Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4

Thread: Virusi in Vu+?

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Virusi in Vu+?

Am intrat de pe calculator direct pe harddisk-ul din Vu+ Uno si in orice folder pe care il accesam kaspersky imi gasea cate un fisier pif sau exe cu denumirea acelui folder spunandu-mi ca e virus. Mai apoi am constatat ca si calculatorul incepuse sa mearga greu. Acum ma pun la reinstalat windows. Ce naiba s-a intamplat oare?
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

GOLAN Expert
    Posts Thanks / Likes

vezi sa nu fi avut hdd-ul de la VU in share ..deschis si cineva sa fi profita de asta .. sa fi nu scris in folderele libere la scriere , propriul lui cod .

VU ruleaza linux .. si doar cineva care poate ghicii parola de root poate manipul a sistemul (bine daca e cineva rau intentionat poate gasi o portita sa iti intre pe sistem ) dar... Mai degraba cred ca ai avut samba deschisa la shareuiala si cine ti-a gasit-o si-a pus virusi pe HDD ..
    evident ca windowsul se poate dupa aceea sa fi rulat cod de pe HD-ul VU-ului ..
    #N# ( : EU sînt ca şi tine ... inventez.eu ...sînt de fapt chiar TU : )

Stii, am fost crescuţi să credem că toţi sunt egali, că nu eşti mai bun decât altcineva.
    Bineînţeles că asta e o minciună.
    Unii sunt mai buni decât alţii şi cei ce recunosc ce-i face mai buni şi învaţă să exploateze asta, sunt cei ce reuşesc.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

ce fisier ti-a gasit KAV? da-ne detalii
    Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
    La fel si cand esti prost ...
    __________________________________________________ _____________________________________________

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

fisiere .scr cu numele fiecarui folder in care se afla. Acum mai nou vad ca nici nu imi mai decripteaza canale. O fi tot de la astia, nu stiu ce sa zic. Maine il scot din receiver si il bag in pc la scanat total. Totusi am reinstalat imaginea in Vu am pus totul pe curat si nu mai merge deschis decat fta. Reteaua e ok si nu vrea deloc.
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)