Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Probleme Canal+ Spania...

Conform legii spaniole C+ Espana nu-ti mai pot baga pe gat receptorul lor iPlus pentru care si percep o chirie maricica si tu ca si client cand iti comanzi abonamentul de la ei poti opta pentru decodorul tau. Asta e treaba oficiala. Si acuma vin betele-n roate... Oficial eu nu stiu nici un receptor sau CAM cu Nagra 3 nededicate special vreunui operator, deci singura solutie sa ai deja pregatit inainte de instalare un receiver al tau cu un emulator pe el. Alta solutie ar fi in momentul can comanzi abo sa zici ca detii un CAM Aston Seca si atunci sunt obligati sa iti trimita un card Mediaguard dar HD-urile nu sunt decat in Nagra 3. Astept raspunsuri prompte de la cei ce au experienta cu aceasta problema. Timpul pana la rezolvarea acestei probleme este luna august can reincep campionatele. Receptor in care va fi introdus cardul de C+ este Vu+ Duo2 care sa dea sharing intern in casa pentru inca o camera sau doua in care se afla alt(e) Vu+ .

In The Matrix Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca poti opta pentru un alt receptor inseamna ca acest card N3 nu mai este imperecheat ? nu mai exista rsa bk ? nu trebuie introduse aceste date in oscam ?

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Pai este ciudata problema. Ei sunt obligati sa te lase sa optezi pentru orice tip de receptor/cam vrei tu dar pe piata eu nu stiu sa existe vreun receiver/cam nededicate pentru N3. D-aia as dori sfatul unor profesionisti care au experienta in aceasta problema, mai ales la C+ Spania. Din ce am inteles ei iti vor cere seria la receiver/cam ca sa iti faca imperecherea.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

? ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)