Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.


Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Moderator Expert
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    BRASOV
    Posts
    19,314
    Posts Thanks / Likes

    Default Jocurile Olimpice de la Soci

    Cinci presupuşi terorişti, arestaţi la est de Soci. SUA avertizează că există risc de atentate la JO

    Autorităţile ruse au arestat cinci presupuşi membri ai unei organizaţii teroriste īn nordul Caucazului, la est de staţiunea Soci, unde vor avea loc Jocurile Olimpice de iarnă, după ce Statele Unite au avertizat că există riscul unor atentate īn timpul evenimentului sportiv.
    Arestările au fost făcute īn oraşul Nalcik, situat la aproximativ 300 de kilometri est de staţiunea Soci, unde vor avea loc Jocurile Olimpice de iarnă, relatează BBC
    Rusia a mobilizat peste 30.000 de agenţi de poliţie īn regiune, pentru a evita acţiuni teroriste islamiste.
    Moscova a intensificat măsurile de securitate īn regiune după două atentate comise īn decembrie īn oraşul Volgograd, soldate cu 34 de morţi.
    Language is merely a difference, not a barrier.
    Io non invecchio... divento vintage!

    http://madalinamanole.ro
    14 iulie 1967 - 14 iulie 2010


  2. #2
    Moderator Expert
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    BRASOV
    Posts
    19,314
    Posts Thanks / Likes

    Default

    Romania va fi reprezentata de 22 de sportivi la opt discipline (schi alpin, schi fond, biatlon, sarituri cu schiurile, patinaj artistic, bob, sanie si skeleton) la Jocurile Olimpice de iarna de la Soci (7-23 februarie), informeaza Mediafax.

    Sportivii romani deja calificati la JO sunt urmatorii:

    Schi alpin - Alexandru Barbu (slalom urias si slalom special), Ioan Valeriu Achiriloaie (coborare), Ania Cail (Super G, slalom, combinata alpina);
    Schi fond - Sara Timea, Paul Pepene, Florin Daniel Pripici;
    Biatlon - Eva Tofalvi, Cornel Puchianu;
    Sarituri cu schiurile - Iulian Pitea;
    Patinaj artistic - Zoltan Kelemen;
    Skeleton - Dorin Velicu, Maria Mazilu;
    Sanie - Valentin Cretu (simplu masculin, stafeta), Nicolae Radu Sovaiala si Alexandru Teodorescu (dublu sanie masculin, stafeta), Raluca Stramaturaru (simplu feminin, stafeta).
    Bob - Nicolae Istrate si Florin Craciun (echipajul de dublu masculin), Andreas Neagu, Paul Muntean, Danut Moldovan, Bogdan Otava (echipajul de 4 masculin).

    Echipajul de bob dublu feminin al Romāniei, format din Maria Constantin si Andreea Grecu, va afla, astazi, daca va participa la Jocurile Olimpice de la Soci, Federatia Internationale de Bob si Skeleton urmānd sa anunte ultimii sportivi calificati prin relocare.
    La ultima editie a Jocurilor Olimpice de iarna, Vancouver 2010, Romania a fost reprezentata de 28 de sportivi. Plecarea delegatiei Romaniei spre Soci este programata pentru 28 ianuarie.
    Language is merely a difference, not a barrier.
    Io non invecchio... divento vintage!

    http://madalinamanole.ro
    14 iulie 1967 - 14 iulie 2010


  3. #3
    Moderator Expert
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    BRASOV
    Posts
    19,314
    Posts Thanks / Likes

    Default

    Echipajul de dublu feminin la bob, format din Maria Adela Constantin si Andreea Grecu, va participa la Jocurile Olimpice de iarna ca urmare a relocarii efectuate de federatia de specialitate, ceea ce mareste la 24 numarul sportivilor care vor reprezenta Romania la Soci, informeaza Mediafax.

    "Bobul feminin romanesc confirma rezultatele din ultimii ani. Federatia internationala ne-a anuntat ca Maria Constantin si Andreea Grecu s-au calificat la Soci prin relocare. Pentru noi este o veste exceptionala pe care de altfel o asteptam. Ne bucuram de asemenea ca Romānia are in premiera la o editie a Jocurilor Olimpice doi piloti calificati, este vorba despre Nicolae Istrate la dublu si Andreas Neagu la echipajul de patru" - Sorina ticu, antrenor federal in cadrul FR de Bob si Sanie.
    De altfel, Romania a obtinut la bob prima si singura medalie din istoria participarilor sale la Jocurile Olimpice de iarna.
    In editia organizata la Grenoble in 1968, echipajul de dublu masculin la bob al Romaniei, format din Ion Panturu si Nicolae Neagoe, a cucerit medalia de bronz.
    Maria Constantin si Andreea Grecu se alatura astfel celorlalti 22 de sportivi deja calificati la Jocurile Olimpice de la Soci.
    Language is merely a difference, not a barrier.
    Io non invecchio... divento vintage!

    http://madalinamanole.ro
    14 iulie 1967 - 14 iulie 2010


  4. #4
    Moderator Expert
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    BRASOV
    Posts
    19,314
    Posts Thanks / Likes

    Default

    JOCURILE OLIMPICE de la Soci: Nave militare ale SUA se īndreaptă spre Marea Neagră, pentru situaţii de necesitate

    Două nave militare ale Statelor Unite au plecat īn cursul nopţii de vineri spre sāmbătă din Italia spre Marea Neagră, unde vor fi disponibile pentru evacuarea cetăţenilor americani, īn cazuri de necesitate, sau pentru alte situaţii de urgenţă, īn timpul Jocurilor Olimpice de la Soci.
    Potrivit unor oficiali americani citaţi de Fox News, nava militară USS Mount Whitney a plecat vineri seară din Portul Gaeta, situat īn sudul Italiei. Fregata USS Taylor a plecat din Portul Napoli sāmbătă dimineaţă. Ambele nave, care au la bord elicoptere militare de tip H-60, vor ajunge īn Marea Neagră īn cel mult două zile. Informaţia a fost confirmată de oficiali militari americani, care au precizat că la Soci vor fi trimişi aproximativ 25 de agenţi americani specializaţi īn combaterea terorismului.
    Pentagonul a comunicat că navele se vor afla īn Marea Neagră īn cadrul unor misiuni "normale" şi pot participa la diverse misiuni, inclusiv la operaţiuni de comunicare şi evacuare.
    Language is merely a difference, not a barrier.
    Io non invecchio... divento vintage!

    http://madalinamanole.ro
    14 iulie 1967 - 14 iulie 2010


  5. #5
    Moderator Expert
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    BRASOV
    Posts
    19,314
    Posts Thanks / Likes

    Default

    JO Soci, delegatia Romaniei a plecat spre Rusia - Zoltan Kelemen: "E un miracol ca suntem chiar asa multi, nu ma asteptam"

    Patinatorul Zoltan Kelemen a declarat, in cursul zilei de duminica, la plecarea spre Soci, ca nu se astepta ca atatia sportivi romani sa obtina calificarea la Jocurile Olimpice de iarna, acest lucru fiind comparat cu un adevarat miracol.

    "E un miracol ca suntem chiar asa multi, nu ma asteptam. Ma bucur sincer si sper ca toata lumea sa dea tot ce are mai bun. Probabil ca in programul liber o sa vedeti si o cvadrupla realizata de mine. Risc. Daca imi fac programul scurt, nu am cum sa ratez finala. Evgheni Plusenko ar putea lua aurul. El e acasa, ramane o legenda si sper sa fie o competitie spectaculosa" - Zoltan Kelemen, citat de Mediafax.

    "Ma simt pregatit si abia astept concursul. Nu o sa spun ca iau medalie, dar o sa dau totul pentru Romania. Sunt campion mondial de juniori si chiar nu am emotii. Pot sa prind o zi buna si sa ajung īn fata, pentru ca toti plecam de la zero si avem tot doua maini si doua picioare" - schiorul Paul Pepene.

    "Sper sa fie foarte bine, dar din pacate nu sunt sanse la medalii, e imposibil. Am tras tare pentru calificare, pentru ca e foarte greu sa ajungi la Jocurile Olimpice" - schioarea Sara Timea.

    "Nu am emotii deloc, sunt foarte relaxat, pentru ca e prima mea participare. Sunt foarte relaxat, pentru ca nu s-a pus presiune pe noi si nu se asteapta nimeni la foarte mult din partea noastra, dar asta nu inseamna ca nu o sa fiu concentrat. Medalia va veni in 2018, e aproape o presiune" - Iulian Pītea, sarituri cu schiurile.

    Delegatia Romaniei a plecat duminica dimineata la Jocurile Olimpice de iarna de la Soci, care se vor desfasura in perioada 7-23 februarie.
    Language is merely a difference, not a barrier.
    Io non invecchio... divento vintage!

    http://madalinamanole.ro
    14 iulie 1967 - 14 iulie 2010


  6. #6
    Moderator Expert
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    BRASOV
    Posts
    19,314
    Posts Thanks / Likes

    Default

    JO Soci 2014: Programul complet al competitiei



    Jocurile Olimpice de iarna de la Soci se vor disputa in perioada 7-23 februarie 2014. In Rusia vor putea fi urmariti cei mai in forma sportivi ai sporturilor de iarna, informeaza Mediafax.


    Orele de desfasurare sunt locale (n.r. Soci), la Bucuresti cu doua ore mai devreme.


    Programul complet al JO de la Soci (conform Mediafax):


    Joi, 6 februarie


    10.00 - 16.40 - Snowboard - Slopestyle Masculin + Feminin - calificari


    18.00 - 18. 45 - Freestyle - schi acrobatic pe teren accidentat - calificari


    19.30-22.55 - Patinaj artistic - Proba pe echipe: program scurt masculin + program scurt perechi


    Vineri, 7 februarie


    20.00-23.00 - Ceremonia de deschidere


    Sambata, 8 februarie - vor fi decernate cinci titluri olimpice


    09.30-11.10 - Snowboard - Slopestyle masculin - calificari


    12.00-14.30 - Hochei pe gheata - Tur preliminar: SUA - Finlanda


    12.45-13.55 - Snowboard - Slopestyle masculin - Finala


    14.00-15.05 - Schi fond - Skiathlon feminin - Finala


    15.30-18.25 - Patinaj viteza - 5000 metri masculin - Finala


    17.00-19.30 - Hochei pe gheata feminin - Tur preliminar: Canada - Elvetia


    18.00-18.30 - Freestyle - schi acrobatic pe teren accidentat feminin - calificari


    18.30-20.20 - Biatlon - Sprint masculin (10 km) - Finala


    18.30-23.05 - Patinaj artistic - Probe pe echipe - program scurt dans + program scurt feminin + program liber perechi


    18.30-22.05 - Sanie - Individual masculin - Mansele 1 si 2


    20.30-21.35 - Sarituri cu schiurile - Trambulina normala masculin


    22.00-23.35 - Freestyle - schi acrobatic pe teren accidentat feminin - Finala


    Duminica, 9 februarie - vor fi decernate sapte titluri olimpice


    10.30-11.40 - Snowboard - Slopestyle feminin - calificari


    11.00-13.10 - Schi alpin - coborāre masculin - Finala


    12.00-14.30 - Hochei pe gheata feminin - tur preliminar: Suedia - Japonia


    13.15-14.25 - Snowboard : Slopestyle feminin - Finala


    14.00-15.05 - Schi fond - Skiathlon masculin - Finala


    15.30-17.35 - Patinaj viteza - 3.000 metri feminin - Finala


    17.00-19.30 - Hochei pe gheata feminin - tur preliminar: Rusia - Germania


    18.30-20.20 - Biatlon - Sprint feminin (7,5 km) - Finala


    18.30-22.25 - Sanie - Individual masculin - Mansele 3 si 4 - Finala


    19.00-22.10 - Patinaj artistic - Proba pe echipe - program liber masculin, program liber feminin, program liber dans - Finala


    21.30-23.15 - Sarituri cu schiurile - Trambulina normala masculin - Finala


    Luni, 10 februarie - vor fi decernate cinci titluri olimpice


    9.00-12.00 - Curling masculin - primul tur: Rusia - Marea Britanie, Elvetia - Suedia, Danemarca - China, Germania - Canada


    11.00-12.30 - Schi alpin - Supercombinata feminin: coborare


    13.45-16.35 - Short-track : 1500 masculin Finala, 500 metri feminin, calificari, stafeta de 3.00 metri feminin calificari


    14.00-16.30 - Hochei pe gheata feminin - Tur preliminar: SUA - Elvetia


    14.00-17.00 - Curling feminin - primul tur: China - Canada, Elvetia - SUA, Suedia - Marea Britanie, Rusia - Danemarca


    15.00-16.10 - Schi alpin - Supercombinata feminin: slalom - Finala


    17.00-20.25 - Patinaj viteza - 500 metri masculin - Finala


    18.00-19.20 - Freestyle - schi acrobatic pe teren accidentat masculin - calificari


    18.45-21.40 - Sanie - Individual feminin - Mansele 1 si 2


    19.00-20.20 - Biatlon - Urmarire masculin (12,5 km) - Finala


    19.00-21.30 - Hochei pe gheata feminin - tur preliminar: Finlanda - Canada


    19.00-22.00 - Curling masculin - primul tur: SUA - Norvegia, Danemarca - Rusia, Canada - Elvetia, Suedia - Marea Britanie


    22.00-23.35 - Freestyle - schi acrobatic pe teren accidentat masculin - Finala


    Marti, 11 februarie - vor fi decernate opt titluri olimpice


    9.00-12.00 - Curling D - feminin - primul tur: Elvetia - Danemarca, Suedia - Canada, Rusia - SUA, Coreea de Sud - Japonia


    10.00-11.25 - Freestyle - Slopestyle feminin - calificari


    13.00-14.05 - Freestyle - Slopestyle feminin - Finalah


    14.00-14.50 - Schi fond - Sprint (liber) masculin + feminin - calificari


    14.00-16.30 - Hochei pe gheata feminin - tur preliminar: Germania - Suedia


    14.00-17.00 - Curling, masculin, primul tur: Canada - Suedia, SUA - China, Marea Britanie - Germania, Norvegia - Rusia


    14.00-17.05 - Snowboard - Half-pipe masculin - calificari


    16.00-17.50 - Schi fond - Sprint (liber) masculin+feminin - Finala masculin + feminin


    16.45-20.00 - Patinaj viteza - 500 metri feminin - Finala


    18.30-21.45 - Sanie - Individual feminin - Finala


    19.00-20.00 - Snowboard - Half-pipe masculin - turul doi


    19.00-20.20 - Biatlon - Urmarire feminin (10 km) - Finala


    19.00-22.25 - Patinaj artistic - perechi - programul scurt


    19.00-21.30 - Hochei pe gheata feminin - tur preliminar: Rusia - Japonica


    19.00-22.00 - Curling feminin - primul tur: Marea Britanie - SUA, Coreea de Sud- Elvetia, Danemarca - Japonia, China - Rusia


    21.30-22.35 - Snowboard - Half-pipe masculin - Finala


    21.30-23.05 - Sarituri cu schiurile feminin - trambulina normala - Finala


    Miercuri, 12 februarie - vor fi decernate sase titluri olimpice


    9.00-12.00 - Curling masculin - primul tur: Danemarca - SUA, Norvegia - Germania, China - Elvetia


    11.00-13.10 - Schi alpin - Coborare feminin - Finala


    12.00-14.30 - Hochei pe gheata feminin - tur preliminar: Elvetia - Finlanda


    13.30-14.20 - Combinata nordica- Trambulina normala: sarituri


    14.00-17.00 - Curling feminin - primul tur: Japonia - Rusia, SUA - China, Coreea de Sud - Suedia, Canada - Marea Britanie


    14.00-17.05 - Snowboard - Half-pipe feminin - calificari feminin


    16.30-17.15 - Combinata nordica - Trambulina normala: 10 km - Finala


    16.30-19.00 - Hochei pe gheata feminin - tur preliminar: Canada - SUA


    18.00-19.40 - Patinaj viteza - 1000 m masculin - Finala


    18.15-20.35 - Sanie - Dublu - Finala


    19.00-20.00 - Snowboard - Half-pipe feminin - turul doi


    19.00-22.00 - Curling masculin - primul tur - Germania -China, Elvetia - Marea Britanie, Rusia - Canada, Danemarca - Suedia


    19.45-23.00 - Patinaj artistic - Perechi - Finala


    21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Cehia - Suedia


    21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin - tur preliminar: Letonia - Elvetia


    21.30-22.35 - Snowboard - Half-pipe feminin - Finala


    Joi, 13 februarie - voi fi acordate sase titluri olimpice


    9.00-12.00 - Curling feminin - primul tur - Canada - Danemarca, China - Marea Britnie, Elvetia - Suedia


    10.15-12.00 - Freestyle - Slopestyle masculin - Calificari


    11.30-13.20 - Skeleton feminin - Mansele 1 si 2


    12.00-14.30 - Hochei pe gheata masculin - tur preliminar: Finlanda - Austria


    12.00-14.30 - Hochei pe gheata feminin - tur preliminar: Japonia - Germania


    13.30-14.40 - Freestyle - Slopestyle masculin - Finala


    14.00-16.30 - Short-track - 500 metri feminin - Finala - 1000 metri masculin calificari, stafeta 5000 metri calificari


    14.00-15.40 - Schi fond - 10 km clasic feminin - Finala


    14.00-17.00 - Curling masculin - primul tur: Elvetia - Rusia, Canada - Danemarca, Norvegia - Suedia, Marea Britanie - SUA


    16.30-19.00 - Hochei pe gheata masculin - tur preliminar: Rusia - Slovenia


    16.30.-19.00 - Hochei pe gheata masculin - tur preliminar: Slovacia - SUA


    18.00-20.20 - Biatlon - 20 km individual masculin - Finala


    18.00-19.40 - Patinaj viteza - 1000 metri feminin - Finala


    19.00-22.00 - Curling feminin - primul tur: Suedia - Danemarca, Rusia - Coreea de Sud, Elvetia - Canada, Japonia - SUA


    19.00-23.30 - Patinaj artistic - Masculin - Programul scurt


    20.15-21.30 - Sanie - stafeta - Finala


    21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin- Tur preliminar: Canada - Norvegia


    21.00-23.30 - Hochei pe gheata feminin - Tur preliminar: Suedia - Rusia


    Vineri, 14 februarie - vor fi decernate sase titluri olimpice


    9.00-12.00 - Curling masculin - primul tur - Suedia - China, SUA - Germania, Canada - Norvegia


    11.00-12.30 - Schi alpin - Supercombinata masculin: coborāre


    12.00-14.30 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Cehia - Letonia


    14.00-15.55 - Schi fond - 15 km clasic masculin - Finala


    14.00-17.00 - Curling feminin - primul tur: Coreea de Sud - China, Marea Britanie - Japonia, SUA - Danemarca, Rusia - Elvetia


    15.30-16.40 - Schi alpin - Supercombinata masculin: slalom - Finala


    16.30-19.00 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Suedia - Elvetia


    16.30-21.40 - Skeleton - Mansele 1 si 2 masculin - Mansele 3 si 4 femin - Finala


    17.45-19.00 - Freestyle - Sarituri feminin - Calificari


    18.00-20.20 - Biatlon - 15 km individual feminin - Finala


    19.00-23.25 - Patinaj artistic - masculin - programul liber - Finala


    19.00-22.00 - Curling masculin - primul tur - Marea Britanie - Danemarca, Rusia - SUA, China - Norvegia, Elvetia - Germania


    21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Canada - Austria


    21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Norvegia - Finlanda


    21.30-22.35 - Freestyle - Sarituri feminin - Finala


    21.30-22.35 - Sarituri cu schiurile - Marea trambulina individual masculin - calificari


    Sambata, 15 februarie - vor fi decernate sapte titluri olimpice


    9.00-12.00 - Curling feminin - primul tur - Canada - Japonia, China - Suedia, Marea Britanie - Coreea de Sud


    11.00-13.10 - Schi alpin - Super-G feminin - Finala


    12.00-14.30 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Slovacia - Slovenia


    12.00-14.30 - Hochei pe gheata feminin - Sferturi de finala


    14.00-16.55 - Short-track - 1500 m feminin Finala, 1000 m masculin Finala


    14.00-15.30 - Schi fond - stafeta 4x5 km feminin - Finala


    14.00-17.00 - Curling masculin - primul tur: Suedia - Germania, Danemarca - Elvetia, Canada - Marea Britanie, Rusia - China


    16.30-19.00 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: SUA - Rusia


    16.30-19.00 - Hochei pe gheata feminin - Sferturi de finala


    17.30-19.25 - Patinaj viteza - 1000 metri masculin - Finala


    18.45-21.05 - Skeleton masculin - Mansele 3 si 4 - Finala


    19.00-22.00 - Curling feminin - primul tur - SUA-Suedia, Canada- Rusia, Marea Britanie - Elvetia, Danemarca - China


    21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Elvetia - Cehia


    21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Suedia - Letonia


    21.30-23.15 - Sarituri cu schiurile - Marea Trambulina individual masculin - Finala


    Duminica, 16 februarie - vor fi decernate cinci titluri olimpice


    9.00-12.00 - Curling masculin - primul tur - SUA- Canada, Marea Britanie - Norvegia, Suedia - Rusia


    11.00-13.10 - Schi alpin - Super-G masculin - Finala


    11.00-12.10 - Snowboard - Snowboardcross feminin - Calificari


    12.00-14.30 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Austria - Norvegia


    12.00-14.30 - Hochei pe gheata feminin - Meci de clasament 5-8


    13.15-14.05 - Snowboard - Snowboardcross feminin - Finala


    14.00-16.30 - Schi fond - stafeta 4x10 km masculin - Finala


    14.00-17.00 - Curling feminin - primul tur: Danemarca - Coreea de Sud, Japonia - Elvetia, Suedia - Rusia, SUA - Canada


    16.30-19.00 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Rusia - Slovacia


    16.30-19.00 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Slovenia - SUA


    18.00-19.50 - Patinaj viteza - 1500 metri feminin - Finala


    19.00-20.20 - Biatlon - Mass-start 15 km masculin - Finala


    19.00-22.45 - Patinaj artistic - Dans - Programul scurt


    19.00-22.00 - Curling masculin - primul tur - Norvegia - Elvetia, China - Canada, Germania - Danemarca, SUA - Suedia


    20.15-22.55 - Bob dublu masculin - Mansele 1 si 2


    21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin - Tur preliminar: Finlanda - Canada


    21.00-23.30 - Hochei pe gheata feminin - Meci de clasament 5-8


    Luni, 17 februarie - vor fi decernate sase titluri olimpice


    9.00-12.00 - Curling feminin - primul tur - Rusia - Marea Britanie, Coreea de Sud - SUA, Japonia - China


    11.00-12.30 - Snowboard - Snowboardcross masculin - Calificari


    13.30-14.30 - Snowboard - Snowboardcross masculin - Finala


    14.00-17.00 - Curling masculin - primul tur: China - Marea Britanie, Germania - Rusia, Elvetia - SUA, Norvegia - Danemarca


    16.30-19.00 - Hochei pe gheata feminin - Seminale


    17.45-19.00 - Freestyle - Sarituri masculin - Calificari


    18.30-21.00 - Bob dublu masculin - Mansele 3 si 4 - Finala


    19.00-20.20 - Biatlon - Mass-start feminin 12,5 km - Finala


    19.00-22.35 - Patinaj artistic - Dans - Programul liber - Finala


    19.00-22.00 - Curling feminin - primul tur - China - Elvetia, Danemarca - Marea Britanie, Canada - Coreea de Sud, Suedia - Japonia


    21.00-23.30 - Hochei pe gheata feminin - Semfinala


    21.15-23.10 - Sarituri cu schiurile - Marea Trambulina pe echipe masculin - Finala


    21.30-22.35 - Freestyle - Sarituri masculin - Finala


    Marti, 18 februarie - vor fi decernate cinci titluri olimpice


    9.00-12.00 - Curling masculin + feminin - Eventuale baraje


    11.00-13.00 - Schi alpin - Slalom urias feminin- prima mansa


    12.00-14.30 - Hochei pe gheata masculin - Baraj pentru sferturile de finala


    12.00-14.30 - Hochei pe gheata feminin - Meci de clasament 7-8


    13.30-14.20 - Combinata nordica - Marea Trambulina individual: Sarituri


    13.30-15.30 - Short-track - 1000 metri feminin calificari, 500 metri masculin, calificari, stafeta 3.000 metri feminin, Finala


    14.00-17.00 - Curling masculin + feminin - Eventuale baraje


    14.30-16.10 - Schi alpin - Slalom urias feminin - mansa secunda - Finala


    16.00-16.45 - Combinata nordica - Marea Trambulina individual (10 km) - Finala


    16.30-19.00 - Hochei pe gheata masculin - Baraj pentru sferturile de finala


    16.30-19.00 - Hochei pe gheata feminin - Meci de clasament 5-6


    17.00-20.00 - Patinaj viteza - 10.000 metri masculin - Finala


    17.45-19.25 - Freestyle - Half-pipe masculin - Calificari


    19.00-22.00 - Curling masculin + feminin - Eventuale baraje


    19.15-21.10 - Bob dublu feminin - Mansele 1 si 2


    21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin - Baraj pentru sferturile de finala


    21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin - Baraj pentru sferturile de finala


    21.30-22.30 - Freestyle - Half-pipe masculin - Finala


    Miercuri, 19 februarie - vor fi decernate opt titluri olimpice


    9.15-11.00 - Snowboard - Slalom urias paralel masculin + feminin - Calificari


    11.00-13.00 - Schi alpin - Slalom urias - Prima mansa


    12.00-14.30 - Hochei pe gheata masculin - Sferturi de finala


    13.00-15.05 - Snowboard - Slalom urias paralel - Finala masculin+ Finala feminin


    13.15-15.00 - Schi fond - Sprint pe echipe clasic masculin + feminin - Calificari


    14.00-17.00 - Curling feminin - Semifinale


    14.30-16.10 - Schi alpin - Slalom urias masculin - mansa secunda - Finala


    15.45-17.00 - Schi fond - Sprint pe echipe clasic masculin +
    feminin - Finala


    16.30-19.00 - Hochei pe gheata masculin - Sferturi de finala


    17.30-19.20 - Patinaj viteza - 5000 metri feminin - Finala


    18.30-20.30 - Biatlon - stafeta mixta - Finala


    19.00-23.30 - Patinaj artistic - feminin - Programul scurt


    19.00-22.00 - Curling masculin - Semifinale


    20.15-22.20 - Bob dublu masculin - Mansele 3 si 4 - Finala


    21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin - Sferturi de finala


    21.00-23.30 - Hochei pe gheata masculin - Sferturi de finala


    Joi, 20 februarie - vor fi decernate sase titluri olimpice


    11.45-12.25 - Freestyle - Skicross masculin - Calificari


    12.00-12.50 - Combinata nordica - Marea Trambulina pe echipe: Sarituri


    12.30-15.30 - Curling feminin - Meci pentru locul 3


    13.30-15.00 - Freestyle - Skicross masculin - Finala


    15.00-16.15 - Combinata nordica - Marea Trambulina pe echipe: 4x5 km - Finalaā


    16.00-18.30 - Hochei pe gheata feminin - Meci pentru locul 3


    17.30-20.30 - Curling feminin - Finala


    18.30-19.45 - Freestyle - Half-pipe feminin - Calificari


    19.00-23.10 - Patinaj artistic - Feminin - Programul liber - Finala


    21.00-23.30 - Hochei pe gheata feminin - Finala


    21.30-22.25 - Freestyle - Half-pipe feminin - Finala


    Vineri, 21 februarie - vor fi decernate sapte titluri olimpice


    11.45-12.25 - Freestyle - Skicross feminin - Calificari


    12.30-15.30 - Curling masculin - Meciul pentru locul 3


    13.30-15.00 - Freestyle - Skicross feminin - Finala


    16.00-18.30 - Hochei pe gheata masculin - Semifinale


    16.45-18.00 - Schi alpin - Slalom feminin - prima mansa


    17.30-20.30 - Curling masculin - Finala


    17.30-19.25 - Patinaj viteza - Urmarire pe echipe masculin + feminin - Calificari


    18.30-20.30 - Biatlon - stafeta de 4x6 km feminin- Finala


    20.15-21.25 - Schi alpin - Slalom feminin - mansa secunda - Finala


    20.30-23.15 - Short-track - 500 metri masculin Finala, stafeta 5000 metri masculin Finala, 1000 metri feminin Finala


    21.00-22.30 - Hochei pe gheata masculin - Semifinale


    Sambata, 22 februarie - vor fi decernate sapte titluri olimpice


    9.15-11.00 - Snowboard - Slalom paralel masculin + feminin - Calificari


    13.15-15.20 - Snowboard - Slalom paralele masculin + feminin - Finala


    13.30-15.25 - Schi fond - Mass-start 30 km feminin - Finala


    16.45-18.15 - Schi alpin - Slalom masculin - prima mansa


    17.30-20.05 - Patinaj viteza - Urmarire pe echipe masculin + feminin - Finala


    18.30-20.40 - Biatlon - stafeta 4x7,5 km masculin - Finala


    19.00-21.30 - Hochei pe gheata masculin - Meci pentru locul 3


    20.15-21.50 - Schi alpin - Slalom masculin - mansa secunda - Finala


    20.30-23.05 - Bob patru persoane masculin - Mansele 1 si 2


    Duminica, 23 februarie - vor fi decernate trei titluri olimpice


    11.00-13.55 - Schi fond - 50 km masculin - Finala


    13.30-16.05 - Bob patru persoane masculin - Mansele 3 si 4 - Finala


    16.00-18.30 - Hochei pe gheata masculin - Finala


    20.00-22.30 - Ceremonia de inchidere a Jocurilor Olimpice.
    Language is merely a difference, not a barrier.
    Io non invecchio... divento vintage!

    http://madalinamanole.ro
    14 iulie 1967 - 14 iulie 2010


  7. #7
    MuSic & So mucH MoRe! Expert
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Svishtov
    Posts
    2,793
    Posts Thanks / Likes

    Default

    Salutare,
    Niște feed-uri HD găsim pe undeva? TVR transmite multe porbe pe TVRHD - și nu toți avem.
    Thanks!
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Back to Top