Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Instalare sau reparatie echipament (actuator,pozitioner,etc) la cluj

Buna ziua,
    Am avut instalat, de pe vremea cand inca nu existau Digi si alti provideri romanesti, un sistem cu antena si actuator/pozitioner care intre timp a ruginit si in ultimii ani am folosit antena exclusiv pt Digi.

Caut pe cineva din zona Clujului care poate sa instaleze un nou sistem (si parabola este veche)
    Prin care sa am din nou liberatatea sa mut pe Thor, Hotbird, etc.

Nu caut nimic super complicat, doar o instalare de baza prin care sa pot comuta usor intre N sateliti, mai ales pt FTA.

Ionel.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Trebuie vazut ce se poate reutiliza din vechiul sistem,dupa ce ai scris mai sus poate ca antena s-ar putea sa fie una din componentele bune.Odata hotarat ce mai trebuie cumparat astepti ziua de 8 ianuarie cand redeschide la Tehnicb cluj ,cumperi si atunci putem vorbi.Apropo ce dimensiune are antena?

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Actuatorul este a12, pozitionerul p 24, lnc ul s-a defectat si acum e unul de la digi, initial era strong 0,6 db.
    Antena chiar nu stiu ce dimensiuni e, dar e evident mult mai mare decat astea pt DTH.

ORicum eu caut un om sau firma sa imi faca ceva nou, nu tin sa fie neaparat utilizate vechile echipamente.
    Pe vremuri stiam o firma in cj pe calea floresti (prosat?) ei au facut lucrarea initiala, dar acum nu stiu pe nimeni .

Deci un clujan firma sau persoana ready sa se urce pe o casa ?

Merci,
    Ionel.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cionel View Post
    Actuatorul este a12, pozitionerul p 24, lnc ul s-a defectat si acum e unul de la digi, initial era strong 0,6 db.
    Antena chiar nu stiu ce dimensiuni e, dar e evident mult mai mare decat astea pt DTH.

ORicum eu caut un om sau firma sa imi faca ceva nou, nu tin sa fie neaparat utilizate vechile echipamente.
    Pe vremuri stiam o firma in cj pe calea floresti (prosat?) ei au facut lucrarea initiala, dar acum nu stiu pe nimeni .

Deci un clujan firma sau persoana ready sa se urce pe o casa ?

Merci,
    Ionel.
    Majoritatea oamenilor de la Prosat s-au mutat mai sus pe Str. Almasului in Manastur vis-a-vis de Kaufland.Se numeste Digitalsatelit.Firma are si site pe net.Acolo gasesti tot ce iti trebuie.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by romero69 View Post
    Majoritatea oamenilor de la Prosat s-au mutat mai sus pe Str. Almasului in Manastur vis-a-vis de Kaufland.Se numeste Digitalsatelit.Firma are si site pe net.Acolo gasesti tot ce iti trebuie.
    Merci mult, suna bine.
    Sa vedemluni marti ce se poate rezolva.

Mare multumire,
    Ionel.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by romero69 View Post
    Sa treci pe la casierie ... Reclama pe fata ...
    Glumesc, sint clientul lor si baietii sint OK.
    No offence.
    Amiko Alien + 1,15 Al [13E-4,8E-0,8V] pe suport TRIAX + Kathrein CAS60 [5V] + 40"HD Blaupunkt + 43"UHD LG

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)