Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Lovitura pentru toti abonatii. Vestea primita azi de RCS&RDS

LPF a castigat in instanta in fata RCS&RDS in scandalul acordarii drepturilor TV ale Ligii I catre Look

Curtea de Apel Bucuresti a respins definitiv cererea prin care compania de cablu RCS-RDS a solicitat obligarea LPF la reluarea procedurii de valorificare a drepturilor media aferente partidelor din Liga I, informeaza site-ul oficial al Ligii Profesioniste Fotbal.

"Consideram ca aceasta solutie fireasca a instantei va inlatura definitiv orice speculatie referitoare la presupusa incalcare a legislatiei concurentei de LPF prin modalitatea de valorificare a drepturilor media implementata incepand cu sezonul 2014-2015. De asemenea, este important sa subliniem discrepanta evidenta dintre pozitia RCS-RDS SA, care si-a declarat pe toata durata litigiului INTERESUL pentru preluarea dreptului de transmitere a meciurilor din Liga I si pozitia de facto a aceleiasi companii, diametral opusa, intrucat RCS-RDS SA refuza in continuare sa negocieze cu partenerul LPF, Intel Sky Broadcast LTD, preluarea acestor drepturi", se mentioneaza pe site-ul Ligii.

LPF recomanda companiei RCS-RDS sa ajunga la un acord cu detinatorea drepturilor TV, societatea Intel Sky Broadcast, pentru ca abonatii sai sa poata urmari din nou partidele din Liga I. Liga Profesionista de Fotbal a anuntat, pe 4 martie, semnarea unui parteneriat media pe cinci ani cu firma Intel Sky Broadcast din Malta, avand ca obiect comercializarea drepturilor de difuzare a meciurilor din Liga I.

Conform contractului, Liga Profesionista de Fotbal va incasa anual de la Intel Sky Broadcast suma neta de 27,5 milioane de euro pe sezon in cei cinci ani.

Televiziunile generaliste Look TV si Transilvania Live (n.r. - care ulterior s-a transformat in Look Plus) au anuntat, pe 2 aprilie, intr-un comunicat remis agentiei MEDIAFAX, ca au incheiat un memorandum de intelegere cu Intel Sky Broadcast Ltd. privind difuzarea in direct a meciurilor de fotbal din campionatul Liga I si Cupa Ligii.

In 29 mai, compania de telecomunicatii RCS&RDS a anuntat, intr-un comunicat remis MEDIAFAX, ca a depus plangere la Consiliul Concurentei impotriva Ligii Profesioniste de Fotbal, intrucat "vanzarea drepturilor de difuzare a meciurilor din Liga 1 s-a facut cu incalcarea legislatiei concurentei".

Pana in prezent, compania UPC si platforma sa de satelit, Focus Sat, reteaua iNES IPTV (care transmite televiziuni prin internet) si Romtelecom au anuntat, prin intermediul unor comunicate de presa, ca au semnat acorduri de distributie cu Intel Sky Broadcast Ltd. pentru transmisia celor doua televiziuni Look TV si Look Plus.
    pentru cccam caut "peeri adevarti nu cabanieri cu carduri in distanta 69"

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Cine vrea ''circ'' trebuie sa plateasca , bine ca numai e ''mocangeala'' si asa rcs-ul ne ''intoxica'' cu prg. tv propii , ''circul'' ligii intai ne mai lipsea
    Sa vazut si in meciul cu Ungaria ce fotbal stim sa jucam , ma mir ca nu ne-au batut ungurii
    Ce pretentii poti aveea la o nationala , când in campionat e ''circ'' in toata regula
    Si nu imi rapsundeti cu raspunsuri de genul - Daca nu iti convine.......... - fiindca rcs-ul acum 3/4 ani in urma mai era ceva de ''el'' , acum..............

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Dacă nu iți convine sunt și alți provideri tv
    ----------------------------------------------

Administrator Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

the show must go on ...again and again ...
    MAGAZINE ONLINE LA CHEIE - DEMO - WWW.DIGICART.RO - Magazine online la cheie in 24 de ore, sisteme de plata integrate, module de curierat integrate.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Intotdeuna va exista o firma a caror servicii nu va convin si care trezeste in sufletul romanului monden o stare de refulare pe forumuri in loc sa alegeti ofertele concurentei. Eu tind sa cred ca multi dintre cei care va plangeti pe aici sunteti masochisti si va place sa va chinuiti singurei

Chiar daca liga1 e de kkt, si presupunand prin absurd ca cele 2 canale vor fi difuzate moca, tot vor exista voci care sa fie nemultumite de ceva cum ar fi:

- ca e sigla prea mare
    - ca sunt meciurile prea tarziu, sau in timpul programului de munca
    - ca nu sunt 3D , da ce spun 3D ....4K
    - ca comentatorii sunt slabi, etc, etc
    Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
    La fel si cand esti prost ...
    __________________________________________________ _____________________________________________

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Easy, pe 23,5 sint semi-moca (b.i.s.s.) si fara sigla.
    Ce atita agitatziune ...

Alf

Administrator Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by armandino View Post
    Intotdeuna va exista o firma a caror servicii nu va convin si care trezeste in sufletul romanului monden o stare de refulare pe forumuri in loc sa alegeti ofertele concurentei. Eu tind sa cred ca multi dintre cei care va plangeti pe aici sunteti masochisti si va place sa va chinuiti singurei

Chiar daca liga1 e de kkt, si presupunand prin absurd ca cele 2 canale vor fi difuzate moca, tot vor exista voci care sa fie nemultumite de ceva cum ar fi:

- ca e sigla prea mare
    - ca sunt meciurile prea tarziu, sau in timpul programului de munca
    - ca nu sunt 3D , da ce spun 3D ....4K
    - ca comentatorii sunt slabi, etc, etc

multi dintre ei ar da vina pe RDS si daca "ciobanii" din liga1 joaca de [email protected]@t
    MAGAZINE ONLINE LA CHEIE - DEMO - WWW.DIGICART.RO - Magazine online la cheie in 24 de ore, sisteme de plata integrate, module de curierat integrate.

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Doua lucruri sunt certe , indiferent de interpretarile voastre :

- Circul ligii intai nu va fi la rcs
    - Serviciu de relatii cu clienti al rcs-ul este in continuare dupa atatia ani de ..........

Si asta nu o scriu numai eu , ci destui abonati care au diferite prb. si ............ , fie ca ''va place'' sau nu la unii dintre noi

Administrator Expert

Posts Thanks / Likes

Relatiile lor cu clientii sunt doar felatii, nu neg asta. Eu sa nu-i vad sau aud!

In privinta asta sunt 100% de acord cu tine @lupull

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Sa dus vrajeala cu "o sa avem si noi liga 1" si "sintem in negocieri".
    Nu era mai corect sa spuna :aia cer un pret prea mare si nu merita ?
    Cred ca clientii sint mai deranjati de faptul ca sint mintiti decat daca li se spune adevarul in fata.
    Pina la urma e normal sa existe diferente la grilele de programe si la pretul abonamentului atita timp cit exista concurenta nu ?

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dannix View Post
    Relatiile lor cu clientii sunt doar felatii, nu neg asta. Eu sa nu-i vad sau aud!

In privinta asta sunt 100% de acord cu tine @lupull
    Oamenii destepti nu sunt la Call Center / Felatii cu clientii

Acu pe bune ... ai un creier super destept in compania X, si il tii la matura ?

Respect pentru persoanele care lucreaza la CC sau Suport [ Relatii cu clientii ], care interactioneaza direct cu oamenii care suna pentru support. Din pacate ff multi din cei care suna pentru probleme, sunt langa subiect / atehnici/ etc etc
    __________________________________________________ _____________________________________________

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lupull View Post
    Doua lucruri sunt certe , indiferent de interpretarile voastre :

- Circul ligii intai nu va fi la rcs
    - Serviciu de relatii cu clienti al rcs-ul este in continuare dupa atatia ani de ..........

Si asta nu o scriu numai eu , ci destui abonati care au diferite prb. si ............ , fie ca ''va place'' sau nu la unii dintre noi

Da-mi un singur exemplu al unei companii romanesti, care are un serviciu de relatii cu clientii, sa poata satisface toate tipurile de oameni care suna.

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Sunt si exceptii de la regula , din pacate sunt forate putine si de aceea sunt ''exceptii''
    In plus nu cred ca relatiile cu clientii de la branduri renumite sunt atat de ''jalnice'' cum sunt cele de la rcs
    Eu nu zic ca si la relatiile cu pubicul nu sunt ''minti agere/destepte'' , insa predomina cealalta categorie si asta din cauza ca probabil se merge si in prezent cu P.C.R-ul ( pile , cunostinte , relatii )
    Lasand ce e mai important - cunoasterea/experienta in domeniu - pe ultimul loc , insa probabil ca si salariile pe care le au constitue un factor decisiv in aceasta situatie
    Si gata ca deja am devenit off-topic de la ''circul'' ligii intai si transmiterea lui la cablisti

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Subiectul este din start inutil. @laur69 poate face un poll pe tema asta Propun pe primul loc call-center-ul celor de la Allview. Am apelat timp de 23 minute si nu mi-a raspuns nimeni
    Pe locul doi este, de departe, reteaua de sanatate Regina Maria, unde am dorit confirmarea conturilor de Internet pentru cardurile de sanatate ale familiei;
    18 minute de apelare, aici am avut succes
    Language is merely a difference, not a barrier.
    Io non invecchio... divento vintage!

http://madalinamanole.ro
    14 iulie 1967 - 14 iulie 2010

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

si oameni pun intrebari de 2 lei.astai adevarul!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)