Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Perchezitii la LPF, procurorii au descins in aceasta dimineata lin mai multe locatii!

Perchezitii la LPF, procurorii au descins in aceasta dimineata lin mai multe locatii! Prejudiciul estimat: 3 mil €

UPDATE: Politia Capitalei si procurorii DNA se afla in acest moment si la casa lui Dumitru Dragomir, fostul presedinte al LPF

Probleme pentru conducatorii Ligii Profesionist de Fotbal, care s-au trezit in aceasta dimineata cu Politia la usa, noteaza cotidianul Gazeta Sporturilor.
    Potrivit sursei citate, la aceasta ora, Politia Capitalei, sub coordonarea Parchetului de pe langa Tribunalul Bucuresti, si cu sprijinul SRI, face 11 perchezitii, in Bucuresti si in judetul Ilfov, si pune in aplicare sapte mandate de aducere pe linia combaterii infractiunilor de delapidare si spalare de bani.
    Actiunea demarata de procurorii anticoruptie si de Politia Capitalei vizeaza un dosar penal ale carui capete de acuzare sunt: evaziune fiscala, delapidare si spalare de bani.
    De asemenea, persoanele vizate ar fi savarsit infractiuni in legatura cu vanzarea drepturilor de televizare ale unor meciuri din Liga I, in anul 2011.
    RAMAI PE WWW.SPORT.RO pentru detalii

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Mai bine mai tirzu decit nicodata.

Politistii au facut, luni, 11 perchezitii in Bucuresti si Ilfov, printre care si la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal, fiind vizate sapte persoane suspectate de evaziune, delapidare si spalare de bani, cu un prejudiciu de trei milioane euro, intr-un dosar privind vanzarea drepturilor de televizare a unor meciuri din liga I de fotbal, transmit agentiile Mediafax si Agerpres. Potrivit Politiei Romane, ancheta vizeaza meciurile din perioada 2011-2013, iar evaziunea fiscala este estimata la 3 milioane de euro. Politistii pun in executare 7 mandate de aducere a unor persoane in acest caz.

"Numai mancatorii de rahat pot sa creada ca am furat. Asta e cearta mea cu televiziunile. Toata lumea vorbeste, dar asta este. Eu n-as crede ca voi fi retinut la finalul zilei, iar eu sunt oracol. Abuzuri se mai fac, dar retineti ca eu am documente. Sunt acoperit de hartii cat traiesc si de pamant dupa ce mor", a declarat Dumitru Dragomir, la iesirea din propria casa.

http://www.hotnews.ro/stiri-esential...or-meciuri.htm

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by olddeath View Post
    eu sunt oracol. Abuzuri se mai fac, dar retineti ca eu am documente. Sunt acoperit de hartii cat traiesc si de pamant dupa ce mor", a declarat Dumitru Dragomir, la iesirea din propria casa.
    Cred ca i s-a virusat oracolul, tocmai a fost retinut, saracul om nevinovat..
    Ca trece tineretea, nu-i mare paguba...
    Problema e ca trece si batranetea...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

toti cand ajung la Mititica is cei mai NEVINOVATI

si cand te gandesti ca la cati bani are cand intri la parnaie parca ai da toti banii din lume sa nu fii acolo... hehe

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

"Sunt fericit !
    Si ma simt bineeee!
    Mi-ti-caaa, la bru-ta-rieeee!"

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Mai actuala ca niciodata, vizionara postare "omagiu fierbinte" din 2006

http://www.rdi-board.com/threads/280...ir-60-de-ani-!

Si din partea mea, un sincer "La (cat mai multi) ani, mitica !", alaturi de prietenii meeemeee si jiji

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Noutati in cazu`samsarului asta A iesit de la parnaie? Mai sta ... la control

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)