Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Look Tv nu mai e n grila Digi Tv Satelit.

Canalul Look Tv nu mai e n grila Digi Tv Satelit. Informaţia mi-a fost confirmată din call-center-ul acestui operator.
    http://www.youtube.com/watch?v=92QzUojy0bM / Richard Marx - Right Here Waiting. / ,,Cel care nu a escaladat un munte, nu cunoaste inaltimea..cerului !'' / Radio Jemne Melodie, Radio Country, Radio Istok Bor, Vlajna Radio, Radio Valea Moravei, Kiss Plus Radio, Radio Energy, Magic FM, Star FM. / ,,Iubirea este unicul sport care nu moare cand se stinge lumina, dimpotriva ...se intensifica!'' / ,,Daca ai sufletul mare, multi..ti-l calca in picioare... ! ''/ http://www.youtube.com/watch?v=LIgrLTZwjos / ENDLESS LOVE .. Mariah Carey & Luther Vandros / ,,Frumusetea sufletului se masoara-n calitatea faptelor nu in cantitatea ...vorbelor !'' / ,,Romania, nu e
    doar pamantul pe care pasim ci si cerul de deasupra noastra.'' / ,,Bunul Dumnezeu nu ne cere sa reusim ci vrea doar sa incercam din tot sufletul.'' Maica Tereza de Calcutta. / ,,Cand viata e blanda cu noi, nu trebuie sa ne intrebam...de ce...'' / http://www.jemnemelodie.sk/ / ,,Mergi inainte iar daca acel ceva sau cineva pe care-l cauti, nu exista inca fii convins(a) ca Bunul Dumnezeu il va crea intradins pentru a-ti rasplati indrazneala !'' / http://www.shoutcast.com/radio/Vlaska.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

macar daca ar pune tvrhd in locul lui...cat priveste Look Tv, avand in vedere ca , contractul de transmisii Liga 1 este cu UPC...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

UPC are contract pentru reetransmisia LOOK TV insa nu este exclusiv. Poate fi preluat si de altii, ex. cei de la Dolce sunt in negociere cu ei ...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Pe Digi cablu este Look Tv .Oare va disparea si de aici ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Pe DIGI cablu este inca pentru ca pana la 1 iulie Look Tv este pe lista must carry si retelele de cablu sunt obligati sa transmita canalele din lista respectiva. Daca n-o sa ajunga la o intelegere, de la 1 iulie sigur o sa fie scos si din grila Digi cablu

Neinteresant !! Master
    Posts Thanks / Likes

Ok.....se pare ca doar RCS-RDS nu negociaza pentr Liga1.....bine ca am digisport HD 1,2.....ba frate sunteti chiar penibili !
    Same shit,different day !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Rabdare!Liga va fi la toata lumea.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by neo25_gsm View Post
    Ok.....se pare ca doar RCS-RDS nu negociaza pentr Liga1.....bine ca am digisport HD 1,2.....ba frate sunteti chiar penibili !
    sper sa nici nu negocieze pentru tiganeala asta de campionat. La aceeasi bani ar putea cumpara linistiti cam ce e mai bun deafara. Ar putea chiar mari nr de canale de sport si eventual un canal cu sporturi mai ciudate care nu costa mare lucru iar cind nu e fotball macar ai ce vedea live nu reluari de meciuri. Badminton tenis de masa squash barci cu motor si alte sporturi nautice australian rulles spoturi ciudate din asia gen footvolley. Nu stiu cita lume s-au uita dar macar ar putea oferi ceva interesant ca alternativa la tiganeala romaneasca si ma indoiesc ca toate astea ar costa atit de mult incit sa nu-si permita.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Daca nu se inghesuie firmele sa le introduca in grila(cu plata ori fara),cred ca pe la jumatatea campionatului incep sa le dea ,,moca'' 5-6 meciuri,ca altfel...
    Oricum am inteles ca Look Plus o sa transmita pentru toti clientii meciurile la liber,asa ca...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

3 din 9 in prima etapa....

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default o parere buna

Quote Originally Posted by terrabyte View Post
    sper sa nici nu negocieze pentru tiganeala asta de campionat. La aceeasi bani ar putea cumpara linistiti cam ce e mai bun deafara. Ar putea chiar mari nr de canale de sport si eventual un canal cu sporturi mai ciudate care nu costa mare lucru iar cind nu e fotball macar ai ce vedea live nu reluari de meciuri. Badminton tenis de masa squash barci cu motor si alte sporturi nautice australian rulles spoturi ciudate din asia gen footvolley. Nu stiu cita lume s-au uita dar macar ar putea oferi ceva interesant ca alternativa la tiganeala romaneasca si ma indoiesc ca toate astea ar costa atit de mult incit sa nu-si permita.
    Interesanta parerea ta. Poate si la RDS cineva gindeste asa. Liga1 e ca o momeala,toti o vor putin se uita. Am un DEJA VU legat de liga 1...se numea Telesport...nu a ramas nici mira din ea. Degeaba are digi ligi de fotbal grele....nu are liga 1.zau ca nu inteleg.e bun publicul sa fie masa de manevra pentru domnii din fotbal. Ca upc da ceva.ca rds altceva. Ca dolce altceva. Avem optiuni,numit net sau dth. Fie ca esti in vest(unguri,sirbi) sau dth. Ma uit la formula1 la RTL, comentarile penibile si foarte subiective de la tvr m-au gonit la M1(ungaria) si PTC(serbia). Drept e ca iti cere o lb straina (ce bune erau RTL,RTL2,VOX,PRO7 in ani 90..sau canalele mediaset. DSF...zdf..), la formula1 RTL sint mega profi. Dar ma intind la vorba. Eu sint pentru ceea ce spui,diversitate in transmisiunile sportive.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Dupa parerea mea cea mai buna solutie ar fi o adaptare a paketului bein sport arabesc desigur cu comentariu si pentru romanul de rind, dar si posibilitatea de a avea comentariu original. Cu un megapaket sportiv de 10 - 15 programe care acopera cam tot ce vrei din sportul actual ai putea intra ca optiune separata pe fiecare dth. Nu cred ca amatorii de sport nu ar scoate banii daca ar stii ca in acel packet gasesc cam tot ce i-ar putea interesa.
    Dar traim in romania si singurul mod de a diferentia si a atrage abonatii spre propria retea sunt canalele de sport proprii sau scarba creata de problemele avute cu unii operatori sau lipsa de alternative.
    Unii ii asteapta pe americani altii pe rusi, io unu astept sportul sa vina si la noi de la arabi care dupa cum se vede cumpara tot de peste tot si au si niste preturi destul de rezonabile.

Neinteresant !! Master
    Posts Thanks / Likes

Pe mine nu ma intereseaza arabi,maghiari etc...eu vreau Liga 1 Fara suparare.
    Same shit,different day !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

pai cit timp a dat RDS liga 1 in propria retea moca, era ok...sint curios citi de la UPC vor plati separat ptr pachetul fotbalextra dupa luna moca...atunci cind daca nu suni , ramine activ ca si optiune. ce draguti isi dau interesul sa-ti ia bani.asa facea si RTC cind a pus cu japca axn-urile,vh1 si sport klub cu 1 euro+tva in plus.si tot asa spunea intr-o epistola catre abo ca daca nu ii suni ei considera ca vrei pachetul care era initial normal sa il ai dar cu 1 eur+tva suplimentar.
    "nu cred ca esti prost, ma tem ca stiu"- Ilarion Ciobanu - Petrolul,pruncul si ardelenii - 1981

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

daca vrei cu adevarat poti
    data viitoare cind platesti abonamentul mergi la caserie si fa o cerere sa-ti introduca cele 2 canale dar specifica sa o faca intr-un packet special pentru care esti dispus sa platesti suplimentar.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)