Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Fransat / Eutelsat 5 West A @ 5 West

Intrebare odată cumpărat receptorul si cardul Fransat sunt pe viaţă nu trebuie plătit abonament lunar?
    Dacă da atunci dacă ştie cineva o sursa sigură de unde se poate procura? gen ebay sau altundeva

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Pe viata pana se schimba cardurile ...
    Sursa sigura .. orice shop online din Franta , Ebay din orice tara si multe altele .

http://www.ebay.co.uk/itm/PACK-Recep...item2584c20575
    DM-800 clona SIM201 bl84 , Cristor Atlas 100HD

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Si deobicei cand se schimba cardurile si de ce debinde schimbarea de carduri si cat de des se face

Old Men Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by banditata View Post
    Si deobicei cand se schimba cardurile si de ce debinde schimbarea de carduri si cat de des se face
    asta cu schimbatul cardurilor e pt a spune ceva... dar nimeni nu poate afirma cu exactitate asa ceva si nicaieri pe situl lor nu este o astfel de informatie, nici macar la nivelul de zvon.
    cardul de TNT SAT se schimba odata la 4 ani deoarece ii expira valabilitatea si acolo intradevar au trecut de la Via 4 la Via 5 dar nu pt FRANSAT. Eu cred ca sunt printre primii care si-au pus Fransat si chiar daca cardul este vechi, canalele HD chiar si cele adaugate recent functioneaza perfect ca sa nu mai vorbesc de celelalte...
    Pt cumparare sunt siturile online franceze, amazon franta sau prixmoinschere, mai sunt ceva online si prin spania dar si ebay franta.
    O varianta buna (pe care am testat-o deasemeni si functioneaza perfect) este si modulul Fransat cu cardul aferent care se poate baga in TV recent cu tuner satelit si scapi de un decodor in plus. (sau intr-un decodor cu CI+ atentie CIplus nu CI)

P.S. singura chestie, de bun simt, pe care o anunta furnizorul este ca in cazul unui pirataj masiv se pot schimba sistemele de securitate, nu ca pe la noi unde il schimba peste noapte si lasa clientii cu ochii-n soare (vezi cazul Max, Akta, Focus...). Asta-i valabil de regula pt TNT Sat unde se schimba cardul pe banii clientului odata la 4 ani (15 cu adresa de trimitere in Franta) si au si facut-o de la Via 4 la Via 5, dar ca sa schimbe pt Fransat gratis la atatia clienti nu prea cred, nici nu au o baza de date cu adresele celor care folosesc Fransat ca sa-i informeze... ar insemna sa schimbe si Modulele Fransat+Carduri prea scump pt o astfel de masura.
    ATLAS-urile deschid in EMU aceste programe la fel de bine ca si cardurile oficiale si mai ai si Free Serverele gratuite.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

daca esti din bucuresti intreaba la bucur obor la alfa star
    http://www.alfastar.ro/html/receptoa...t_id=Diva%20HD

Old Men Mentor
    Posts Thanks / Likes

nu discut pretul... dar am observat ca la acelasi pret este si SIMBA care este chiar mai bun (bine, primul este XENA). si intr-un caz si in celalalt sunt produse foarte calitative.( vezi o descriere AICI mai putin replicile de dupa thread pt care imi cer scuze...)

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Eu mi-am luat de pe ebay.fr receptor cu card la 130E si apoi am activat si BeIn sport HD. Receptorul e foarte simplut dar calitatea video este foarte buna (1080p) si are PVR. Partea cu HbbTv o vad pe Duo2 dar parca Aston are o varianta de receptor care are HbbTv.
    O oferta gaseti si aici http://www.tvcorner.com/index.php/cPath/21_202_294 (merge si cu CI+) - la ei mi-am activat BeIn sport.

Old Men Mentor
    Posts Thanks / Likes

Pentru ca tot veni vorba de TNT francez, exista o aplicatie Android care permite vizionarea programelor TNT cu ajutorul unui smartphone sau tableta (android bineinteles)(neverificata inca din lipsa de timp).
    Aceasta o puteti descarca de AICI

Pentru cei care o au cu limba araba, dar printre care si BeIn sport (dar nu toate) pot folosii aplicatia de: AICI

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

daca esti din bucuresti intreaba la bucur obor la alfa star - Ai rams in urma cu firma , la obor sa desfiintat/numai au stand firma in cauza

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)