Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Dm 7020hd v2

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Dm 7020hd v2

Vand DM 7020HD V2 foarte putin folosit, (stare absolut impecabila, inca are tipla pe el), garantie pana in 2015 octombrie!
    Vine echipat cu 2 tunere plug&play: DVB-S2 si DVB-C/T, 1gb Flash, 1 gb ram, 2 card reader, 3 usb.
    Pret: 1700 ron cu transport inclus.
    [email protected] HD51,[email protected] HD2400, T90 5e-28e, offset 80-1w

MuSic & So mucH MoRe! Expert
    Posts Thanks / Likes

Scuze că intervin, dar care e motivul vânzării? Sunt tare curios..., pentru că asta este un OZN la ora actuală///
    merci.
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

are vu duo2 si probabil nevoie de cash ... iti dau 1500 cash , merge ?
    Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
    La fel si cand esti prost ...
    __________________________________________________ _____________________________________________

nuca de cocos Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by the the View Post
    Scuze că intervin, dar care e motivul vânzării? Sunt tare curios..., pentru că asta este un OZN la ora actuală///
    merci.
    este un OZN clona ,desigur !
    OCTAGON SF4008 4K the best receiver enigma2 , VU+ultimo 4K,Vu+solo2,Xtrend9200 , Dream500 S , Sky Star HD2 , Antena 1.8 Circulara Al motorizata, Antena 1.6 Circulara Al Fixa Lnb Twin , 2 Antene 1.2 Ofset Fe Lnb Quad , Antena 1.0 Ofset Fe Lnb Quad , Focus Sat Full HD , FreeSat TVR HD

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Ozn cu procesor de 400 mhz ? Vu+solo2 sau duo2 au procesoare de 1400. Alea ce sunt atunci ?
    ...Traieste viata asa cum este, pt ca ti s-a dat fara sa o fi cerut, si ti se va lua fara sa fii intrebat...

Posts Thanks / Likes

Contează și suportul soft, evident. Asta e ca la windows cu mac. Ce-mi trebuie super hard dacă crăshuieste sau sacadează software, sau nu găsesc ce-mi trebuie?
    Trebuie să-mi meargă impecabil să știe multe soft fără bătaie de cap si rezistență în timp cât mai multă. Din punctul ăsta de vedere este "the best at the moment".
    Numai cine n-a avut o sculă originală nu știe cât de mult înseamnă…
    DVB-S:
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    DVB-T:

nuca de cocos Mentor
    Posts Thanks / Likes

Contează și suportul soft, evident. Asta e ca la windows cu mac. Ce-mi trebuie super hard dacă crăshuieste sau sacadează software, sau nu găsesc ce-mi trebuie?
    Trebuie să-mi meargă impecabil să știe multe soft fără bătaie de cap si rezistență în timp cât mai multă. Din punctul ăsta de vedere este "the best at the moment".
    Numai cine n-a avut o sculă originală nu știe cât de mult înseamnă…
    @the the , ia si cumpara un Vu+ original si sigur te plictisesti " cu pus software " , intreaba pe cei care au acum Vu si au avut DM-uri daca ar mai trece la DM ...no ofence.
    Raportul calitate/pret vorbeste !

ps.recunosc ca aproape toti am inceput cu DM , dar lucrurile se mai schimba ca si vremurile .
    OCTAGON SF4008 4K the best receiver enigma2 , VU+ultimo 4K,Vu+solo2,Xtrend9200 , Dream500 S , Sky Star HD2 , Antena 1.8 Circulara Al motorizata, Antena 1.6 Circulara Al Fixa Lnb Twin , 2 Antene 1.2 Ofset Fe Lnb Quad , Antena 1.0 Ofset Fe Lnb Quad , Focus Sat Full HD , FreeSat TVR HD

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Eu mi-am luat un Xtrend ET10000,sa vezi ce OZN e asta.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by coconut View Post
    @the the , ia si cumpara un Vu+ original si sigur te plictisesti " cu pus software " , intreaba pe cei care au acum Vu si au avut DM-uri daca ar mai trece la DM ...no ofence.
    Raportul calitate/pret vorbeste !

ps.recunosc ca aproape toti am inceput cu DM , dar lucrurile se mai schimba ca si vremurile .

@coconut are dreptate. Mare diferenta intre DM si VU. Cred ca sunt luni intregi in care nu sunt nevoit sa dau restart.
    si fac streaming / recording // zapping la greu ... basca ma uit remote de la munca la canalele preferate pe tableta
    Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
    La fel si cand esti prost ...
    __________________________________________________ _____________________________________________

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Stie si vanzatorul asta ca doar are si Vu si Dm si a putut sa faca diferenta. Rezultatul e alegerea facuta.Asta nu inseamna ca Dm nu e un receiver bun ,doar ca are mult mai mult decat Vu pana la OZN.
    ...Traieste viata asa cum este, pt ca ti s-a dat fara sa o fi cerut, si ti se va lua fara sa fii intrebat...

Posts Thanks / Likes

Ok, cum ziceți voi, nu vă contrazic, am butonat VU, m-am jucat destul, dar râmân la părerea mea…prețul e tot pe acolo.
    Ideea era ca hardware nu e musai evoluție
    DVB-S:
    DVB-T:

nuca de cocos Mentor
    Posts Thanks / Likes

Ok, cum ziceți voi, nu vă contrazic, am butonat VU, m-am jucat destul, dar râmân la părerea mea…prețul e tot pe acolo.
    Ideea era ca hardware nu e musai evoluție
    .....pai si software,sa nu spui ca DM e peste Vu la partea de soft, ca nu te cred.Si pretul e mult mai mare la DM (aici nu vb de clone).Dm 7020hd v2 original e 2.727 lei. Clonele bune in ziua de azi au pretul de un Vu+solo2 orig,nu stiu cine ar alege clona in loc de Vu+.

oricum spor lui @cristo4 la vanzare,cine e fan DM cumpara DM

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Dupa dm500s, dm800, dm500hd, dm800se toate originale am vu+solo2.

singurul regret fata de Dm e ca nu afiseaza SNR in dB , folosesc VTI si e foarte stabilă , de mai bine de 1 an , am rămas cu inima la Dm , dar la boot si zap nu se compara.., alte funcții nu ma omor sa le folosesc ..
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Ca sa va raspund pe scurt:
    Boxul e 100% original, nu exista clone de 7020hd v2!
    Motivul vanzarii e unul foarte simplu, (oricum cine e din Buc poate veni sa-l testeze si sa-l butoneze pana se plictiseste): ma voi muta din actualul apartament si temporar(pana va fi gata casa) voi avea un singur tv-pe care ramane duo2.
    L.E Disputa DM vs VU poate continua la nesfarsit....suport soft inca e excelent la DM , iar tunerul e mai bun, mai sensibil, inchide semnalul la valori mai mici decat cel de pe VU. Boot si zap sunt mai rapide pe vu....si pip hd nu merge pe DM, doar sd.
    Last edited by cristo4; 26th July 2014 at 15:03.
    [email protected] HD51,[email protected] HD2400, T90 5e-28e, offset 80-1w

nuca de cocos Mentor
    Posts Thanks / Likes

Scuze @cristo4 , dar la banii astea crezui ca e clona..................alta e situatia acum.La cum rasar clonele in ziua de azi trebuia scris in titlu DM7020hd v2 orig
    Stiam ca sunt clone de DM800se v2 si am crezut ca e o clona noua de v2.Apropo de sustinere soft ambele branduri (DM,Vu)au si vor avea sustinere f.buna,doar pretul face diferenta in special la noi unde puterea de cumparare e mica.

spor la vanzare

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)