Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Anomalie la subtitrari in retea

Am un LG LA620 cu dlna. Am un Egreat care are si el dlna.Hdd-ul este cuplat la Egreat,pe usb.Eu vreau sa vad filmele cu playerul tv-ului cu dlna ca este f comod si folosesc o singura telecomada.Am tras un film care nu avea subtitrare, pe care am pus-o eu de pe net in acelas folder, cu acceasi denumire.Daca ma uit la film de pe playerul tv-ului se vede perfect dar fara subtitrare.Daca vad un film care are subtitrare inclusa in film, merge.Daca vad un film care a fost downladat cu subtitrare atasata , iar merge.Daca scot hdd-ul si-l pun direct in tv, se vede subtitrarea. La fel daca fac play din Egreat, merge subtitrarea.Deci nu merge decat cand copiez eu subtitrarea in folderul respectiv. Care sa fie problema ?

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Trebuie sa meargă .folosesc același sistem cu tv lg tot prin DLNA .
    Subtitrarea sa nu conțina un caracter in plus fata de film.
    Unele servere DLNA trebuiesc restartate dupa ce se pun fisiere noi in ele, ca sa le poate vedea televizorul.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Exact asa apare si la mine,la fimele care le downladez si care au deja subtitrarea atasata sau inclusa in film. Dar la cele care nu au subtitrare, si o pun eu, nu merge.Chiar acum am mai verificat. Numele subtitrarii este identic. M-am uitat de 100 de ori. Dovada e ca merge de pe player, ca altfel nu mergea.Incearca si tu, trage un film care nu are subtitrare, si pune-i una de pe net si vezi daca merge.Daca fac play la filmul cu pricina prin dlna cu calculatorul vede subtitrarea

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Merge fără nici o problema ,eu am serverul dlna pe un receptor de satelit "vu plus".
    In special la seriale pun subtitrari separat .
    Cred ca este ceva din serverul DLNA . Încearcă sa dai un restart la server dupa ce pui sub .

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Am resetat, am scos din priza, nimic.Am pus acelas film pe laptop si am facut play din tv prin dlna, acelas lucru. Am pus alta subtitrare si tot nimic.Singurul lucru comun e reteaua si TV-ul.Am un Lg LA620. Tu ce ai? Deci scot din ecuatie mediaplyerul, ca de pe laptop e la fel.Nu mai stiu ce sa fac

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)