Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 0 EUR (0%)
Donate to support this site...

Page 3 of 67 FirstFirst 12345 13 53 ... LastLast
Results 31 to 45 of 1004
    Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu am Digi Mobil , maine il trec la ab de 2 euro plus o cartela o trec pe abonament.
    Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
    Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Salut. Internetul sta foarte bine pe mobil. Eu pe Vodafone de ex nu am reusit sa vb cursive pe viber.......pe digi merge. Tv online merge de rupe, etc. Am digi mobil de 3 ani si de sapt trecuta am portat si un nr din Vodafone. Astept sa treaca contractual de la Vodafone si mut inca 2 numere. Sincer ......este foarte bun si ieftin......
    DM800+3 DM500 + server Oscam+3CC ........ 93E-31,5W

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

am eu de 3 ani.......poti sa ma suni maine si iti spun cum merge.....0727342274.....portat in digi

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

daca un operator nu are semnal la tine in catun......nu inseamna ca e slab......Daca ai drum in Timisoara iti pot arata ca in centru sunt zine unde nu merge nici Vodafone, nici Orange si nici Cosmote........dar Digi merge. Eu sincer am folosit digi foarte mult pe roaming si e super OK. Si la ''tara'' sunt zone neacoperite de alti operatori.......nu numai de digi.....speram ca prin lansarea retelei pe 900 MHz sa fie mai ok.
    PS: ANCOM sau cum ii cheama au lansat un site pe care verifici care sunt cele mai bune abo de pe piatza. Digi e primul.........oare de ce ?
    PS1 : exista pe acest forum 2 tipuri de personae ( zic eu ) : care recunosc ca rds e cel mai complect si cei care folosesc dar nu recunosc acest lucru...........

PT Laur.......

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Bmihai,fără indoială digi are cele mai bune abonamete dar cu ce ne ajută pe noi ăștia din cătune dacă acest serviciu e dedicat orășenilor?
    ----------------------------------------------

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bmihai500 View Post
    Salut. Internetul sta foarte bine pe mobil. Eu pe Vodafone de ex nu am reusit sa vb cursive pe viber.......pe digi merge. Tv online merge de rupe, etc. Am digi mobil de 3 ani si de sapt trecuta am portat si un nr din Vodafone. Astept sa treaca contractual de la Vodafone si mut inca 2 numere. Sincer ......este foarte bun si ieftin......

Pai tu n-ai reusit sa vorbesti pe viber deoarece VOIP este implicit blocat in vodafone. Exista serviciu aditional de voip, parca e 3 euro. Activeaza-ti-l si o sa vezi dupa ca merge si la ei. Nu netul e problema ci serviciile aditionale.

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Cine stie sa gugaleasca rezolva si problema asta, fara 3 euro. Exista aplicatii gen VPN shield, care trec de blocajul VF si poti vorbi linistit pe Viber

https://play.google.com/store/apps/d...ld.android.vpn

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

mi-am luat astăzi abonament digi mobil la doar 3 euro, conform ofertei de mai sus. Pānă acum are aceași viteză pe 3G ca scumpul Orange. La un speed test pe un iphone am o viteză de 14 M download și upload 1,2 M. E foarte bun. Exact ca la Orange dar pe mai puțini bani adică moka.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca vor rezolva cu acoperirea semnalului in zonele deficitare vor lua avans in fata celor trei granzi...sau ii vor obliga pe acestia sa reduca semnificativ tarifele...
    Rapidist pur singe...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu il folosesc de cind s-a lansat serviciul in alt telefon decit Huawei dat de RDS si e de backup.Sunt multe locuri in Bucuresti unde nu are semnal,inclusiv in interiorul unor centre comerciale.Pe ruta de tren Bucuresti-Predeal mai mult nu are semnal decit are.Daca nu era al doilea telefon nici vorba sa ma pot folosi de el.Nu uitati ca primii doi operatori si cei mai mari au conventii sa foloseasca aceeasi stilpi de GSM pentru o acoperire mai mare si uniforma(pe principiul nu renteaza sa acopar X zona decit cit o acopera si concurentul)-am probat pe cele 2 retele si in aceleasi loc aveau semnal la limita,te mutai,dispareau ambele retele.
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

mă faci să īmi pară rău. Niciodată nu mi-a plăcut să am două telefoane mereu cu mine. Deocamdată la cāt m-am plimbat eu astăzi prin București, merge foarte bine, mai ales internetul. Inclusiv īn Auchan sau Cora Pantelimon.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

O īntrebare simpla: cum poate RDS-ul sa ofere abonamente cu pret mult mai ieftin fata de 'monstrii telecomunicațiilor' si servicii de aceeași calitate (fără sa punem in discuție si acoperirea semnalului). Prin pierdere temporara si acumularea pieței si apoi prin scumpiri masive? Sau Orange, Vodafone, Romtelecom ne 'fura'?
    Language is merely a difference, not a barrier.
    Io non invecchio... divento vintage!

http://madalinamanole.ro
    14 iulie 1967 - 14 iulie 2010

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

aceași īntrebare o pot pune și eu cum de RCS-RDS oferă internet nelimitat la viteze de pānă la 1 Gb la prețul de maxim 59lei? Cānd concurența abia dacă oferă 200 Mb și la ce prețuri... Cum de rcs-rds vine cu fibra la tine acasă cānd romtelecomul sau ceilalți operatori vin cu sārma la tine?

Cea mai mare bubă la digi mobil este acoperirea...

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Cu ce a mai venit rds la tine acasa scarmy? Ca le faci asa o reclama un pic cam radicala?
    ----------------------------------------------

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

păi acum 3 luni mi-am băgat net de la ei, pe contract figura cu 50Mb cu 50Mb garantat și ei īmi oferă link și viteză de 1gb. mai poți să zici ceva?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)