Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4

Thread: Evo Enfinity

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Evo Enfinity

Salutare tuturor ,

Detine cineva acest tip de receptor ,as dori sa fac un schimb de informatii pe marginea acestui subiect cu referire la imagini testate , anumite setari , functii etc.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Receiverul functioneaza excelent cu imagine E2 OPENATV ( nu am avut timp sa testez altceva). Pentru instalare emu (cccam, mgcamd etc) trebuie instalat unul dintre ele manula apoi se poate loga la serverul openatv de unde se pot descrca si alte emu...
    Succes !

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Multumesc barghy,

Asa este cccam -ul a fost pus manual (v2.1.3) si merge excelent cu imaginea sugerata.As dori sa stiu daca ai facut swap la memorie,m-ar interesa mai ales cand rulez prin player filme mkv cu rezolutie mare,mai da din cand in cand cate un rateu (framerate mic) pt scurt timp.Daca pun stop si reiau merge bine iarasi cam 1 ora,dar nu e regula generala cateodata merge cap coada perfect.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Se intimpla ciudatenii ce cred ca se datoreaza "imaginilor" ( am incercat atit pe "Openatv din 19.09.2014" cat si ma vechi, dar si pe "Openvix-Zeus.019":
    1. Scam (3.59, 3.60) , citeste cardul Focus dar par freezuri neregulate.
    2. Mgcamd 1.35a , logat cu linie N la un server , nu am imagine , cu toate ca in webif serverului imi arata "OK" ECM...
    3. cu Oscam (ver. 9853 dar si mai vechi ), aceasi treaba sa intimpla: nu am imagine la citirea unui card focus pus in readerul intern, cu toate ca in webif imi arata "found" ECM...
    Aceeasi treaba se intimpla pe aparate diferite, deci nu pot suspecta o problema HW a cardreaderului...
    Doar cccam functioneza OK ca si client....
    Cred ca inca mai este de lucru la aceste firmware-uri, ca nu gasesc alta explicatie ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)