Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Liga I se va vedea pe RCS. Un euro n plus la fiecare abonament

Look Tv si Transilvania Live se vor regasi in grila RCS-RDS, in aceasta vară, conform editiei tiparite a ziarului Gazeta Sporturilor.
    Acum cateva zile, firma Intel Sky Broadcast a virat deja in conturile LPF prima tranșă de bani in conturile ligii.

Toate societatile de cablu au avut timp aproape o saptamana ( la inceputul lunii aprilie ) să trimită ofertele pentru retransmisia cu plata in propriile rețele. Din informatiile media din piață, RCS-RDS a fost primul care a acceptat sa retransmita cele doua televiziuni si ar percepe 1 euro in plus la fiecare abonat, conform Gazetei Sporturilor.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Multumim RCS...cu rabdare intotdeauna se fac lucruri bune.
    Rapidist pur singe...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu cred. Eu nu sint de acord, nu ma intereseaza sportul. Sa faca pachet separat si sa plateasca paulino.
    SHALOM

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Oricum o să facă pachet separat
    Eu sunt curios ce o să se intmple cu cele 2 canale țigănești după ce se termină.......sportul
    ----------------------------------------------

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by isr2002 View Post
    Nu cred. Eu nu sint de acord, nu ma intereseaza sportul. Sa faca pachet separat si sa plateasca paulino.
    Corect frate sa platesc...numai pitigoii platesc...cei mai multi stiu de ce.
    Rapidist pur singe...

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

De ce platesti moo?
    Rapidu e mort......demult

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca va fi optional sant sigur ca 80% nu o sa plateasca.Campionatul intern mai e interesant doar pentru microbisti care nu cred ca sint mai multi de 20%.
    Daca va fi obligatoriu se lasa cu scandal din partea majoritatii.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by laur69 View Post
    De ce platesti moo?
    Fotbalul adevarat se vede la Sky Italia.
    Poate ma ajuti http://www.rdi-board.com/threads/150...tru-Sky-italia
    Rapidist pur singe...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by scary View Post
    Look Tv si Transilvania Live se vor regasi in grila RCS-RDS, in aceasta vară, conform editiei tiparite a ziarului Gazeta Sporturilor.
    Acum cateva zile, firma Intel Sky Broadcast a virat deja in conturile LPF prima tranșă de bani in conturile ligii.

Toate societatile de cablu au avut timp aproape o saptamana ( la inceputul lunii aprilie ) să trimită ofertele pentru retransmisia cu plata in propriile rețele. Din informatiile media din piață, RCS-RDS a fost primul care a acceptat sa retransmita cele doua televiziuni si ar percepe 1 euro in plus la fiecare abonat, conform Gazetei Sporturilor.

Se pare ca nu: http://www.gandul.info/stiri/rcs-rds...entei-12664684
    Last edited by palink; 29th May 2014 at 19:46.
    Sa nu ai incredere in cineva care sangereaza 5 zile si nu moare

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Tare faza
    Pariez că nici un dth n-o să retransmită cele 2 gunoaie tv....de cabliști nici nu mai vorbim.....la 1 euro/abonat

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Look TV şi Transilvania Live se află pe lista televiziunilor "must carry", care sunt obligatorii la retransmisie pentru toţi cabliştii din Romnia, n conformitate cu Legea audiovizualului. Look TV se află pe locul 21 pe această listă, iar Transilvania Live se află pe locul 26, conform documentului publicat pe site-ul Consiliului Naţional al Audiovizualului

tot la:http://www.gandul.info/stiri/rcs-rds...entei-12664684
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Păi n-au cerut scoaterea din mustcarry

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

salutare tututor ! eu sunt la focus,SI VA SPUN DOAR ATAT: daca sunt sunat , sau imi bat la usa sa imi ceara nu 1 EUR nu 50 chiar si 20 de centi sa ceara pe circul de liga 1 le rad in fata , ii injur si ii alerg , exact in ordinea prescrisa! eu tot nu inteleg cum au dat rds 100 de milioane de euro(pe putin) pe acest circ denumit liga 1 asa zis campionat de fotbal ! ei chiar cred ca poporul mai poate fi mintit cu TEMBELIZORUL?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yo3fuu3 View Post
    Look TV şi Transilvania Live se află pe lista televiziunilor "must carry", care sunt obligatorii la retransmisie pentru toţi cabliştii din Romnia, n conformitate cu Legea audiovizualului. Look TV se află pe locul 21 pe această listă, iar Transilvania Live se află pe locul 26, conform documentului publicat pe site-ul Consiliului Naţional al Audiovizualului

tot la:http://www.gandul.info/stiri/rcs-rds...entei-12664684
    A cerut si daca nu a iesit inca or sa iasa din lista must carry !

Quote Originally Posted by laur69 View Post
    De ce platesti moo?
    Cel mai bine se vede de pe stadion si asa banii platiti "se duc la echipa" teoretic....
    Fie ca vrei sa vezi pe Botosani, Navodari sau pe 5teaua, Craiova, pe noul Fc Arges Clinceni sau noul Rapid Concordia etc.... ORICUM PLATESTI .

Rapidul pentru mine nu o sa moara niciodata , fie ca merg si in liga 5 si o luam de la inceput (vezi exemplu Timisoara, echipa suporterilor care parca a promovat in liga 3), eu de fiecare data cand am timp si pot merg pe stadion sa ma relaxez (desi plec nervos de fiecare data) .

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Fiecare incearca , vorba aceea - prost nu est cel care , ci cel care da - si pt. ''circul'' ligii 1 nu se merita nici 25 de eurocenti , mai ales la cate ''manarii'' se fac
    Cat despre cele doua prg. tv daca sunt in lista ''must carry'' si mai cer si bani pe deasupra , deja se poate constitui o ilegalitate
    Insa in RO si fotbal , acestea sunt ceva la ''ordinea zilei'' si de aceea numai mari nimic la noi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)