Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 14 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 198
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Sfat achiziţie tv

Vreau să cumpăr de la Domo sau Altex tv in rate vreau sfat ce tv recomandaţi?
    Merită investit în 3D
    Am văzut Thosiba la 1900 lei merită cumpărat Thosiba?
    Mi-ar interesa ceva să aibă diagonala intre 100 şi 106 HD Smart să aibă wifi care dintre modele TV are consumul mai mic de energie şi care are imaginea mai bună sau au toate la fel
    Mulţumesc anticipat pentru răspunsuri

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Vezi la un post anterior ( http://www.rdi-board.com/threads/152...ED-LG-42LB5610) al meu consumul unui Samsung 46 F7000 pe satelit cu Diablo CAM , in fundal se vede 47 Watt_s masurat cu un ''CamilleBauer A 220'' ,impreuna cu un Minix Neo 7 in aceeasi priza ( Minix Neo cu KitKat 4.42 ) .
    Last edited by Heidecken; 7th November 2014 at 22:25.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Am un 46F8500 de mai bine de un an si sunt mai mult decat multumit. Root-at din prima zi, baietzii stiu de ce.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Marea mea întrebare este că merită luat tv 3D Thosiba sau mai bine cumpăr un Samsung, Philips care nu are 3D fiindcă Thosiba nu are aşa renume are imagine mai proastă?
    Merită investit în tv 3D ?

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Cea mai mare trompetă pe lumea asta e Thosiba
    3D e bine să-l ai că nu cere de mâncare

Recomand LG,Samsung
    ----------------------------------------------

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

Ai avut vreun televizor Toshiba si a facut probleme? Sau vorbesti doar sa nu taci. Personal am un Toshiba de care sunt foarte multumit, e adevarat ca l-am cumparat prin 2008 si nu e smart 3d sau alte baliverne dar pot sa zic ca la imaginea pe HDMI este peste Samsung-ul LED cumparat acum 1,5 ani si care e smart si altele... Mai mult Samsung-ul asta nu ma astept sa functioneze mai mult de 3-4 ani ca sunt pline service-urile de ele.
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by stailus View Post
    Ai avut vreun televizor Toshiba si a facut probleme? Sau vorbesti doar sa nu taci..
    Nenea stailus am avut 2 căcaturi de toshiba,deci da vorbesc fara sa tac
    ----------------------------------------------

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Mai e si chestia cu ''gramul de noroc'' , daca tu ai avut prb. nu poti generaliza acum pt. toti detinatorii de Toshiba
    Ca idee totusi pe langa ca vrei 3D , uita-te si la tunerul tv al modelului in cauza sa poata receptiona DVB-T2
    Nu de alta , dar daca tot cumperi un astfel de device gandeste in viitor , in rest........dupa perceptia vizuala si gusturile fiecaruia

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ce este DVB T2 la ce este bun la ce foloseste

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

O chestie care prin romanica posibil sa fie necesara peste vreo 10 ani. Dvb-T ar fi arhisuficient ptr moment. E un sistem de receptie al semnalului, daca vrei sa folisesti tv-ul bagandu-i o antena in dorsal. Daca o sa-l folosesti doar ca abonat al unui operator (cablu, dth, iptv) nu-ti va trebui nici dvb-t, nici dvb-t2
    Dreambox 800HD PVR, OE2.O Merlin3, Focus

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Televizoarele Thoshiba au sasie Vestel turcesti ca si Teletech sau variantele ieftine de Panasonic.Imaginea e ok pe ele am inteles ca au displayuri LG.
    Uitasem de AKAI si Hitachi au tot sasiu Vestel.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ce opinie aveti despre SHARP LC-40LE360EN-BK are cineva dintre voi inca nu am aflat daca merita 3D
    O concluzie am tras ca o sa evit Panasonic Hitachi,Akai,Thosiba ,Teletech

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by banditata View Post
    Ce opinie aveti despre SHARP LC-40LE360EN-BK are cineva dintre voi inca nu am aflat daca merita 3D
    O concluzie am tras ca o sa evit Panasonic Hitachi,Akai,Thosiba ,Teletech
    uite aici o lista de canale 3D > http://en.kingofsat.net/3dtv.php

din punctul meu de vedere , '' proiectul '' 3D , e un proiect ratat
    cred ca sunt vreo 2,3 ani de cand au inceput sa apara canale 3D si sincer nu a fost e '' explozie '' de noi canale 3D ...
    contentul 3D e slabut
    costurile de productie a materialelor 3D , e mare si probabil va fi abandonat ... acest format 3D ...

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu cred ca ai tras ceea mai buna concluzie , cel putin in privinta Panasonic-ului
    Acum depinde si de bugetul alocat , insa in general cu cat ai bugetul alocat mai ''consistent'' asa si calitatea va creste
    Tu insa dupa cum am citit ai un buget sub 2000 lei , asa incat nu cred ca vor fi diferente asa mari la calitatea panelului dintre firmele enumerate pana acum
    In general la astfel de device-uri principalul este panelul si apoi electronica/dotarile/functiile respectivului tv
    Dupa mine dintre firmele enumerate as merge pe Panasonic care prezinta totusi un brand de traditie , comparativ cu celelalte
    Insa este o parere personala si trebuie ''tratata'' ca atare si cred ca cel mai bine pt. tine este sa vezi/sa te joci tu direct in magazin pe modelele pana in 2000 lei ( bugetul tau )
    Si care ''iti va face cu ochiul mai bine'' , pe acela il cumperi , fiindca toate parerile/opiniile scrise pana acum sunt subiective , in functie de perceptia vizuala si doleantele fiecaruia dintre noi

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Televizoarele Panasonic modele mai scumpe peste 2000 de ron sint facute de ei si au in comun doar numele cu cele mai ieftine.
    Sharp este o firma ok, dupa parerea mea au cele mai bune displayuri.Eu zic ca merita .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)