Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 66
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Eurosport 1 va transmite Premier League din 21.12.2013 - 2 ani si jumatate

Eurosport 1 va transmite Premier League

PROGRAM http://tv.eurosport.ro/tvschedule.shtml
    SAMBATA
    14.30 - LIVERPOOL - CARDIFF - LIVE LA 14.45
    16.45 - MANCHESTER UNITED - WEST HAM - LIVE LA 17.00
    19.00 - FULHAM - MAN CITY INREGISTRAT DEOARECE LA 19.30 NU E NICI UN MECI LIVE ....

DUMINICA
    15.15 SOUTHAMPTON - TOTTENHAM - LIVE LA 15.30
    18.00 SWANSEA - EVERTON

LUNI
    ARSENAL - CHELSEA 21.45 LIVE DE LA 22.00

Acordul cuprinde drepturile de transmisie în Romania pentru restul sezonului 2013 - 2014, precum şi pentru sezoanele 2014 - 2015 şi 2015 - 2016

Grupul Eurosport a semnat un contract cu Premier League referitor la drepturile de transmisie în Romania, în direct şi în exclusivitate, a primei ligi a campionatului englez de fotbal, începând din data de 21 decembrie şi până în anul 2016.

Versiunea în limba română a canalului Eurosport va transmite ÎN DIRECT cele mai interesante partide din cadrul fiecărei etape din Premier League. Vor fi de asemenea transmise ample rezumate ale fiecărei etape.

Grupul Eurosport a achiziţionat, de asemenea, drepturile de transmisie pentru Internet şi echipamente mobile. Fanii vor putea urmări meciuri ÎN DIRECT şi la cerere și pe Eurosport Player, platforma de transmisie simultana online a Grupului. Serviciul este accesibil pe mobile, PC, tablete şi smart TV. Transmisiunile online sunt accesibile doar utilizatorilor din România.

Valentin Macovescu, Director Relații Internaţionale al Grupului Eurosport, a declarat: “Suntem încântaţi de achiziţionarea drepturilor pentru English Premier League, valabile pentru toate platformele media. Această competiţie de top completează oferta noastră de evenimente premium pentru Romania. Mai presus de cluburile prestigioase şi de starurile sale, English Premier League este recunoscut pe plan internaţional drept unul dintre cele mai populare campionate de fotbal. Suntem nerăbdatori să putem oferi abonaţilor din România această excepţională competiţie”.

Directorul executiv al Premier League, Richard Scudamore, a adăugat: “În trecut, Eurosport a investit în drepturile de transmisie și suntem extrem de încântați să colaboram din nou.”

Canalul are un istoric excelent în ceea ce privește transmisiunile sportive și sunt convins că va oferi un conținut premium care să promoveze Barclays Premier League în rândul iubitorilor de fotbal din România”.

English Premier League este una dintre cele mai spectaculoase ligi naţionale de fotbal din Europa şi reuneşte numeroşi jucători de top, precum Luis Suarez şi Steven Gerrard (Liverpool FC), Wayne Rooney (Manchester United FC), Frank Lampard (Chelsea FC), Sergio Aguero (Mancherster City FC) sau Mesut Ozil (Arsenal FC), dar şi antrenori reputati, ca Jose Mourinho (Chelsea FC) sau Arsene Wenger (Arsenal FC).

English Premier League completează oferta Eurosport care cuprinde deja sporturi de iarnă (cupele mondiale de schi alpin, biatlon, sărituri cu schiurile), transmisiuni directe de la trei dintre cele mai importante turnee de Grand Slam (dintre care Australian Open va începe în ianuarie) şi cele mai importante competiţii cicliste din calendarul mondial (Giro d'Italia, Turul Franței şi Vuelta). În fiecare weekend, Eurosport 2 transmite în direct până la cinci meciuri din prima ligă germană de fotbal, Bundesliga.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Bravo,pot sa vad si eu un meci in conditii Ok,sper ca megaoperatorul sa piarda si F1.
    Edit.Se pare ca nu vor fi transmise in HD deci tot in urma cu 10 ani suntem
    Last edited by sande; 20th December 2013 at 11:43.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

BRAVO BRAVO BRAVO EUROSPORT , In sfarsit o sa avem transmisiuni si comentarii de calitate. Sa speram totusi ca va fi si hd ....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Vad ca pana la urma avem Eurosport Pl la Digi incepe Liverpool- Cardiff.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Normal ca il avem, sa ne bucuram de Premier League.
    Digi Mobil 4G !

Bagator de/in seama Teacher
    Posts Thanks / Likes

Eu sunt printre cei (putini) care nu se bucura... noroc ca am si Astra.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Uite ca ai cobit. Doar prima repriza a mers Eurosport varianta cu Premier League. In a doua repriza a intrat Eurosport varianta pan-europeana.
    Digi Mobil 4G !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

acum este emisiunea skipass de ce nu avem premier league ? asa este in toate retele eu de exemplu am digi tv

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by catalinman View Post
    Uite ca ai cobit. Doar prima repriza a mers Eurosport varianta cu Premier League. In a doua repriza a intrat Eurosport varianta pan-europeana.
    Normal, daca a umblat "tehnicul"de la digi la pauza la butoane... la UPC si FocusSat s-a vazut si se vede in continuare EPL pe Eurosport, doar ce a luat City gol, sper sa mai ia daca tot nu apara Panti...
    In alta ordine de idei, varianta sd a Eurosport EPL se vede la un bitrate de ~2500 Kbps, destul de slabut. Astept cu nerabdare si varianta HD, daca o aparea... si poate si o pista audio cu comentariu original in lb engleza.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

eu nu vad Premier League nici pe Dolce si nici pe Digi pe Eurosport! De cand vom putea viziona Premier League? Care va fi data respectiva?
    Last edited by hijack; 21st December 2013 at 19:19.

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Din cate stiu, doar varianta internationala , atat pentru Eurosport1 cat si Eurosport2 este transmisa in HD.
    Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
    Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Scandal monstru: De ce nu se mai vad meciurile din Premier League pe Eurosport. Replica RCS&RDS

Foto: Gazeta Sporturilor

Eurosport a dat o adevarata lovitura saptamana aceasta, cand a achizitionat drepturile pentru meciurile din Premier League, dar problemele au aparut inca de la primul meci transmis in direct.

Primul meci ce avea sa fie transmis a fost cel dintre Liverpool si Cardiff. Microbistii au putut urmari insa doar o repriza, pentru ca apoi transmisa s-a intrerupt si s-a trecut la difuzarea unui concurs de sarituri cu schiurile, fara nicio explicatie.

Insa aceasta problema a aparut doar in cele doua mari firme de cablu, RCS-RDS si Dolce. Pe UPC, celalalt provider important de cablu, partida a putut fi vizionata in continuare!

Contactat de Prosport, directorul general al Sport TV Management, agentul Eurosport pentru tara noastra, Adrian Ilie, a aruncat pisica in curtea celor de la Dolce si RCS-RDS.

"Chiar urmaream si eu meciul si am observat ca se intampla anumite lucruri. Ceea ce va voi spune sunt lucruri adevarate si care pot fi dovedite. Canalul Eurosport transmite Premier League, am anuntat acest lucru, iar meciurile sunt acolo si pot fi vazute in mai multe retele de cablu, mai mari sau mai mici. Nu a existat nicio problema tehnica din partea noastra. De aici incolo, orice variatii care pot exista - sa dai meciul mono, stereo, color sau alb-negru, tin strict de respectivele firme. Noi transmitem normal! Este o situatie curioasa, dar este decizia fiecarei firme de cablu! Firmele care au contracte in vigoare cu noi primesc canalul Eurosport care contine Premier League. Orice alta intepretare este nereala", a spus Ilie.

In replica, un reprezentant al celor de la RCS&RDS sustine ca Eurosport e de vina: "Repriza a doua a fost mutata pe HD de cei de la Eurosport. Ne-a fost semnalata aceasta problema. Singura varianta e sa depuneti o plangere la Eurosport", a spus acesta pentru Fanatik.

De la ora 17:00 urma sa inceapa cel de-al doilea meci transmis in direct de Eurosport, dar nici urma de asa ceva in retele RCS&RDS si Dolce.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ca de obicei rcs se face de kakao... dand vina pe capra vecinului. Daca nu au reusit sa ia ei drepturile pentru Premier League lasa ca-i sabeaza pe aia care le au si eventual ii scoate si din grila.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Se confirma inca odata ca nu e corect sa faci un canal tv si sa te bazezi pe retelele de redistribitie.Se intampla sa fie vorba de cei care cer mult pt redistribuire.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

eu am vazut pe focussat SD SOUTHAMPTON - TOTTENHAM legatura dandu-se de la ceva ski in ultima secunda adica fix la 15,30 aparand ca din ceata meciul de PL (m-am uitat pe ESP PL RO asa apare canalul pe satelit) . Si la DS HU multe din transmisiile din anglia nu mai sunt HD desi ei transmit pe canalul HD ...... e ceva ciudat .... spre ex azi pe DS HU 1 meciul era SD si se vedea la fel de slab ca pe ESP PL RO clar ..... si saptamana trecuta la fel la unele din ele ....

Asa ca cine vrea anglia se uita la DS HU daca are sau trece pe focussat .... la 1 ianuarie 2014 ambele canale ESP vor zbura din grila DIGI 99.99 % si dolce 49.99 % ......pt ca le expira contractul de retransmisie si se vor santaja unii pe altii .....ESP vor mai multi bani sau aceceasi ca au PL si BUNDESLIGA .... digi si probabil si DOLCE vor vrea cat mai ieftin sau deloc ca le fac concurenta canalelor lor de sport .....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)