Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 10 EUR (10%)
Donate to support this site...

Page 1 of 67 123 11 51 ... LastLast
Results 1 to 15 of 1004
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default RCS&RDS ataca dur pe telefonia mobila

RCS&RDS ataca dur pe telefonia mobila: noua oferta pentru serviciile de mobil

Oferta include pentru prima oara si minute nationale pentru apeluri catre alte retele pe langa convorbirile nelimitate din reteaua fixa si mobila proprie, si care sunt tarifate extrem de agresiv - intre 2 si 10 euro pe luna (inclusiv TVA), potrivit datelor de pe pagina web a companiei.

Noua gama de abonamente poarta numele Digi Optim si include 5 planuri tarifare, cu preturi intre 2 si 10 euro pe luna. Cel mai ieftin abonament Digi Optim, cu un cost de 2 euro pe luna, include 200 de minute nationale si internationale, apeluri nelimitate in reteaua Digi fixa si mobila si 0,5 GB trafic de date. Cu aceasta oferta, RCS&RDS se situeaza din nou cu mult sub media preturilor de pe piata pentru abonamentele la telefonia mobila. De altfel, niciun operator de pe piata nu mai are in oferta abonamente cu un asemenea cost.

Cel mai scump abonament din noua ofertă a RCS&RDS, cu un cost de 10 euro pe lună, include 1.500 de minute naţionale şi internaţionale şi un trafic de date de 5 GB, pe lāngă apelurile nelimitate īn reţea.

Oferta nu include totuşi şi SMS-uri naţionale - unul dintre cele mai utilizate servicii din oferta operatorilor de telefonie mobilă, ceea ce poate duce īn final la o creştere a facturii lunare. Totuşi, SMS-urile īn reţeaua Digi sunt gratuite iar cele către alte reţele sunt tarifate cu 3,7 eurocenţi / mesaj.

Viteza de acces a serviciilor de date este de pānă la 3,6Mbps, 7,2Mbps, 14,4 Mbps sau 21,6 Mbps aceasta fiind determinată de tipul terminalului utilizat şi de dezvoltarea reţelei 3G Digi Mobil. La depăşirea traficului recomandat viteza de download este limitată la 128 kbps iar cea de upload la 64 kbps.

Oferta RCS&RDS este agresivă pānă la capăt, īn sensul că - spre deosebire de şablonul după care sunt construite īn general abonamentele pe piaţa de telefonie mobilă - tarifele pentru apelurile efectuate īn alte reţele după consumarea celor incluse īn abonament nu au preţuri foarte mari, ci costă 1,24 eurocenţi/minut. Cei mai mari trei jucători de pe piaţa de telefonie mobilă au īn general tarife de 15-20 de eurocenţi pe minut īn asemenea cazuri.

RCS&RDS nu a mers totuşi foarte departe īn ruperea monotoniei ofertelor de pe piaţă: contractele de abonament pentru noile planuri tarifare pot fi īncheiate, exact ca la Orange, Vodafone sau Cosmote. pe o perioadă de 12 sau 24 de luni.

La jumătatea anului trecut, RCS&RDS avea 1,1 milioane de clienţi pentru serviciile de telefonie mobilă, fiind astfel cel mai mic jucător de pe piaţă, după Orange, Vodafone şi Cosmote. Cel mai important business al RCS&RDS este cablul TV, pentru care compania are 2,4 milioane de abonamente.

Īn anul 2012 compania controlată de antreprenorul Zoltan Teszari din Oradea a avut venituri totale de 624 mil. euro, dintre care 400 mil. euro au fost generate de piaţa din Romānia.

RCS&RDS atacă dur pe telefonia mobilă: 2 euro pentru 200 de minute naţionale, convorbiri nelimitate īn reţeaua Digi şi 0,5 GB de date

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Măcar pe ceva să atace

Că in rest din cāte văd....sunt atacați
    ----------------------------------------------

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

de internet nu zici nimic? chiar nimic, nimic? de cablu TV, nimic? programe HD, etc chiar nimic?

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

De satelit vrei să-ti zic ceva?....sau poate stii.....

De cablu nu-ți spun că umplu 3 pagini...
    La mine la țară.....e bătaie de joc.....

Și tu acum o să-mi zici:

Pe cine il doare-n flex de țară.....bine că-s tari in bucurești și.......Oradea

Oferta de telefonie+internet e cea mai TARE
    Păcat de acoperirea lor de 3%

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Si pe satelit au cea mai buna oferta pentru buzunarul Romanului

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by banditata View Post
    Si pe satelit au cea mai buna oferta pentru buzunarul Romanului
    La ce-ți dă Gigigu pe satelit găsești moka pe vreo 3 sateliți

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Raport calitate preti continut este cea mai buna varianta
    Mentionezi nu am nimic in comun cu nici o firma deci nu protejezi pe nici unul

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by laur69 View Post
    De satelit vrei să-ti zic ceva?....sau poate stii.....

De cablu nu-ți spun că umplu 3 pagini...
    La mine la țară.....e bătaie de joc.....

Și tu acum o să-mi zici:

Pe cine il doare-n flex de țară.....bine că-s tari in bucurești și.......Oradea

Oferta de telefonie+internet e cea mai TARE
    Păcat de acoperirea lor de 3%
    Sa fi sigur ca vor trece la acoperirea cu semnal in zonele cu semnal deficitar...altfel oferta e apa de ploaie...
    Rapidist pur singe...

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

are cineva de pe aici digi mobil? cum merge rețeaua? este bună?

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by paulino View Post
    Sa fi sigur ca vor trece la acoperirea cu semnal in zonele cu semnal deficitar...altfel oferta e apa de ploaie...
    Mă abonez a 2-a zi

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

nu cred ca gasesti aici pe forum mai mult de 10 abonati (si aia nu au facut abonament ca au vrut ci a fost primit bonus la pachet)
    iar pe satelit mai usor cu cel mai bun raport pret/continut, este egal cu zero, a incercat cineva sa isi faca abonament in ultimii ani?
    nu exista abonat nou,nr de abonati este egal cu numarul de receivere aflate in piata in scadere avand in vedere ca au inceput sa ajunga la limita perioadei de utilizare

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by scary View Post
    are cineva de pe aici digi mobil? cum merge rețeaua? este bună?
    Eu si fiul meu avem asa ceva...cu mentiunea ca acoperirea nationala lasa ,inca, de dorit eu unul sint f. multumit de retea si mai ales de netul gratis...
    Rapidist pur singe...

BISS friend Teacher

Posts Thanks / Likes

Suntem destui cu abonamente Digi Mobil. La mine in familie numai cea mica nu are, ca nu are nevoie la gradi, in rest avem toti (parinitii, socrii, cumnatii, etc). Acoperirea in jud. Braila este satisfacatoare. Netul functioneaza destul de bine. Daca am avut o nemultumire, a fost asta vara cind am fost citeva zile la Sulina. Acolo semnalul lipsea cu desavirsire. Poate vor rezolva. Oferta este binevenita dar si cu niste terminale mai de Doamne ajuta, asa poate vor reusi ceea ce si-au propus.
    -=<SS2 FUN>=- Oscam sh4, mips, raspi
    DVBSky T9580,Alien2+,Emme Esse 115cm AL, IBU, DM3800, 100.5E-45W,Dm500S, CubeRevo250, Raspi, Asus Wl500GPv2 ...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

eu am abo de 2 euro/in bucuresti si pe drumurile mationale au acoperire si merge bine /la tara semnal ioc dar la fel au si orange si vodafone/doar cosmote are semnal cam peste tot
    3g merge binisor in oras,in afara mai greut

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Au acoperire doar in orasele mari.Daca iesi afara din oras pauze lungi si dese.Deocamdata nu merita.Am o cartela de-a lor de la un prieten pe care o folosesc doar pentru date cind pica romtelefonul.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)