Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Popescu: "Mă ajută politicul, i voi bate pe moldovenii ăştia"

Dragomir continuă seria dezvăluirilor Dialog incredibil nainte de alegerile FRF! Popescu: "Mă ajută politicul, i voi bate pe moldovenii ăştia"

Inca o dovada ca G.Popescu sta prost cu "mansarda"

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/drag...ia-421988.html

Gică Popescu a fost condamnat la nchisoare n Dosarul Transferurilor pentru 3 ani, o lună şi 10 zile chiar naintea alegerilor FRF, iar Răzvan Burleanu i-a luat locul lui Mircea Sandu la şefia Federaţiei.
    n campania pentru alegerile FRF, Gică Popescu era sigur că va deveni noul preşedinte. Chiar Dumitru Dragomir a postat pe site-ul său oficial,oracoluldelabalcesti.ro, un dialog incredibil care ar fi avut loc ntre Gică Popescu, Mircea Sandu, Anghel Iordănescu, Adalbert Kassai şi Dumitru Mihalache. Fostul preşedinte LPF susţine că discuţia a avut loc n biroul lui Mircea Sandu de la Casa Fotbalului.
    Sandu l-a avertizat pe Gică Popescu pentru posibilitatea să fie condamnat la nchisoare, dar fostul internaţional nici nu a vrut să audă de aşa ceva, susţinnd şi că are susţinerea politicului. Preşedintele onorofic al FRF le-ar fi propus lui Iordănescu şi Kassai să depună dosare pentru alegeri, dar Popescu i-a ameninţat din nou şi le-a transmis că nu vor mai face parte din echipă dacă vor lua această decizie!
    Şi Nicolae Bănicioiu, fostul ministru al Sportului, a fost inclus n dialog.
    Mai jos este dialogul incredibil care a avut loc ntre Popescu, Sandu, Iordănescu, Kassai şi Mihalache!
    Mircea Sandu (către secretară): Hai, dragă, i-ai servit cu cafea? Mai aşteptăm pe cineva? Cheamă-l şi pe Gică, vezi că e pe la Bela (Kassai, n.n.). Spuneţi-le că nu am prea mult la timp la dispoziţie, pentru că mă duc la spa, la Mogoşoaia.
    Mircea Sandu: Trebuia să-l invitaţi şi pe Ilie Dumitrescu!
    Bela Kassai: Ce treabă are el cu ce discutăm noi aici?
    M.S.: Băi Gică, mi-a spus Bănicioiu că nu mai poate să meargă cu tine prin alte judeţe, că-l va lua n curnd de la sport. Hai să vedem ce am mai făcut. Bela, ai aranjat totul la Braşov?
    B.K.: Da, am aranjat totul cu Goga, dar trebuie să-i dăm ceva lovele.
    M.S.: Vorbeşte cu Filimon (trezorierul FRF, n.n.) şi să avem tot ce ne trebuie, vezi să nu lipsească ceva. Gică, să-ţi faci un speech, vezi că nu nţeleg ei multe, dar trebuie să-i cucereşti. Aceşti preşedinţi ai asociaţiilor judeţene snt foarte importanţi.
    B.K.: Mai dă-i n mă-sa, că i rezolvă Goga. Nu te speria, Gică!
    M.S.: Ce faci, le prezinţi programul tău? Nu e rău, dar e cam subţire! Puiule, să fii şi tu pregătit să iei cuvntul.
    Anghel Iordănescu: Nu ştiu dacă pot veni, nu ştiu dacă mă lasă Gabi.
    M.S: Băi, veniţi toţi, că nu-i de glumit. Nu lăsaţi totul pe Bela. Gică, eu zic că e bine să-şi depună dosarele ncă unul sau doi pentru că, ferească Dumnezeu, nu se ştie ce se ntmplă cu procesul vostru.
    Gică Popescu: Ce să se ntmple, bre? Procurorul mi cere pedeapsă cu suspendare. Gata, s-a terminat, vedeţi doar ca statutul FRF să fie n regulă cu suspendarea asta!
    M.S.: Am consultat mai mulţi avocaţi şi totul e-n ordine. Eu zic să-şi facă dosare şi Bela Kassai, Iordănescu şi Meche.
    Dumitru Mihalache: Eu nu vreau, bre, domm preşedinte, că vin de la rugby şi mai iese vreun scandal
    B.K.: Eu nu-mi depun dosarul, pentru că am ncredere că Gică este deja preşedinte.
    M.S.: Bă, snteţi nebuni dacă nu vă luaţi nicio măsură de precauţie.
    A.I.: Eu am discutat cu Gabi (Gabriel Oprea, n.n.) de mai multe ori, chiar şi cu Gică, dar el zice că nu.
    G.P.: Dacă şi mai depune cineva dosarul de participare, nseamnă că mă trădaţi şi vreţi să mă trimiteţi la puşcărie. Nu vreau să aud de aşa ceva! Ce şi cum ne-am nţeles, aşa vă rog să rămnă. Toţi snteţi n echipa mea, n condiţiile pe care le-am stabilit.
    M.S.: Băi, Gică, nu-i rău să avem şi planul doi.
    G.P.: Fără planuri, dom preşedinte. Am lucrat prea frumos ca să pierdem.
    M.S.: Da, mă, dar ar fi bine să avem şi un plan B.
    G.P.: Am prea multe promisiuni, att din partea politicului, ct şi din judeţe.
    M.S.: Da, dar se pot ntmpla multe.
    B.K.: Se ntmplă pe dracu.
    A.I.: Nu-l bate nimeni pe Gică, mai ales că am vorbit şi cu Gabi, şi m-a asigurat că totul este OK.
    M.S.: Bine, bă, nu vreţi, nu vreţi! Dar un plan B ar fi trebuit să existe.
    G.P.: Vă repet: cine-şi depune dosarul, nu mai este n echipă cu mine! Eu voi concura singur mpotriva moldovenilor şi toată lumea de aici, din judeţe şi oamenii politici mi-au promis că mă sprijină şi snt siguri că voi fi preşedintele FRF.
    M.S.: Bine, băi, treaba voastră! Hai, că mă duc la sală! Puteţi rămne aici să mai discutaţi, şi-mi spuneţi şi mie mine ce-aţi mai rezolvat!
    Remember you are born to live.
    Don't live because you are born!
    Don't go the way life takes you...
    Take life the way you go!
    prays
    Happiness Lies In Your Own Hand...

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

A crezut prea mult si a cazut.

nuca de cocos Mentor
    Posts Thanks / Likes

toata tara e o :mafie ..............de asta traim bine
    OCTAGON SF4008 4K the best receiver enigma2 , VU+ultimo 4K,Vu+solo2,Xtrend9200 , Dream500 S , Sky Star HD2 , Antena 1.8 Circulara Al motorizata, Antena 1.6 Circulara Al Fixa Lnb Twin , 2 Antene 1.2 Ofset Fe Lnb Quad , Antena 1.0 Ofset Fe Lnb Quad , Focus Sat Full HD , FreeSat TVR HD

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Caracter adevarat !Deoarece este prea corect nu a avut loc sa antreneze in Ro!
    Scrisoarea lui Ladislau Blni pentru ministrul Justiţiei: Departe de mine gndul de a cere graţierea ori reducerea pedepsei pentru Gică Popescu

http://www.gandul.info/sport-miscare/scrisoarea-lui-ladislau-b-l-ni-pentru-ministrul-justitiei-departe-de-mine-gandul-de-a-cere-gratierea-ori-reducerea-pedepsei-pentru-gica-popescu-12305286
    Remember you are born to live.
    Don't live because you are born!
    Don't go the way life takes you...
    Take life the way you go!
    prays
    Happiness Lies In Your Own Hand...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)