Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default RoomScan - extraordinar!

Am gasit azi pe net cate ceva despre app-ul asta si mi se parea interesan. L-am instalat si surpriza, chiar functioneaza, faci planul camerelor inclusiv mase (dimensiuni). Functioneaza aproape perfect, la masurat/desenat holul cea mai mare eroare a fost de 3 centimetri, in sufrageria care are 2 pereti in unghiu a gresit cu vreo 7 cm la o lungime de 6 metri si unghiurile au fost calculate perfect. Pentru cei cu ceva timp liber, incercati-o neaparat este super interesanta, si hol cu 13 colturi a desenat perfect inclusiv dimensiunile.

Versiunea non-Pro e gratis in AppStore

Aruncati o privire aici, functioneaza pe bune:

19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Pentru androizi app-ul se numeste MagicPlan
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Tu ai facut-o ruk22 ? Am avut-o mai demult,dar m-a dezamagit,avea erori,daca masori camera de trei ori o sa primesti 3 sume diferite,plus ca daca bine imi amintesc era limitat numarul de camere pe care l-e poti masura iar dupa aia trebuia sa cumperi nu'stiu ce uniti,nu mai stiu exact dar nu e chiar asa de extraordinara ...

Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Am si scris, varianta non-pro e free deci o poti incerca. Rezultatele depind de mai multi factori, in primul rand telefonul, miscare trebuie sa fie cam in acelasi ritm dar astea-as nimicuri. Eu raman fascinat de exactitatea "masurarii" iPhone 4S cu iOS 7.0.4, azi am facut o demonstratie la lucru si nimeni nu credea ce bine "masoara". Am masurat o baie cu WC si nisa pentru dush, majoritatea peretilor au fost masurati EXACT, unul avea eroare de 1 cm, adevarul ca nu era complexa baia. In varianta free ai 4 sau 5 masuratori libere dar le poti apoi sterge si ai tot timpul incercari practic la infinit.

Cand am zis ca e extraordinara nu m-am referit ca de acum nu va mai fi nevoie de CAD sau alte softuri de gen, ma refeream doar la concept si functionare. Pt a masura cata vopsea iti trebuie sa vopsesti peretii sau cat covor ajunge oricum...
    19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Cea mai tare "aplicatie" pentru masurat, merge pe orice sistem de operare
    [IMG]www.metatools.ro/files/catalog/r/u/ruleta-8m-stanley.jpg[/IMG]
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

.......................
    SHALOM

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)