar vorbesc o limba stranie pentru mine (sau sunt eu prea stupid si nu reusesc sa gasesc o eventuala sectiune engleza ). Conexiune la net am, chiar foarte buna, din pacate n-am o "conexiune" buna in tara sa-mi faca abonament la un operator DTH, asa ca imi trebuie sa invat sa utilizez solutii alternative...
    Multumesc.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Daca te intereseaza, pot sa-ti explic cum sa "rezolvi" pachetul Multivision de pe Hotbird 13E(sunt si eu incepator si abia pachetul asta am reusit sa-l vad). De Discovery sunt si eu interesat si astept sfaturi de la "batranii" domeniului

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Pe romaneste:nimeni sau aproape nimeni nu iti va oferi info pentru simplul fapt ca nimeni nu are incredere in celalalt!
    Va trebui sa astepti pana cand,cineva,poate,te va contacta si iti va spune!
    Este normala reactia unui "furnizor de info" sa stea la locul lui cand cineva cu cateva posturi intreaba asa ceva.Si,nu in ultimu rand,acum ceva timp asa ceva nici nu se discuta deschis pe un forum ! !

Pentru un pachet romanesc,iti recomand sa contactezi pe cineva de acasa si sa iti cumperi un abonament legal.Dar nu cred ca in Milano nu e nimeni care vinde ! De ce sa cumperi oficial ?Din 2 motive:
    1.fii patriot ! !
    2.nu merge asa bine in CS !

Deci,daca te pot ajuta cu ceva...except CS !
    Dreambox7020 & WavefrontierT90

Cu bani poti cumpara o casa, dar nu un camin. Cu bani poti cumpara un pat, dar nu somnul linistit. Cu bani poti cumpara un ceas, dar nu si timpul ce se scurge. Cu bani poti cumpara o carte, dar niciodata cunoasterea. Cu bani poti cumpara pozitia sociala, dar nu si respectul. Cu bani poti cumpara medicamente dar nu sanatatea. Cu bani poti cumpara sex, dar nu si dragostea. Cu bani poti cumpara o asigurare, dar nu iti poti cumpara viata. Vezi tu, in viata... Banii nu sunt totul! De aceea, daca ai prea multi... Trimite-mi-i mie !

Technics...is timeless ! ! !

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Nu vreau nimic "mura-n gura" ci eventual "uite, ia link-ul asta, citeste si daca te duce mintea invata".
    In Romania n-o mai am decat pe mama care abia se descurca sa-si poarte de grijile ei, n-o s-o pun pe drumuri sa-mi faca mie abonament.
    De cumparat in Milano, chiar n-am auzit. Si chiar daca as fi auzit, probabil ca tot n-as fi cumparat. Sunt satul de tepe!
    De regula inainte sa deschid gura sa intreb ceva incerc sa-mi gasesc singur raspunsurile. Astfel am observat ca se discuta si despre un asemenea subiect, din pacate discutiile se desfasoara de la un anumit nivel "in sus", nivelul cunostintelor elementare fiind considerat ca de la sine inteles.
    Sunt adeptul principiului RTFM dar nu ma reped trosc-pleosc sa instalez orice bazaconie.exe in speranta ca-mi va rezolva in mod miraculos doleantele. Asa ca intreb in mod politicos "unde sunt manualele". Intr-un alt forum, unde am ceva mai mult decat "cateva posturi" as considera drept nepoliticoasa contactarea unui membru senior pe PM, chiar si atunci cand din semnatura lui rezulta clar ca are raspunsul la intrebarea/problema mea.
    Aici sunt newbie, ce sa-i faci, acum doua saptamani inca asteptam componentele pentru instalatie... Asta este, se pare ca trebuie sa-mi fac perioada de juniorat...
    Despre patriotism, s-ar putea vorbi mult. Trist este cand tocmai aceia care ar trebui sa fie lagatura ta, ca cetatean, cu tara muma (citeste personalul consulatului general al Romaniei) te trateaza cu un sictir suveran dar nu uita sa te jecmaneasca de bani... (hint: Ai sa intelegi mai bine cum e cu primirea patriotica, "ca acasa", cand o sa te duci la ambasada/consulatul din Dublin sa-ti reinoiesti pasaportul - ceva imi spune ca ce se intimpla la Milano se intampla peste tot, de vina fiind sistemul).

In rest, s-auzim numai de bine!

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

rolion nu dezinforma lumea punctul 2 e perfect ......

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

intra pe chatul rdi si intreaba acolo... elrumano, wildraven si inca cineva ofera sharing... tot ce vrei...iar de vazut se vede bine , daca ai o conexiune rapida nu neaparat de banda larga..la pret, informativ gasesti la 60 usd/an (asta-i media)...daca iti ofera sub e bine, peste...vrea sa castige mai mult...bafta...
    TV LCD TOSHIBA fullHD 82", DM800+1.4m offset MST-tabla cu 4 lnb+ toroidala cu 12 lnb =>>> acces 53est-5vest

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)