Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

Default Akta cumpărată de RTC ?

O fii adevărat ? Aici așa se spune ... http://www.mediaddict.ro/dcs-a-semna...vanzarea-akta/ , parcă s-a mai ncercat cndva varianta asta !

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai io stiam ca au cumparat deja cu multi ani in urma
    ----------------------------------------------

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Aia a fost pentru DTH, dar se pare ca vor sa vanda toata taraba http://www.medierenet.ro/2014/04/03/...sa-la-vanzare/

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Păi moo artic,de dth se vorbea mai sus........wright
    ----------------------------------------------

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Da, aia cu Romtelecom este veche din 2010 parca atunci au dat DTH-ul, auditul cu Ernst & Young se face pentru restul retelelor.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

poate vor sa cumpere ceva retele de cablu ale akta

Posts Thanks / Likes

Cred că am greșit eu ... cnd am citit ..., nsă s-a umblat recent pe site-ul lor și la o căutare pe Google am fost indus n eroare . nsă ar fi posibilă și o astfel de mișcare , nu cred că DCS va mai rezista mult timp pe piață !

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Compania de audit şi consultanţă Ernst & Young (EY) a primit mandat de la fondul de investiţii Pinebridge să gă*sească un cumpărător pentru Digital Cable Systems (DCS), cel mai mare jucător de pe piaţa de cablu TV care nu este afiliat unui grup internaţional, au declarat pentru ZF mai multe surse de pe piaţa de telecom.
    Anul tre*cut compania, care operează prin brandurile AKTA şi Dial Telecom, avea peste 350.000 de abonamente pentru TV, net şi telefonie fixă. Pinebridge are circa 65% din DCS. EY are mandat să construiască şi să gestioneze camera de date, să primească ofertele şi să asiste acţionarii, au precizat mai multe surse pentru ZF. Contactaţi de ZF, re*pre*zentanţii EY nu au comentat informaţia.

Procesul este ncă la nceput, iar Pinebridge nu presează pentru un exit rapid n condiţiile n care mizează pe o tran*zacţie de 200-250 mil. euro pentru DCS, potrivit datelor ZF.
    Dinu Malacopol, CEO al DCS, nu a dorit să comenteze informaţia. Putem să luăm n con*siderare un proces com*petitiv de evaluare şi dacă rezultatul procesului de evaluare va fi interesant, să ne gndim şi la un exit. Astăzi ncă nu este demarat un proces care să ducă la un exit n viitorul imediat, a declarat Malacopol.
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cipaul66 View Post
    Cred că am greșit eu ... cnd am citit ..., nsă s-a umblat recent pe site-ul lor și la o căutare pe Google am fost indus n eroare . nsă ar fi posibilă și o astfel de mișcare , nu cred că DCS va mai rezista mult timp pe piață !
    rezista bine merci,sunt zone unde nu au nicio o concurenta pe segmentul de internet rural.

Posts Thanks / Likes

Și totuși angajații au fost anunțați că trebuie să-și caute de lucru , asta am aflat acum cinci minute din gurița unui angajat . Vnzarea este prevăzută undeva n a doua jumătate a anului (august-septembrie) ..... Oricum este ceva mai mult dect un simplu zvon .

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cipaul66 View Post
    Și totuși angajații au fost anunțați că trebuie să-și caute de lucru , asta am aflat acum cinci minute din gurița unui angajat . Vnzarea este prevăzută undeva n a doua jumătate a anului (august-septembrie) ..... Oricum este ceva mai mult dect un simplu zvon .
    pai daca va fi cumparata de rtc ,nu va mai avea nevoie de angajati?asta e o prostie ,sa i spui unui angajat ca vinzi firma si va fi concediat.Ala poate sabota intreaga retea

Posts Thanks / Likes

Li s-a spus discret să se orienteze ... spre alte locuri ! ... Indiferent cine va cumpăra ... efectul va fi același !

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu sper sa ii cumpere cei de la RCS, au o grila mai buna decat cei de la Next-Gen, din cate stiu cei la Romtelecom au cumparat doar BOOM si AKTA Satelit, pe partea de CATV cei de la NEXT GEN si DCS au inghitit firme mici cu un numar mic de abonati, sub 30 mii.
    Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
    Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)