Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
    Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Recomandati-mi o tableta

Recomandati-mi si mie o tableta de la o firma serioasa, pretul maxim 300, care sa reziste macar 2 ani si sa fie compatibila cu stick-ul ZTE MF110 (nu ma intereseaza pe digimobil, alt operator, si nu vreau nici sa ii fac root). Vreau sa o dau cadou unei rude, care o va lega la net prin acest stick. Ce ma mai intereseaza este aspectul, ppi-ul si camera frontala.
    5W-4W-3,1E-5E-9E-10E-13E-16E-19.2E-39E-42E-45E-46E-52E

Digi Cablu/Digi Satelit Extra complet/Tivusat/UPC Optim HD
    ATX-91 + LNA177
    Yagi 3elemente vertical + dipol deschis orizontal @10m 87.5-108.0 FM
    My Youtube channel

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Sfatul meu este sa cauti modele cu 3G incorporat , astfel vei scapa de compatibilitatea/recunoasterea stick-ului 3G detinut cu respectiva tableta
    Din pacate astfel de tablete sunt cu 25-30% mai scumpe decat cele fara 3G incorporat , insa numai mergi la ''noroc'' cu ce ti-am scris mai sus
    In plus din cate am citit pe alt forum de specialitate tabletele Samsung de 7'' fara 3G incorporat , au prb. cu ''recunoasterea'' stick-urilor 3G pe usb
    In rest , cauta sa aibă 1Gb de ram si nu 512Mb , fiindca se va cunoaste in practica diferenta , ce diagonala vrei , ce rezolutie , ce tip de procesor , ce dotari/conectori vrei sa aiba , ce versiune de android s.a.m.d
    Du-te pe shopmania si da o cautare dupa tablete cu 3G si vezi ce iti gaseste si apoi tii cont de ceea ce ti-am scris mai sus

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Fratello innesat,sunt 2 tipuri de tablete, Ipad și ...altele

Din gama altele,samsungurile sunt cele mai trompete
    ----------------------------------------------

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Prefer mai bine altele , decat ''limitata'' Ipad
    In general produsele Apple sunt ''concepute'' sa interactioneze doar intre ele sau cu softul lor proprietar Apple

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Ipad pica din start, persoana in cauza are deja un iphone 5, pe care regreta ca l-a cumparat. Vazusem un LG G Pad 8.3, dar nu am avut timp sa sap mai mult. Oricum, designul este pe primul loc, apoi compatibiliatea stick-ului de la zte sau eventual sa fie si 3g tableta, dar sa primeasca sim-ul normal. Stiu, e cam dificil de gasit ce caut, dar ii datorez multe favoruri persoanei si stiind de dorinta ei, am zis sa-i fac o surpriza cu treaba asta.

Samsung nu prea stiu ce sa zic, am avut un galaxy tab, de fapt a fost prima mea tableta, si mi-a lasat un gust amar. Se comporta mai bine chinezariile ce le am acum acasa, una de la Mediacom si alta de la Grundig

In continuare, astept recomandarile voastre, poate @javrica intra si citeste topic-ul.

ATX-91 + LNA177
    My Youtube channel

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Cu riscul de a fi ''injurat'' de catre unii dintre voi , am ''avut'' un Allview de 7'' din prima generatie ( acum i-am dat-o lui nepotu ) de care per ansamblu am fost multumit de ea
    Are hdmi ( putine modele au hdmi ) , versiunea cu 1Gb ram ( nu 512Mb ) si restul - http://www.allview.ro/produse/droser.../specificatii/

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

@innesat91
    Cred ca o solutie simpla si ieftina este o tableta LG G-Pad 8,3 sau un Nexus 2013 7' si un router cu port usb compatibil cu stickul tau.Daca ai rabdare citeste cite ceva pe computergames.Acolo am citit cate ceva si mi se pare varianta cu routerul separat + stick , ieftina si mai ales comoda.

f11

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by innesat91 View Post
    Ipad pica din start, persoana in cauza are deja un iphone 5, pe care regreta ca l-a cumparat.
    Băh,tu compari ipon 5 cu ipad
    Dacă te prind iți dau o bătaie copilu de nu te vezi...
    Quote Originally Posted by lupull View Post
    Cu riscul de a fi ''injurat'' de catre unii dintre voi , am ''avut'' un Allview de 7'' din prima generatie
    Allview dă clasă la samsung e clar

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Inseamna ca recomandarea ta pentru Ipad e tot la ''misto'' ca si ultima afirmatie facuta de tine

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lupull View Post
    Inseamna ca recomandarea ta pentru Ipad e tot la ''misto'' ca si ultima afirmatie facuta de tine
    Lupulle,ca să știi ce inseamnă ipad tre să deții unul....prietenii știu de ce
    Cnd am zis că există 2 tipuri de tabletă vorbeam serios....

In afară de ipad celelalte sunt o GLUMĂ cu litere mari...
    Am avut și samsung....după 4 zile l-am măritat...moka
    Am avut și allview.......după 1 săptămnă l-am dat cadou la un prieten.....sărac

Acum am un ipad 3....gs,care il dețin de 2 ani,și n-are rost să zic cum merge și la ce il folosesc...

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Ipad si ''gratis'' daca as primi , tot nu as fi interesat
    Am destui colegi care detin produse Apple si ce am scris nu am scris dupa ''auzite'' , ci de ce m-am ''lovit'' cnd a trebuit sa ii ajut la copieri s.a
    Multi dintre colegi mei cu astfel de device-uri , doresc sa scape de ele din cauza ''limitarilor''
    Oricat ai fi tu de ''multumit'' nu ma poti convinge ca Ipad-ul este - number one - cel putin in fata android-ului sau a tabletelor cu android
    Decat sa dau ''un sac de bani'' la propriu si apoi sa ''injur'' ca nu pot face cutare sau cutare operatie intre tableta si pc fara nu stiu ce soft sau ceva asemanator , mai bine o tableta cu android si 3G incorporat , am scris mai sus de ce cu 3G incorporat
    Androidul este foarte ''prietenos'' atat cu alte device-uri cu android , cat si cu Windows , netrebuind sa instalez/folosesc doar anumite softuri s.a.m.d
    Oricum pe plan mondial se observa ''decaderea'' Apple , noroc ca in ceasul al doispelea au inceput sa scoata/diversifice din produsele lor si la preturi mai ''accesibile'' , fiindca altfel...........
    - Oare de sunt multi posesori de Iphon-uri/Ipad-uri care vor sa treaca pe android ?

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

sa ''injur'' ca nu pot face cutare sau cutare operatie intre tableta si pc fara nu stiu ce soft sau ceva asemanator
    La ce ai scris tu aici,habar n-ai cum arată un ipad pe dinafară ce să mai zic pe dinăuntru...

Auzi la el........operație intre tabletă și pc.........pffffffffffffff

Unde ești blabă să-l banezi?

Administrator Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

hai , hai .... ontopic !
    MAGAZINE ONLINE LA CHEIE - DEMO - WWW.DIGICART.RO - Magazine online la cheie in 24 de ore, sisteme de plata integrate, module de curierat integrate.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Bun, deci pana acum am ca varianta doar LG G Pad-ul la care deja ma gandisem, doar ca persoana in cauza ar fi mai greu sa o convinga sa renunte la modem-ul usb si sa treaca la unul wi-fi.

Mai astept si alte propuneri, nu ma grabesc la achizitie.

moo laure, pentru mine singurul Iphone adevarat a fost 4s-ul.

ATX-91 + LNA177
    My Youtube channel

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by laur69 View Post
    ........sunt 2 tipuri de tablete, Ipad și ...altele
    Sunt 100% deacord, daca pe segmentul telefoanelor mobile apple au fost ajunsi din urma de concurenta( si aici este discutabil), la capitolul tablete iPad este de ne egalat.
    Daca vrei trompeta, macar cumpara una cu 3G, eu nu stiu de ce te complici cu modemul exterm.
    Daca vrea sa aibe net portabil poate face hotspot din tableta, e mult mai simplu decat sa conecteze modemul la tableta si sa se roage la divinitate sa functioneze.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)